Skocz do zawartości

[Ankieta] Rozmiar kół w naszych rowerach


Rozmiar kół  

189 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Rozmiar kół w moim rowerze :



Rekomendowane odpowiedzi

 

 

i strachu, że opony pod 26' mi znikną...

 

To chyba nam nie grozi :) Nawet jak producenci rowerów i kół przestaną produkować pod rozmiar 26" nadal będzie to rozmiar używany przez ludzi a jak będzie używany to producenci opon nie przestaną ich "klepać" bo by stracili kupę kasy.

 

Ja składałem niedawno rowerek i zastanawiałem się czy 29" a może 650b, dużo czytałem i po przemyśleniach jednak padło na nieśmiertelne 26". Nie neguje zalet 29" i 27,5" ale po przejechaniu się 29er'em stwierdziłem że to po prostu nie dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od maja banglam na 28" i bardziej odpowiadają moim potrzebom. Prawda, z początku to trudno było się przyzwyczaić do machania większym kołem, ale to była kwestia jakiegoś tygodnia. Nabawiłem się tylko jakiejś alergii na studzienki kanalizacyjne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam crossa i miejski 28", MTB 29" i 20 letniego Rometa MTB 26" (nie do zdarcia- wygląda jak nowy)

 

27,5" próbowałem tylko w sklepie przed zakupem 29"

 

Jadąc po postej do przodu, na zjazdach, w lekkim terenie duże koło redukuje nierówności i to mi najbardziej pasuje.

Wjeżdżając w jakieś wertepy mniejszy rower łatwiej obrócić, przenieść itp. - ale unikam takich miejsc - męczące :)

27,5 chyba rzeczywiście daje największą uniwersalność. 29 trochę ciężej upchać do samochodu ale mi się mieści więc wożę w środku.

 

Żadne koło samo pod górę nie jedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...