Skocz do zawartości
zachariasz

[siodełko] Chińskie "San Marco Aspide Superleggera" - Recenzja i ostrzeżenie

Rekomendowane odpowiedzi

zachariasz

Witam,

W kwietniu br. stałem się szczęśliwym posiadaczem takiego oto siodełka:

cam00600.jpg

Wszystko fajnie pięknie miodzio 100g. za jedyne ~130pln prosto z chin nie wiem czy to są oryginały czy nie w każdym razie na pewno karbon. Pewnie znajdą się tacy co powiedzą, że to debilizm dawać takie siodło do MTB, ale ja się uparłem fajnie wygląda, lekkie, tyłek się przyzwyczaił po tygodniu i nawet trasy po 100km nie robiły na mnie wrażenia.

Aktualnie siodło jest jeszcze lżejsze:

cam00665.jpg

Na szczęście dla mnie odbyło się to bezboleśnie(oprócz portfela). Moja wina nie podniosłem całkowicie ciężaru z niego przed lekkim podjazdem na ścieżkę rowerową z ulicy. Źle oceniłem jego wysokość, a i prędkość nie była mała. Trzask i po zawodach. Powrót do domu bez siodła na szczęście tylko 13km, ale i tak to odczułem współczuje trialowcom:). Długo go nie miałem...

Siodło polecam jak ktoś się nie boi twardych no i ofc spodnie z wkładką to konieczność i to w miarę dobre, ale raczej dla lekkich zawodników (<70kg) i nie do MTB raczej szosa i to taka typowo plus wstawanie przed każdą nierównością. Nie twierdze, że się nie da, ale moim zdaniem wcześniej czy później trzaśnie bo się właśnie człowiek zapomni przed jakąś nierównością. Dodam ,że pręty to też pełny karbon. Być może za mocno zostały ściśnięte. Jarzmo siodła jest pełne o takiej długości jak odcięcie prętów.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sznib

Karbon karbonowi nierówny. Za taką cenę siodełko z taką wagą z karbonu... to śmierdziało na kilometr. No i znów mądry Polak po szkodzie...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Piehursson
Napisano (edytowane)

w tej cenie i z chin.... czego się można było spodziewać?

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Fenthin

Nie wiesz czy to podróbka, czy oryginał. Chcesz powiedzieć, że fakt zakupu prosto od Chińczyka siodełka w cenie dobrze 10 razy niższej niż oryginał nie zbudził w Tobie choćby odrobiny podejrzeń? Bądźmy poważni.

Dwa, robisz firmie San Marco złą reputację. W związku z czym pozwoliłem sobie lekko zmienić nazwę tematu, by bardziej odpowiadała rzeczywistości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tobo

Wszystko fajnie pięknie miodzio 100g. za jedyne ~130pln prosto z chin nie wiem czy to są oryginały czy nie w każdym razie na pewno karbon. Pewnie znajdą się tacy co powiedzą, że to debilizm dawać takie siodło do MTB, ale ja się uparłem fajnie wygląda, lekkie, tyłek się przyzwyczaił po tygodniu i nawet trasy po 100km nie robiły na mnie wrażenia.

Wg mnie to najlepsze podsumowanie tego testu i sposobu myślenia nabywcy :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Burak

Siodło polecam jak ktoś się nie boi twardych no i ofc spodnie z wkładką to konieczność i to w miarę dobre, ale raczej dla lekkich zawodników (<70kg) i nie do MTB raczej szosa i to taka typowo plus wstawanie przed każdą nierównością.

Nawet jak to czytam to mnie tyłek boli. Co by się musiało stać, żebyś nie polecał? Gdybyś się nabił na sztycę na głębokość 10cm to też byś polecał? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tobo

Tak, wtedy z podniesionym czołem  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:

Siodło ma same plusy widzę: ultra twarde, tylko dla odtłuszczonych, do jazdy w ściśle wyselekcjonowanych warunkach i rekomendowane jest siedzieć na nim mało albo wcale. :)

Niech kolega założyciel tematu na drugi raz się bardzo bardzo długo zastanowi zanim coś napisze....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
erzurum

...żeby tak ryzykować klejnotami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
adamos

...ale i tak jest godne polecenia... :wacko:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
99tomcat

Do tego podrobiona carbonowa ramka znanej firmy + mostek i kieronica ritcheya carbonower i mozna się lansować po parkach. Przyda się tylkod obra polica na zycie tak na wszelki wypadek ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Niedzwiedz1
Napisano (edytowane)
Nawet jak to czytam to mnie tyłek boli. Co by się musiało stać, żebyś nie polecał? Gdybyś się nabił na sztycę na głębokość 10cm to też byś polecał?

No Panie drogi, jak by się nabił, no jak by się nabił, ja się pytam. Sztyca to pewnie riczej, FsA albo inny bo bon-trigger full carbon 25$ free shiping prosto z aliexpress i nie miałoby sznasy nabić się na taką głębokość bo pękłoby pod naporem nabijanego. :P:teehee:

A tak swoją drogą, nawet licząc, że w cenie oryginału 50% to akcyza za lans, to trzeba być naprawdę mistrzem w oszukiwaniu siebie, żeby gdybać, że to może jest oryginał, a może nie :teehee:

Edytowane przez Niedźwiedź

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Fenthin

Przynajmniej można by powiedzieć, że byłoby to nabicie na pal (z) Azji :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Niedzwiedz1

Ale nie koniecznie sztywny :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Shiryu

Sztywny sztywny. Jeno kruchy strasznie :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kadargo

Mam tylko pytanie. Wcześniej było "chińska podróba" co było prawidłowe, teraz znowu jest tak że nie do końca wiadomo. Czemu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Dario1987
      Przez Dario1987
      Witam,
      sprzedam w idealnym stanie piękne Pinarello Paris full carbon - waga 7,15 kg

Osprzęt campagnolo record 10 s carbon/tytan - również wózek carbon tył przerzutka
      Korba z zębatkami FSA Slk Carbon - Nowa, nigdy nie używana z cena
      Mostek Deda zero 100
      Sztyca Most carbon
      Kierownica Controltech aero carbon - praktycznie nowa
      Siodełko San Marco
      Koła Mavic Ksyrium SL
      Napęd w bardzo dobrym stanie
      Rozmiar według producenta 51,5, efektywna 53,5
      Rura podsiodłowa 55 cm, rura górna 52 cm
      Rower na osobę około 175-185 cm (tak szacuję, ja mam 168 cm i jest dla mnie za duży)
      Więcej zdjęć mogę podesłać, bo tutaj już limitu zdjęć przekroczyłem.
      Rower naprawdę w świetnym stanie. Cena 5200 zł , woj. Kujawsko Pomorskie

• zed
      Przez zed
      Cześć,

Szukam siodełka MTB do roweru. Stare siodło, wersja OEM z Radona ZR race 29er (140x280mm), było nawet ok ale się zużyło i teraz szukam czegoś lepszego. Kartonowy pomiar rozstawu kości kulszowych to ok 10,5cm, waga to ok 86kg. Jeżdżę na codzień do pracy asfaltem, a w weekendy i wakacje to okoliczne lasy i wypady w góry.

Doszedłem do wniosku, że spróbuję siodełka z dziurą. Najchętniej białe ale tyłkowi kolor jest obojętny, a wolę żeby on był zadowolony. Przymierzyć nie mam jak, a coś wybrać muszę. Możecie coś doradzić? Najchętniej zmieściłbym się w 100zł ale limit to powiedzmy 150zł. Takie modele wpadły mi w oko:

-Selle Italia q-bik flow (na podstawie recenzji i ceny faworyt)
      -SAN MARCO Era Dynamic Open

-Sportourer X Race Gel Flow
      -Accent Veno
      -Selle Italia XR FLOW
      -SELLE ITALIA SIODŁO X2 TRANS AM
      -SELLE ITALIA X1 X-CROSS PLUS FLOW
      -SELLE ITALIA C2 GEL FLOW

pozdrawiam

• California
      Przez California
      Na sprzedaż mam dwa siodełka. Oba używane przeze mnie od nowości. Czyste. Niezniszczone. Każde z przebiegiem ok. 2000km

- WTB Silverado Race (model 2009)
      Stan bardzo dobry. Jedyne ślady użytkowani to starte napisy i starta czarna farba z rurek.
      cena 80zł

-San Marco Blaze (model 2009)
      Stan bardzo dobry. Napisy ciągle dobrze widoczne. BARDZO delikatne, obtarcia materiału na kantach. Porysowane rurki.
      cena 70zł

Wysyłka 10zł
      kontakt do mnie: 6@2 1@2 @78