Skocz do zawartości

[kaseta + łańcuch] gorsza kaseta + lepszy łańcuch - czy to dobre połączenie


luker87

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o Siemano, to w przypadku kasety nie ma większej różnicy - od Acery do XT różnica jest w budowie, nie materiale zębatek. Co do łańcuchów, nie wiem jak ma się w nich kwestia materiałów. Wiem z doświadczenia, że lepiej jest jeździć na nieco gorszej kasecie + kilka (niekoniecznie) lepsiejszych łańcuchów na zmianę.

Bardziej kwestia pilnowania wyciągnięcia łańcucha niż klasy kasety. Wydaje mi się, że lepiej oszczędzić parę groszy (jeśli nie lajtujemy roweru) na kasecie i łańcucha i wydawać co ~3miesiące ~30zł na nowy łańcuch. Po roku mamy kilka łańcuchów i zakładamy najkrótszy co ~400km. Spokojnie możemy tak katować długo napęd.

 

Na moim przykładzie: kaseta HG-50-9, przebieg ~5k, jeden łańcuch (HG53) do przebiegu ~2.5k, szlifowanie i teraz 3 łańcuchy KMC Z9000 na zmianę. Po 2.5k przyjmuje nowy łańcuch. Korba M590 ma nadal oryginalne blaty, ale duży i średni szlifowany po ~3.5k.
Szlifowałem napęd, gdyż nie zmieniałem łańcucha w porę. A że byłem pod kreską... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zawsze opłaca. Na przy rotacyjnej zmianie kasetę wymieniasz nawet po 30kkm (a na tym forum ktoś mówił o 63kkm). W przypadku zmiany łańcucha po paru tysiącach kaseta automatycznie idzie do wymiany.

 

 

Reasumując, zmieniając łańcuch rotacyjnie oszczędzasz na kasecie, która w końcu tania nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

od Acery do XT różnica jest w budowie, nie materiale zębatek.

No nie przesadzajmy, różnica jest, może nie jakaś duża jednak jest.

 

Im lepszy łańcuch tym kaseta dłużnej pożyje, teraz tyko pozostaje obliczyć co sie bardziej opłaca , kilka tanich kiepskich łańcuchów i jeden porządny lub 2 pośrednie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...