Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co, no właśnie nie :) Moc jaka masz taką masz - przecież w górach nie jest różna niż na płaskim. Ale coś się dzieje, trochę młynkowania, troche technicznego wyciskania, widoki, powietrze, widzisz jak miasteczka stają się małe a na płaskim ciśniesz bez przerwy z taką samą kadencją i mocą jak w jakims piekielnym kieracie ... 

Jak się robi z góry to dla mnie się zaczynają trudności :D Bo z góry to trzeba umieć :D

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzisiaj, a wczoraj - 70km/2h na szosie, potem 20 min rozciągania (fajne to ;) pierwszy raz robiłem po treningu i chyba będę częściej).
Wieczorem, sporo po 22, nosiło mnie, żeby coś podłubać, więc wziąłem się za demontaż gratów ze Scale'a - muszę się w końcu zebrać i zrobić serwis...

Dzisiaj jadę po suport i będę pewnie rozbierał resztę, żeby od jutra zacząć go robić i w sobotę po południu móc już pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siemalysy jeśli się uda pojechać tam (bo z dziewczynami to różnie bywa )  to zdam Ci tu relację.  To znaczy udać się na pewno uda tylko kwestia czy w tym czy kolejnych tygodniach.   Zima jest łatwa w górach. I na to liczę, że jeszcze będzie na tyle śniegu, że będzie łatwo, żeby się dziewczyny (albo któraś z nich ) wprawiły.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta ustawienia siodła w Eskerze. Okazało się, że po trzech jazdach zjechało o 0,5 cm. Wróciło na pierwotną pozycję  -1mm. Tym razem przed zakręceniem sztyca posmarowana montażową żywicą Effetto Mariposa Carbogrip. Będzie trzymać.

Edytowane przez Zigfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem mostek (z 6cm na 8cm) i dzisiaj do pracy 40.5km w 1:29h. Trzy minuty szybciej niż w poniedziałek ;) . Pozycja areodynamiczna wnosi swoje ;), ale pojawiło się lekkie drętwienie dłoni  😥. Mam nadzieje że przejsciowe. Jakby keszcze zlikwidować światła drogowe... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd Eskera doczekał się mycia globalnego. Blaty i kółka doczyszczone. Łańcuch poszedł w benzynę po 1,186.4 km od założenia (był dosmarowywany oczywiście w trakcie eksploatacji) i pozbył się oryginalnego "lepiszcza" - smaru z brudem. Jako że łańcuchy nie przepadają za suchością wióra, dostał czystego ProfiGolda Extreme. Powinien się mniej brudzić 😄. Przy okazji poszedł dziś teścik ftp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ambitny plan... Z koninek przez Turbacz na Gorc...   Wyjazd z KRK na 8 zaplanowany i już o 8:40 ruszyliśmy jeszcze śniadanie po drodze  bo nikt nie zjadał w domu :D  Dobra o 11 ruszamy z parkingu.  Kawałek dalej stwierdzamy, że trzeba spuścić powietrze z kół, bo nie podjedziemy po białym G. Wentyl został mi w palcach :wallbash: :D Tak ze sobie spuściłem powietrze...  Szybkie pompowanie i lecimy...  kawałek dalej już wiemy, że takich idiotów jak my wielu to nie ma. Droga nieprzetarta jedynie środkiem wydeptany kawałek i to też tak se....  śniegu nad kostki usypuje się to spod koła....  Nawet na płaskim czasem trudno ruszyć.. Jak sie już zatrzyma to trzeba kawałek podprowadzić do lepszego miejsca... 
A miało mniej spaść i miało zmrozić... Wika w którymś momencie stwierdza, że nie ten dzień nie ta zabawa i że miało być miło łatwo i przyjemnie.  Stwierdziliśmy że nie mamy na górze nic co musimy dzisiaj załatwić i jeszcze przed Tobołczykiem odwróciliśmy rowery. Może jak byśmy wyjechali na górę wyciągiem było by lepiej, może grań jest przetarta.... 
W każdym razie kilka km wypychu w pięknych okolicznościach przyrody pozwoliło nam się umordować konkretnie :D  Zjazd w sumie też taki se bo woziło momentami dość mocno więc nie było mowy, żeby się rozwinąć. 

Ale najważniejsze, że pomimo iż w trakcie siekiery w moim kierunku leciały to w aucie usłyszałem, że i tak było w sumie fajnie :D  

A teraz najciekawsze.. mój garmin zgubił 2km trasy... To znaczy na mapie mamy to samo w terenie przejechaliśmy (;)) to samo... A po podsumowaniu mamy różne dystanse. Chyba coś mu auto pauza świruje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadło 90 km na mtb. Nastawiałem się na wypadzik w tlenie, a wyszło jak zwykle sporo za mocno - stravowe Relative Effort: 170  🤪.
Ale i nie obyło się bez przygód. Wlazł mi patol w tylne koło i dość że podgiął szprychę i minimalnie rozcentrował koło to jeszcze chyba minimalnie skrzywił wózek albo hak. W każdym razie 11 przestała wchodzić, choć o dziwo napęd pracuje cicho. Trzeba będzie się jutro tematem zająć.
Do tego rama zaliczyła kolejne przytarcie lakieru i to nie bardzo wiem nawet gdzie. Podejrzewam, że pod sklepem gdzie stały maszynki grupowo oparte o siebie. Ten lakier matowy na tym specu to po prostu pod kątem wytrzymałości porażka totalna.

Edytowane przez Zigfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

strava2193958430007545025.jpg.9f1acb7c7f3d6a700155674eb11481a8.jpg

Co tu więcej pisać?   Naszczescie rozleciało się km od domu.  

Poza tym miało być miło I przyjemnie ba mojej ulubionej 50. Miałem sobie sprawdzić ile mam siły w nogach.... Tylko że wiało jakoś tak troszkę i ciągle trochę d pysk a jak nawet nie wiało to śnieg dawał po oczach tak jak by ktoś szpilki wbijał w oczy 

Ps

Screenshot_20210321-191216_Connect.thumb.jpg.87d24fc5f7cf6b9d1929dd1661b9e875.jpg

Nie wiem na ile temu można  ufać ale tłumaczyło by czemu taki spompowany jestem.  Zupełnie się nie jechało. Tam gdzie normalnie na zjeździe mam 50+ ledwo do 40 dokręciłem :D

 

Edytowane przez KrisK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frajerzy kupują licznik z nawigacją. Przydaje się jak się jeździ dalej niż na Kolną ;)  

A w pakiecie dostają funkcje treningowe zapis tentna  kadencji i kilku innych zeczy.  A to jest taki dodatek który pozwala Ci szybko się skapnąć co i jak jechałeś.   Analizę możesz sobie zrobić z wykresów.  

Tak że wiesz.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...