Skocz do zawartości

[rower] steel is real czyli jak powstał mój CoticX


thomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mały update

 

Sztyca od planety doszła.......... tyle że w złym rozmiarze :)

photo-1.jpg

 

Japierdziu... czułem że coś może być nie tak, więc zamówiłem najtańszą sztycę w CH za 16.99 CHF i jutro powinna już być.

Składam sprzęta i korzystam z pogody. Z usług planety chyba już długo nie skorzystam ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Sztyca od planety doszła.......... tyle że w złym rozmiarze :)


LOL! :woot:

Kawałek właściwej rurki przez 2 miesiące nie potrafią wysłać do Klienta. Żenuła 2014...i 2013 zresztą też. Nie wiem co tam się ostatnimi czasy porobiło. :blink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, w sumie szkoda że tak się dzieje, a miałem chęć tam zamawiać  śjakieś  ramy/rowery...

 

z drugiej strony jest nawet u nas trochę ludzi którzy mieli chyba pozytywne doświadczenia , więc może zmienił się tam team i spadła jakość obsługi a Ty akurat na ten moment trafiłeś...

 

lipa, teraz 3x się zastanowię zanim coś tam kupię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano chyba jakość usług lekko spada. Na 12 zamówień od nich, trzy miałem trefne gdzie to jest najbardziej odczuwalne.

Obsługa klienta, póki co jest bardzo dobra. Zobaczymy jak teraz zagrają.

Może problem jest tylko na magazynach.

 

Ostatnimi czasy dają dużo ogłoszeń o pracę. Może mają dużą rotację pracowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu nastał ten dzień a właściwie noc, gdzie mogłem dosiąść swojego stalowego cotica :) :) :)

 

Szwajcarzy się nie pomylili i przysłali mi właściwą średnicę, brzydackiej sztycy (czyt. tymczasowej). Tym czasem Planeta X będzie dochodziła, dlaczego po raz drugi wysłali mi nie to co zamówiłem... póki co nie przyślą mi właściwej sztycy.... ale to już inny temat.

 

Miało być budżetowo, stalowo, uniwersalnie, praktycznie wraz z nutką ambicji designerskiej. Z tej ostatniej nie jestem zadowolony no ale cóż, najważniejsze że dobrze jeździ.

 

Za oknem leje i ciemno więc ciachnąłem fotkę z garażu:

 

final_bw.jpg

 

Kolorowe odbitki wstawię jak tylko będzie słonecznie.

 

Z krótkiej dzisiejszej wyprawy mogę rzec że:

 

-> rama jest bardzo wygodna, jeszcze nie wiem czy to zasługa stali, ale póki co, bardzo pozytywne zaskoczenie

-> zwrotna i wbrew opinii na necie, żwawo reaguje na ruchy kierownicą - może to zasługa krótszego o 2cm mostka niż ten seryjny?

-> górną wraz z mostkiem dobrałem sobie tak aby była 1cm krótsza od poprzedniej. Obecnie mam 561mm górnej + 80mm mostka co na moją osobę 184cm wraz z kierą midge jest jak ulał

-> wideł tłumi małe nierówności bardzo elegancko, lepiej niż mój poprzedni RST M7 który miał 3cm skoku, przy czym ten wunglowy jest o ponad 500g lżejszy

-> hamulce potrafią zatrzymać koło, znów wbrew opiniom w necie, że v-brakei z tą ramą dobrze nie działają

 

Ogólnie jestem mega zadowolony. Jutro, o ile przestanie padać wybiorę się na najbardziej znaną mi trasę, więc będę mógł porównać alu ze stalą na własnej skórze.

 

Po objechaniu maszyny, na spokojnie postaram się wrzucić wagę i koszta. Może komuś się przyda.

 

Pzdr.

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anarchy - podziękował. Daleko mi do tych maszyn linkowanych przez Was, no ale miało być budżetowo więc kosmosu nie ma.

 

Dziś zrobiłem trasę którą najbardziej znam. Powiem Wam, że jest sztywno jeżeli chodzi o ramę. Osobiście chyba nie poczułem właściwości pracującej stali, albo jestem tego nie świadom :)

Jest inaczej niż na alu , to na pewno, ale w moim przekonaniu bardziej sztywno niż miękko. 

Może kiedyś będę miał możliwość porównania innych stalowców na paprykarzu np 2015 o ile mam wstęp z tym coticiem.

 

Jeżeli chodzi o wideł, to na małych nierównościach jest okej ale już w lekkim terenie jest twardo. Utwierdziło mnie to w przekonaniu o słusznym wyborze, bo przy zakupie ostro wahałem się nad widłem stalowym. W necie pisali, że jest dużo twardziej niż na karbonie, więc przy tak wąskich oponach było by chyba cholernie twardo. Myślę że stalowiec ma rację bytu na szerszych kapciach. Na tak wąskich, to trzeba by mieć dobre łokcie i nadgarstki i zero plomb w zębach :)

 

Najbardziej na plus odczułem podjazdy, nic się nie ugina, jest sztywno i twardo więc można lepiej pocisnąć na twardszych przełożeniach. Chyba nawet pokuszę się o zmianę zębatek na korbie z 28/42 na 32/46

 

Ogólnie super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

No i git sprzęt, szkoda tylko że taki czarnuch...

 

Z węglowymi sztycami nie onanizowałbym się specjalnie. Moga być przydatne ale z tym "wymagane" to juz naciąganie koncepcji własnej do realiów życia.

 

A realia są takie że jak trzęsie lub jest mocno pod góre i tak jeździ sie z odwłokiem w powietrzu a nie na siodle.

 

Szersze opony z nizszym ciśnieniem zrobią zdecydowanie większą różnicę niż najwęglowszy kawałek węgla wetknięty w ramę :P

 

... no ale to truizm i nie potrzeba w sumie go powtarzać...

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował Ivanie

Czarnuch jest, nie da się tego ukryć :)

 

Opony bedą Nano 40c jak tylko pojawią się w eurolandii.

 

Póki co śmigam codziennie i poznaje maszynę. Coraz bardziej mi się podoba :D

P.S. Zamówiłem nowe blaty 30/46 bo kręcenie na tej ramie jest jakoś wydajniejsze i obecne nie starczają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sztyca w końcu doszła... potęga i chwała na wieki :)
Tak więc czas podsumować etap końcowy.
 
Stalowy X złożony i w miarę objeżdżony (ok 400km)
 
Tak wygląda obecnie:
 
30.jpg
 
33.jpg
 
32.jpg
 
(foty na szybko, w drodze po bułki... autentycznie)
 
Kilka notek:
 
-> Na sztycę warto było czekać. Świetnie wykonana no i to genialne poziomowanie siodełka... Do pełni szczęścia brakuje jakieś podziałki, żeby mieć jakieś odniesienie odnośnie poziomu siedziska.
-> Blaty korby zmieniłem z 28/42 na 30/46. Pozostałem przy chińskim oku (czyt Chinook). Na tutejsze warunki i moje wymagania to jest dokładnie to, czego szukałem. Przełożenia mi bardzo podeszły.
-> Do niskiego kokpitu idzie się przyzwyczaić. Na asfalcie jest git ale w terenie gacie pełne, więc czekam na dostawę z planetyX mostka o wzniosie 17st (80mm i 100mm). Nie będzie to jeszcze "14latek na widok Pani z biologii" a mam nadzieję, że podniesie kierę o te 2-3cm. Wówczas powinien to być "ten" złoty środek. 
-> Wycofuję poprzedni post gdzie pisałem, że nie czuję właściwości stali... czuć i to jak! Szczególnie przy większych prędkościach, na zjazdach. Sprężynuje, że aż miło!
 
Wagowo wyszło mi tak:

 

Element/Waga [g]

waga [g]

Rama CoticX+śrubki i adaptery v-brake

2370

Widelec Cotic Carbon

555

Stery hope

90

Podkładki pod mostek carbon

40

Mostek PlanetX

130

Kierownica midge on-one

299

Owijka PlanetX, Linki, Pancerze, Manetki Shimano Ultegra 6480

464

Klamki hamulcowe Tektro Rl520

272

Sztyca PlanetX

240

Siodło Selle Italia Flite

191

Koło przód Remerx GrandHammer+dętka+conti cyclocross X-King

1531

Koło tył Remerx GrandHammer + dętka + conti cyclocross X-King + kaseta alivio 11-32T

2150

Hamulce komplet Avid+klocki

374

Przerzutka przód Claris 2x8

117

Przerzutka tył Alivio

302

Łańcuch KMC X8 99

320

Pedały M520

380

Korba

699

suport 113mm

305

 

10829

 

Tak wychodzi waga katalogowo-poszczególnie ważona. Na normalnej wadze wraz z innymi duperelami (uchwyty na oświetlenie, bidony, powietrze w dętkach) wyszło mi 11,1kg na wadze domowej, cyfrowej.
 
A cenowo tak:

 

Element/Cena [PLN]

Cena [PLN]

Rama CoticX+śrubki i adaptery v-brake

2030

Widelec Cotic Carbon

0

Stery hope

0

Podkładki pod mostek carbon

60

Mostek PlanetX

61

Kierownica midge on-one

0

Owijka PlanetX, Linki, Pancerze, Manetki Shimano Ultegra 6480

0

Klamki hamulcowe Tektro Rl520

0

Sztyca PlanetX

123

Siodło Selle Italia Flite

0

Koło przód Remerx GrandHammer+dętka+conti cyclocross X-King

0

Koło tył Remerx GrandHammer + dętka + conti cyclocross X-King + kaseta alivio 11-32T

0

Hamulce komplet Avid+klocki

0

Przerzutka przód Claris 2x8

74

Przerzutka tył Alivio

0

Łańcuch KMC X8 99

0

Pedały M520

70

Korba

235

suport 113mm

0

 

2653

 

Tam gdzie zero, to grata już miałem, więc nie liczę. Ze sprzedaży unibika (przywróconego do oryginału) i innych dupereli odzyskałem 1000 PLN, co daje w sumie jakieś 1700 PLN za nowego pomykacza.... czyli chyba nie najgorzej :)
 
W przyszłości pomyślę nad fajnymi kółkami + tarcze. Ale to dopiero po wyjechaniu kilku tysiączków :)
 
Dzięki wszystkim za cenne porady i wskazówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Thomaszu, piękne foto, piękny rower.
Gdybym miał coś powiedzieć co mnie osobiście minimalnie razi (ale to tylko mnie a ja zboczony jestem) - korby. Ich plastikowy" design nie gra z resztą. Może kiedyś, gdybyś nei wiedział "co jeszcze mogę tu zmienić"  pomyśl o innych korbach.
A tak pogratulować projektu pozostaje. No i cieszyć, że ktoś nowy" dostrzegł urodę stali ;)


ps: W sumie jak byś dojechał nim do .. Landau (np) to masz już stamtąd tani zwykły deutcheban (z setką przesiadek) do samego Szczecina na Paprykarz jesienią ;)
ps2: no napatrzeć się nie mogę, jaki on ładny na tle tych starych elewacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomaszu, piękne foto, piękny rower.

Gdybym miał coś powiedzieć co mnie osobiście minimalnie razi (ale to tylko mnie a ja zboczony jestem) - korby. Ich plastikowy" design nie gra z resztą. Może kiedyś, gdybyś nei wiedział "co jeszcze mogę tu zmienić"  pomyśl o innych korbach.

A tak pogratulować projektu pozostaje. No i cieszyć, że ktoś nowy" dostrzegł urodę stali ;)

 

 

ps: W sumie jak byś dojechał nim do .. Landau (np) to masz już stamtąd tani zwykły deutcheban (z setką przesiadek) do samego Szczecina na Paprykarz jesienią ;)

ps2: no napatrzeć się nie mogę, jaki on ładny na tle tych starych elewacji...

 

Ehh.. nawet nie wiesz jak mnie korci. Śledzę wątek zlotu z ogromnym apetytem. Challenge polega na tym, że wraz z narodzinami cotica powiększyła mi się rodzina o kolejne... Jest cholernie ciężko wszystko ogarnąć + duży dystans do PL. Będę kombinował, jeżeli uda mi się to zgrać z jakąś wizytą w Polandii to dopiszę się do Was last minute!

 

 

Jak się sprawuje przednia przerzutka,szczególnie przy zmianie z małej na dużą ? 46-30 to sporo.Myślę ostatnio nad podobnym rangem i mam obawy,czy nie będzie tendencji do katapultowania łańcucha za blat przy szybkiej zmianie.

 

Tomku, u mnie sprawuję się to wyśmienicie ale myślę, że to za sprawą manetki. Jest bez indeksu, tzn płynnie zmieniam przełożenie. Dodatkowo przednia przerzutka to najnowszy claris do dwóch blatowców. Całość chodzi bdb, nawet gdy szybko zmienię przełożenie. Nie dam głowy, jak taka duża róznica będzie działała na indeksowanych manetkach. Czytałem na forach, że powinno być ok, nawet istnieją takie korby:

Velo orange crankset

 

 

Gdybym miał coś powiedzieć co mnie osobiście minimalnie razi (ale to tylko mnie a ja zboczony jestem) - korby. Ich plastikowy" design nie gra z resztą. Może kiedyś, gdybyś nei wiedział "co jeszcze mogę tu zmienić"  pomyśl o innych korbach.

 

Korby wiem.. ale założenie było takie, że przekładam graty. Jak padnie mi ten suport, to będę myślał o octalinku a wtedy i pająk i ramiona inne będą.

Co do kolorów to mam w głowie pomysła - opony z beżowym boczkiem, oldschoolowe brązowe siodło i taka też owijka. Ale to w przyszłości :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Korby wiem.. ale założenie było takie, że przekładam graty. Jak padnie mi ten suport, to będę myślał o octalinku a wtedy i pająk i ramiona inne będą. Co do kolorów to mam w głowie pomysła - opony z beżowym boczkiem, oldschoolowe brązowe siodło i taka też owijka. Ale to w przyszłości  

:) Thomaszu, wszyscy tak myślą, a potem mamy 5 czarnuchów pachnących klasyką ;) W Twoim biku podoba mi się ten  "rys nowoczesności w klasyce" ;) I o dziwo biel siodła i steru z bielą na ramie.

W ogóle ten Cotic mnie się podobie (taki jeden w wersji brązowej kiedyś tu wrzucałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, dzięki takiemu aero ustawieniu światełka zyskujesz minimum +1 km na średniej szybkości :D

 

Co do sztycy - to zwykłe alu, ale ale, ładnie wykonane, lekkie i ze świetną regulacją poziomu siodła:

34.jpg

 

Gdyby jeszcze miało podziałkę, to by było idealne. Tak czy siak za 20Euro to dużo więcej niż u jakiejkolwiek konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Stalowy X złożony i w miarę objeżdżony (ok 400km) Tak wygląda obecnie:

 

Super Panie Thomasz! ;) Świetnie wyszedł Czarny Diabełek, +1.  :thumbsup:  No i całość za kilo siedemset PLNów? Nic, tylko pogratulować konceptu i efektu końcowego.

 

Brawo!

 

comment_L7DkTpj4MuawxxoSI5b93vz9abAxCFBG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@morfish - szybko Ci poszło :) mogłem uciąć więcej bieżnika ;p

 

Tak przy okazji, cotic podaje, że do tej ramy można założyć opony 42mm. Patrząc na prześwit to powątpiewam:

wtb2.jpg

 

ogólnie w porównaniu do conti cyclocross speed to na wtb jeździ się jak na traktorze (asfalt), ale mam nadzieję, że w górach to zaprocentuje

 

wtb3.jpg

 

@adamos - jasna sprawa, zdam relację jak tylko ogarnę się z zamontowaniem gratów. Okazuje się że bikepacking to nie taka prosta sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...