Skocz do zawartości

[DIY] Projekt taniego błotnika rowerowego


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Używam tej technologii od ponad roku.

plusy:

- nadaje maszynie atrakcyjności

- dobrze chroni uszczelki kurzowe przed błockiem i pyłem

- bardzo lekki

 

minusy:

- nie chroni w żadnym wypadku przez woda :P

- przy zapięciu zipami problem z demontażem ale można przypiąć na rzep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja mam cos takiego :

2oulomrjf9dg_t.jpg

wycięte ze starej teczki, kolor jak widać, ale mnie się podoba :D

Wycinałem sam - nożyczkami. Złapany do amora trytrytkami.

Na ryjok nic nie leci, amorek też mniej cierpi.

Schematy mam jakby kto pytał :)

 

Pozdrawiam

Lucas76

Edytowane przez Lucas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

z lewej jego strony, zastosowałbym troche więcej materiału

powitać

ta sama sugestia, używam od roku i do ochrony goleni sie sprawdza, i tak się syfią ale znacznie mniej, po twarzy niestety chlapie, następny będzie trochę dłuższy. Tył nie chroni w 100 % ale coś tam chroni. teraz biorę sie za ochrone dampera.

Jeżeli chodzi o materiał to kupiłem arkusz 1 m2 w sklepie z art plastycznymi za ok 15 pln, nawet kolorek udało się dopasować.

pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a propos materiału na błotniki: ja sobie wyciąłem coś na kształt Bender Fender'a z kartki papieru, następnie zalaminowałem na zwykłym biurowym laminatorze - takie rozwiązanie u mnie wydaje się idealnie działać i po ponad pół roku użytkowania nadal funkcjonuje jak w pierwszy dzień.

 

Koleś natomiast zrobił sobie taki błotołap z cienkiej pleksi, jak dobrze pamiętam 1,5 lub 2mm grubości. Działa wyśmienicie, z tym że wygląda jak...kawałek plastiku a zalaminowana kartka to pole do popisu dla kreatywności ;)

 

Znalazłem taką firemkę - niestety najmniejszy kawałek cienkiej pleksi to ponad 50zł, ale towaru wystarczy na pięc rowerów i jeszcze mały zapas! Można popytać tutaj, na alegore też jest trochę tego...

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

...a ja z takim zdjęciem pokazującym dwa tyłki, tą samą trasę. Jeden miał podsiodłowego chlapacza wg wersji ass saver ale wersja XXLXhome.pl i na szerokość i długość.  Wyciąłem nożykiem z pcv (materiał ze sklepu z tworzywami) ale już wiem, ze PP sprawdza się o wiele lepiej. Dziurki robiłem wybijakiem do skóry (koło 6-8zł w sklepie szewskim).

DSCN9952.jpg

(nie pytajcie czyje to tyłki hehe)
ja miałem plecak, temu się dostało, ale sama dupka sucha i można siąść spokojnie na krześle.
Za to na szosie ten sam błotnik kompletnie się nie sprawdził, przemokłem do...

Co do przedniego -zamontowałem na sztywniaku - minimalnie jak by mniej na gębie błota, no i stery w końcu czyste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem taki błotnik z szablonu dostępnego w necie. Materiał to tabliczka "zakaz palenia" pocieniowana papierem ściernym. Zrobiłem wersję nieco dłuższą, bo rower to 29er.

 

Nie jestem zadowolony z tego błotnika. Może i coś tam trochę daje, ale mimo to i tak idzie się mocno upaprać. Tak jak napisał anarchy - na asfalcie i samej wodzie to kompletna porażka. Szkoda na to czasu... a najbardziej pieniędzy, jeżeli ktoś chce to kupić w sklepie za 40 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Planuję na przodek pod lagami zamontować taki minibłotnik.

Ktoś próbował z pięciolitrowymi butlami po płynie do spryskiwaczy?

Akurat mam płynu w jednej na dnie :)

W zapasie jest spora butla po płynie do płukania, ale tego akurat zostało w niej sporo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem taki błotnik z szablonu dostępnego w necie. Materiał to tabliczka "zakaz palenia" pocieniowana papierem ściernym. Zrobiłem wersję nieco dłuższą, bo rower to 29er.

 

Nie jestem zadowolony z tego błotnika. Może i coś tam trochę daje, ale mimo to i tak idzie się mocno upaprać. Tak jak napisał anarchy - na asfalcie i samej wodzie to kompletna porażka. Szkoda na to czasu... a najbardziej pieniędzy, jeżeli ktoś chce to kupić w sklepie za 40 zł.

No jak liczyłeś że taki błotniczek uchroni cię od błota no to faktycznie rozczarowanie.....

Ja jestem bardzo zadowolony bo świetnie chroni amortyzator a błota sam osobiście się nie boję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem swoją wersję z twardej okładki na dokumenty ( http://www.abis.pl/index.php?kod1=413101o&kodkat=4&kodkat2=406&kodkat3=4060a) - akurat miałem w domu.

Wyciąłem dwie warstwy, pomalowałem flamastrem na czarno i skleiłem taśmą. Jak na razie po 100km nadal się trzyma. Amor po lesie prawie idealnie czysty - polecam każdemu.

 

https://docs.google.com/file/d/0B2GVi96F6mKXVXB4UFlERHdld1k/edit?usp=docslist_api

https://docs.google.com/file/d/0B2GVi96F6mKXVHduRHJ6R0piU1k/edit?usp=docslist_api

https://docs.google.com/file/d/0B2GVi96F6mKXQlZ6a2lIWUxSZnc/edit?usp=docslist_api

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

W sumie to nie błotnik, ale akcesorium do błotnika, dlatego pozwoliłem sobie dołożyć, a nie otwierać kolejny temat.

 

Sklejone dwa kawałki dętki, 2 trytytki, jedna śrubka w spadku po starej tarczy hamulcowej i nakretka z nylonowym lock'iem.

 

Nie bawiłem się w wyglady, profile i inne takie. Ma byc chlapacz chroniący buty, jutro test drogowy :)

 

15923458481_282de3275e_c.jpg

 

15305771923_967e4e1f82_c.jpg

 

15737968818_fd1fdb4c99_c.jpg

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...