Skocz do zawartości

[rysy i czyszczenie] Kolor Matowy Czarny Kross BE3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak w temacie mam problem bo po zakupie roweru okazalo się ze na górnej częsci ramy ma rysy na czarnym macie, wygląda to jakby ktos porysowal rame czarnym cienkim markerem, i tutaj pytanie ponieważ jestem świerzakiem nie wiem jak sobie z tym poradzić. Słyszałem że ocet jest dobry na takie cos, ale nie chciałbym uszkodzić ramy i jeszcze bardziej jej porysować. 

 

http://imgur.com/oJPZ94z

 

Drugie pytanie dotyczy czyszczenia, ponieważ przjechałem już kilkadziesiąt kilometrów normalne ejst że rower jest już cały ubłocony, więc tak jak wcześniej slyszałem że matowy kolor się niszczy od brudu i niechciałbym uszkodzić lakieru podczasz szorowania, dla tego chciałbym uslyszeć wasze rady an temat mycia takiej ramy ubrudzenia sa także blisko korby nie chciałbym też jakimś środkiem cuś tam uszkodzić.

http://imgur.com/eJPMFrt

 

Trzecie zapytanie na temat smarowania, czy zwykle WD-40 wystarczy do przesmarowania deore?

http://imgur.com/kqS8666

 

 

Z góry dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) To porządne rysy czymś ostrym. Przyzwyczaj się do nich. Lakiery matowe są wredne pod tym względem.

2) Woda z małą ilością mydła + gąbka

3) Kaseta ma być czysta i sucha, nie smarujemy jej. Łańcuch ma być czysty i suchy (shake w benzynie ekstraksyjnej + olej). Przerzutki się nie smaruje z zasady. WD40 wyrzuć do kosza i kup jakiś olej do łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde kumpel który jezdzil kilka lat i startowal w maratonach widział te rysy i mówił że ocet czy cuś tam je powinien wymazać. Serio samo mydło wystarczy gabka w starciu z brudem nie porysuje tego? Moj brat na moim aucie sobie zazartowal jak byl brudny i calego go popisal okazalo sie ze po tym zarcie zostaly slady bo porysowal tym brudem lakier...

Gabka powinna być taka jak do samochodu czy jakas specyficzna?

Slyszałem tez od tego kumpla że deorka lubi być nasmarowana więc nie wiem zbytnio co teraz myslec:/

Dzięki za szybką odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
WD40 wyrzuć do kosza

Szkoda, może się przydać do odkręcania zapieczonych gwintów.

A do autora - rower mtb służy do jeżdżenia w trudnym terenie, trudnych warunkach i przyzwyczaj się do brudu i odprysków lakieru bo jak nie to stracisz frajdę z jeżdżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak to nowy rower i chciałbym żeby jeszcze jakoś wyglądał szczególnie jeśli wydałem na niego prawie dwie wyplaty:)

 

Miesiąc, dwa jazdy i będziesz się sam z siebie śmiał, jak można tak jęczeć o rysy na ramie i pisać o tym "problemie" na ogólnodostępnym forum :P

Rower służy do tego, żeby na nim jeździć, a nie szukać codziennie nowych draśnięć. Tak w ogóle najlepiej na duże zakupy zabrać porządnego gwoździa i od razu zrobić pierwszą rysę. Po co później targać sobie włosy z głowy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Lakier mat jest ogólnie bardzo trudny w utrzymaniu w czystości - usuwanie wszelakiego brudu, w tym tłustych śladów po smarach czy oleju nie jest łatwe - ciesz się że to czarny a nie np biały :)

2. Ocet jako sposób na rysy - kurcze, trza dzwonić do Telezakupów Mango i powiedzieć że te ich kredki do lakieru spokojnie mogą zastąpić kampanią octową :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW kredek od Mango Telezakupy. Działają tylko na gładki lakier i tylko przez kilka pierwszych tygodni. Po 2-3 miesiącach ta substancja robi się żółta i wyraźnie odcina się od reszty lakieru. Uszkodzenie lakieru w aucie mam teraz bardziej widoczne, niż jak była rysa. Nie polecam.

 

Nie przejmuj się taką rysą. Jak kupiłem Cobię, to chuchałem i dmuchałem. Kiedyś żona mi ją niechcęcy przewróciła i Cobia zaliczyła długa rysę na boku ramy. Mielismy ciche dni.

Potem RAZ - PIERWSZY RAZ przejechałem się na nieznanym mi singletracku i ta rysa miała już kilka koleżanek. Nie warto się przejmować rysami na rowerze MTB. Zrozumiesz to, jak się porządnie wyłożysz na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem,rozumiem, dzięki wszystkim za komentarze, ja jednak jestem do "nowego" towaru uczulony jeśli buty to przynajmniej tydz. musza wygladac jak nowe, z rowerem po miesiacu jest już też lepiej lezy teraz caly zabrudzony bo panu chciało sie po blocie w deszczowy dzien jezdzic:)

A galy widziały co brały, nawet pytalem czy jakiejs obniżki z tego powodu nie bedzie, no niestety sie nieudalo ja też myślałem że jednak zmywalne rany:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...