Skocz do zawartości

[zakup]Rower szosowy 3500-4000zł


venom7

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem w Wawie salon Scotta i rowerek ma ciutkę lepszę malowanie niż na stronie oficnajlnej zamiast niebieskeigo trochę białego. Napisze e-maila czy można liczyć na jakiś upust jak pisali koledzy o 10% ;)

 

http://www.sklep.rowery.com.pl/index.php?products=product&prod_id=4513


PS

Powiedziałbym co do reklamacji, ze wszędzie jest podobnie.

 

Wysłałem dwa e-maile ( dwóch salonów) z pytaniami o zniżkę, dostępność ( od kiedy można zamawiać) i czy jest szanas na inną kolorystykę ramy, skoro na stronie jest troszkę inna- dlamnie lepsza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się mylisz twierdząc, że w sprawach reklamacji "wszędzie jest podobnie".

Znajomy prowadzi sklep rowerowy z kilkoma markami, więc wiem co nieco.

10% rabatu to nie za wiele. Np. na Treka z kolekcji 2015 zaproponowano mi (w "obcym" sklepie) 20 % (fakt, że rower w większym budżecie  więc mają z czego urywać).

Ładne rabaty można uzyskać również we wspomnianym wcześniej sklepie Activa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno wiedziałem, że Polski rynek słabo traktują ale jak się człowiek mocniej zagłebi to szkoda gadać. Kiedyś opłacalnie było kupować z zachodu i nadal tak jest. XXI wiek a realia XX.

Zobaczymy co mi odpiszą z tych salonów, jeszcze jutro zadzwonię. Dobre i te 10% będzie na osprzęt w postaci licznika, uchwytów na bidon więc po prawdzie zostanie w sklepie ale dokładać nie muszę.

Mam w swoim mieście dobry serwis Authora i poziom rekalamacji mają dobry ale nie chcę się w kółko pchać w ten sam szyld, zwłąszcza, że szosy mają drogie.

No zobaczę, powoli mam czas ale łatwe to myślenie nie jest choć fajnie coś się dzieje/ czegoś nowego się człowiek dowiaduje, uczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołóż 200-300 zł i kup coś od rose lub canyon, będziesz miał sprzęt na nowej 150 i w dodatku bardzo lekki z przyzwoitymi kołami.

ale to znów za granicą..niestety. Chcesz mieć za niewiele dobry rower, nie kupuj w pl.

N, ale ten scott to nie ustępuje canyonowi roadlite, czy jak sie nazywa następca. I choć lubię canyona, to w przypadku tego scott na 105 5800 za cztery klocki to nawet u canyona nie kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dobre i te 10% będzie na osprzęt w postaci licznika, uchwytów na bidon więc po prawdzie zostanie w sklepie ale dokładać nie muszę.
 Żę sklep daje z automatu 10% nie znaczy nie rabat nie może być większy. Spytaj najpierw ile procent dają obniżki i jak będzie za mało zaproponuj swoją ofertę. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy się dobrze poszuka i ponegocjuje, to okazuje się, że Canyon czy Rose nie są wcale rewelacją cenową.

Jeżeli np  Scott, mając po drodze dystrybutora i sklep, jest w stanie zaproponować taką cenę, to nasuwa się spostrzeżenie, jak Canyon, ze sprzedażą bezpośrednia, musi kroić klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parmenides dobrze napisał lekki nie jestem więc i waga roweru nie jest dlamnie piorytetem. Jak będzie ważył w przedziale 9 coś nawet pod 10 kg to będzie ok. To dlamnie najmniej istotna kwestia. Numer jeden to dobre części. Bo nie jest to kaprys tylko rower na lata więc jak pisaliście dobra rama, koła.

Powalczę o tego Scotta zaczyna mnie powoli przekonywać - kolor nie jest zły a częście co tu mówić nowa 105. Trochę cienke oponki 23 jak u profesjonalistów. Jakby zeszli do tych 3800 zł ( choć zobaczę ile sami dadzą a potem spróbuje jak najniżej jeśli wogóle w salonach się da) to będę zadowolony plus osprzęcik o którym wspomniałem i jestem w domu.

A jak nie to zostaje Giant  defy 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba słabo docierają do Ciebie argumenty uczestników tego tematu: wszyscy piszą, że rabat jest standartem (i naprawdę trzeba byłoby się mocno starać, żeby nie uzyskać minimum 10%), a Ty się zastanawiasz czy " wogóle w salonach się da". Przecież pisałem wyżej, że np. na Treka z kolekcji 2015 zaproponowano mi 20% rabatu.

Alternatywą dla Gianta może być:

http://www.rowerymerida.pl/produkt965/ride-300-rower-merida.html

będąca na podobnym poziomie jeśli chodzi o osprzęt.

Lub ewentualnie:

http://allegro.pl/sensa-romagna-comp-2015-r-nowy-20-i4891997128.html

http://allegro.pl/rower-raleigh-szosowy-revenio-3-rama-56cm-i4859560544.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek14 dzięki za dodatkowe typy. Co do zniżki rozumiem będę rozmawiał- przyjąłem do wiadomości super ;)

Ciekawy ten Sensa - wezmę po uwagę - dobra cena i sprzęt. Samej marki nie znam ponoć holenderski jak patrzę.

Ten drugi  nie mój rozmiar- za duży.

Jutro podzwonię do Scotta. I tak kupię w okresie styczeń/luty. Żal by mi było patrzeć, że rower stoi a pogoda jeździć nie daje- myślę, że wiecie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak często polecam decathlon, to alu na starej 105, jakiś kołach, ciężki i nie szpanerski, za 3,5k pln nie jest dobrą ofertą. I nie czepiaj się tego "nie szpanerski" w Zeszłym sezonie można było kupić za 500 zł więcej karbonowy b'twin z sh105 5700, wiele lżejszy - fajny do rozbudowy. Ten nie jest dobrą propozycją.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No decathlon w swoim mieście mam- niby ludzie polecają. Co do tego modelu zgadzam się z poprzednikiem po za tym nie ma mojego rozmiaru. 172 cm więc M

Dzwoniłem do dwóch salonów Scotta i jest mowa o rabacie w jednej był dość twardy i na osprzęt wyłącznie ale później powiedział, że się dogadamy i 10% wchodzi w grę, w drugim salonie było milej i , że rabat na pewno będzie im szybciej zamówię tym lepszy. Mogę zamówić a odebrać w lutym czy marcu. Jutro jeszcze mają mi odpisać e-mailowo o dostepności tego modelu. Więc jest dobrze ;)

Zadzwoniłem jeszcze do Gianta pognieść ich o rabat ale nic- jak to powiedział sprzedawca to cena detaliczna żadnych rabatów nie dają.

Mam do salonu Scotta 50km więc nie aż tak daleko ;)


PS

Tak patrzyłem na forum i ktoś niezły rower zapodał- przynajmnie jeśli chodzi o Ultegre ciekawe co to za źródło czy dobre.

http://allegro.pl/rower-szosowy-ultegra-6700-53cm-nowy-bikestacja-i4869143143.html

Taka ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowerek ma ciutkę lepszę malowanie niż na stronie oficnajlnej zamiast niebieskeigo trochę białego

 

Sklep pomylił zdjęcia. Dał fotkę Speedstera 10  ;)

 

Walcz o min 15% rabatu, jest zima :)

 

edit. wg mnie większy wpływ na przyjemność z jazdy (czyli także uzyskiwane średnie prędkości), jeśli się nie ścigasz, będzie miał dobrze dobrany do Twoich potrzeb typ ramy, dobrze dobrany rozmiar i wygodne dla Ciebie siodełko, niż to czy rower będzie na Sorze, Tiagrze lub 105. Generalnie chodzi o to, aby było Tobie wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak patrzyłem na forum i ktoś niezły rower zapodał- przynajmnie jeśli chodzi o Ultegre ciekawe co to za źródło czy dobre.

http://allegro.pl/rower-szosowy-ultegra-6700-53cm-nowy-bikestacja-i4869143143.html

Taka ciekawostka.

 

Poza tym co napisał parmenides, dodam jeszcze że brzydal straszny :) 

 

Ewidentnie Bikestacja bierze megabudżetowe ramy, przykręca do nich to, co słabo schodzi i oferuje rower na ultegrze za 3 koła.

 

Ja preferuję odwrotną filozofię: dobra rama kosztem osprzętu. Mam Sculturę na Clarisie i bardzo sobie chwalę. Wcześniej jeździłem na Tiagrze 4600 i zejście z osprzętem do Claris jest tylko o tyle gorsze, że przy kasecie o zakresie 11-28 osiem biegów to trochę mało (kaseta bardziej mtb niż szosowa). Ale jeśli ktoś nie jeździ po górach to 8 biegów ciaśniej zestopniowanych będzie wystarczające.

 

Proponuję podejście: dobra rama, która się podoba - to najważniejsze, potem dwublat+kaseta najlepiej od razu o rozpiętości dopasowanej do potrzeb. Klasa osprzętu ma drugorzędne znaczenie, bo skoro zwykły Claris dobrze działa, to po co się napinać? Ewentualną zaoszczędzoną kasę można zainwestować w koła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarezerwowałem ( kupiłem) tego Scotta Speedster 20  zadatek wpłacony, koniec poszukiwań w tej cenie nic lepszego nie dało się znaleźć. W końcówce lutego do odbioru bo rocznikowo 2015- nie ma go jeszcze na rynku sprzedaży.

Jako kupiony w przesprzedaży dostałem te 10% zniżki o której dobrze koledzy na forum pisali ;) Więc wyszło 3600zł za rower na nowej 105, dobrym markowym rowerze ( Scott), ponoć piasty i opony są jego słabszą stroną ale na amatorskie jazdy wystarczy a w przyszłości będzie się modernizować ;)

Z mocniejszych negocjacji otrzymałem dodatkowo 10% na osprzęt którego trochę będzie- dobre i to ;)

 

Dziękuję Wam Bardzo za Pomoc ;) i do zobaczenia na szosie wiosną 2015 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...