Skocz do zawartości

[Do 3500zł] mtb/ szosowy dla 12 latka.


Rekomendowane odpowiedzi

Nie napisałem nigdzie, że polecam A3 do jazdy Enduro, tego samego nie napisał również autor, więc PjeseczeQ daruj sobie. Chłop nie napisał w zasadzie jak chce jeździć, a jazda po lesie jak i hopki mogą być szeroko rozumiane... Poza tym:

-w temacie "mtb/szosowy",

-w postach rozbieżność od Hexagona X5, poprzez X9 na Levelach R6 i B6 kończąc - ludzie polecają Kandsy,

-później chłopak pisze, że chce "skakać z klifów i hopek",

- jeszcze później, że jednak chce wyskakiwać tylko z jakichś drobnych hopek,

 

@UP, też nie rozumiem intencji tego postu  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na tym forum, ale na forum PC występują "trolle" każą sobie składać zestaw PC za duże kwoty i tez co chwila zmieniają zdanie, coś mi śmierdzi 125cc motor na 12 latka... bez obrazy, z takim wzrostem to daj sobie spokój, musisz mieć 16 lat na prawo jazdy kat A1.

Radzę ci przemysleć i dokładnie sprezycować ile % będziesz jeździł na tych "hopach" a ile w mieście, bo 100m do szkoły rowerem to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Nie tylko na forum PC, na forum o smartfonach przykładowo jest tak samo : przychodzi koleś co chce sprzęt za 3k najlepszy jaki jest, a po 6 stronach informuje, że kupił badziewie za 250 pln w komisie za rogiem i jest zadowolony. :E

 

Na temat - jasno i wyraźnie, w jednym poście będą konkretne wymagania dokładnie rozpisane, to pomogę. Na razie wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni post był o skakaniu, tak gwoli ścisłości, więc do tego się odniosłem.

 

Ale ja odpadam, nie polecę żadnemu dzieciakowi roweru za 3k i nigdy tego nie zrobiłem, więc nie będę off-topował...

 

Ale możesz zrozumieć, że on ma 12 lat i może nie potrafi dokładnie sprecyzować do czego ten rower ma służyć i nie zna nomenklatury?

 

Niedobrze mi się robi, gdy czytam moralizatorskie posty typu "ja dziecku nie polecę wydać tyle kasy"  Tyle ? ile?  Wasza to kasa? A jeszcze porady poboczne w stylu: "Zostań w Polszy" Ech... internetowi wychowawcy.

 

Kolego Sledz985, po pierwsze musisz podjąć decyzję co do rozmiaru kół w rowerze w którym chcesz w przyszłości zmienić ramę. Proponuję Ci, byś zawęził poszukiwania do rozmiarów; 26'' lub 27.5"  odpuść sobie 29", bo nawet jeślibyś w nadchodzące lato wystrzelił do 2metrów, to siłą rzeczy i prawem natury, nie będziesz miał tyle siły, by na 29'' efektywnie pojeździć.

 

 Moim skromnym zdaniem, kup sobie rower MTB bez tylnej amortyzacji - lepiej wyrobisz technikę a nie jeździsz przecież w górach.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na rowerach się nie znam ale na motorach już tak :) A więc: Mówimi o full crosie a nie enduro, na full crosa nie trzeba mieć żadnych uprawinień, gdyż nie jest przystosowany do jazdy po ulicach :) I teraz dobrze sformułuje już moje wymagania, nie znam się na tym dobrze więc proszę nie wymagać ode mnie śwetnego sformuowania jednak..... Mówiłem że są klify ale nie mówiłem nic o skakaniu z nich :) Samobójćą nie jestem.

Mają być to lekkie hopki, nie przekracające 1,5 m. Specjalnie poszedłem na trasy żeby to zmierzyć... Właśnie co do rozmiaru kół coś tak myślałem że 29" to będzie jednak owiele za wiele. Amortyzacja tylna nie jest mi potrzebna tylko zaznaczyłęm że mogła by być. :D Ale wg. mnie 3500zł to nie jest dużo :) Nie żebym nie szanował pieniędzy, "dorabiam" jako fotograf... Chyba nie muszę mówić ile to kosztuje... Na forum PC sam się tego często dotykam, gdyż udzielam się na kilku z nich pomagając w wyborze komputera. :) Rowerem po mieście nie będę jeździć prawie w ogóle. 85% to las. Przez pierwszy rok to czasem szkoła :) I dojazd do lasu.

Myślę że odpowiedziałem na wszystkie pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Filipie! Jeśli chcesz się udzielać/brać udział w sportach grawitacyjnych (hopy 1,5m się już zaliczają) to jedynym wyborem dla Ciebie będzie jakiś rower do freeridu i uważam, że 3,5k za nowy to dziabkę za mało. Żebyś , na którymś drzewie/lądowisku nie stracił twarzy to zaleca się zakup kasku fullface.

Powinieneś przejść się do jakiegoś sklepu, który jest sprzedawcą Velo i zapytać czy by ci czegoś np. na ramie Horneta nie złożyli z amortyzatore o skoku 120mm+. Taki sprzęt po odpowiednim opanowaniu wiele zdziała w opisywanym przez Ciebie terenie, ale lekki to on już nie będzie.....

Tyle mogę pomóc

Szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Niezły ubaw

;)

 

Po przeglądnięciu tematu stwierdzam, że się napalasz i zdecydowany nie jesteś. Coś chcesz, ale sam nie wiesz co. Może to kwestia wieku i ten młodzieńczy szał + chęć "brania świata na max'a", a może to coś innego = oby kogoś pokręciło - "jaki ja to mam sprzęt".

Przepraszam - czasem Ktoś musi powiedzieć coś bezpośrednio i nie ma się na co gniewać

.

Koledzy dobrze radzą, ale to Twoje (lub nie) złotówki i kto wie czy zadowolenie z zakupu nie minie szybciej niż się pojawiło: bo moda przeminie, las wykarczują czy setki innych powodów.

 

Ja osobiście na rower brałem kredyta i kupiłem Kands'a Maestro - na to mnie stać obecnie i jestem z tego zadowolony ogromnie. Ostatnio tym Kandsem wybrałem się na "Szarlotę" (Hałda odpadów pokopalnianych w Rydułtowach - jedna z najwyższych w Europie - polecam na youtube lub google) i wiesz co? Dał rower radę. Skoków nie było, były też podprowadzenia, ale rower klasy cross zdobył ten twór ludzkiej działalności.

Ja rozumiem młodzieńczy zapał - sam też czasami tak jeszcze mam, ale czasem warto coś przemyśleć kilka razy.

Jak wygram w totka to spłacę mieszkanie, wybuduję domek, kupię autko i rower - a na dzień dzisiejszy jestem szczęśliwy, że mam co mam, bo mogło być o wiele gorzej (łącznie z "kwaterą pod ziemią i kwiatkami nad").

 

Na koniec morał (ale ostry)

"Uważaj jak robisz, aby później nie robić jak uważasz" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KroQ rozwiń zdanie? Z pojedyńczych słów mało można wywnioskować...

Możliwe że to prawda, co mówisz. Albo i nawet racja. Lepiej brać coś taniego mam wywnioskować z tej wypowiedzi? Jak bym już jechał na serio po swoim portfolio to bym brał tego porshaka :) Ale nit o tym, dowiem się wkońcu co do tego roweru? Czy nadal, podałem za mało informacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale możesz zrozumieć, że on ma 12 lat i może nie potrafi dokładnie sprecyzować do czego ten rower ma służyć i nie zna nomenklatury?

 

Padłem.  :laugh:

 

Rzeczywiście, określić gdzie się jeździ i nie zmieniać zdania co pół godziny, takie trudne, że szok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak mówiłem mam super lasy i tereny do jazdy więc nie będzie stał i się kurzył

 

Szukam roweru do wypraw po lasach  ale głównie do normalnej jazdy po drogach/ szosach. Mam 12 lat wzrost 168 cm waga 64 kg
 

 

 

Mówiłem 90% do lasu A ten las ma sporo wyskoków, stromych zboczeń klifóf itp...

I jeszcze powiedz że nie jesteś trollem, i ten full cross jeszcze w 2T tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padłem.  :laugh:

 

Rzeczywiście, określić gdzie się jeździ i nie zmieniać zdania co pół godziny, takie trudne, że szok...

 

Fakt, miałem na myśli, że on nie potrafi określić jaki to ma być typ roweru a nie do czego ma służyć - to już określił i trudno będzie dobrać rower do tak rozbieżnych zastosowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scarper zebrał informacje z kilku postów, więc proszę bardzo:

http://www.bikekatalog.pl/2012//rowery/1302/Santa.Cruz.V10.Carbon/   na tym sobie możesz skakać z klifów

http://rowerowy.com/sklep/rowery/dh_fr/prod/supreme_fr2    ten jest na 1,5 metrowe hopy

http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/mountain/enduro/sworks-enduro-29  tu masz na wyprawy do lasu

https://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3179   tu sztywniak żebys sobie mógł podjechać do tego lasu

https://www.canyon.com/_pl/roadbikes/series/aeroad-cf.html  rower do szkoły

https://www.canyon.com/_pl/triathlonbikes/series/speedmax-cf-tria.html  tutaj jeślibyś chciał startować w traithlonie

http://www.ns-bikes.com/clash-1,50,pl.htm  jeśli lubisz się bawić w street

 

Troszkę drogo wyjdzie, ale co tam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trollem nie jestem. Ale co po niektórzy raczej tak... Sam na początku nie wiedziałem czy ma znaczenie, do czego ma służyć. Ale ostatecznie zdecydowałem się na las :) A ooba która podaje rower za 16 tys zł dla totalnego amtaora, chyba ma zwalony beret.. Pytałem się o rower do 3500 z możliwym nagięciem do 4000zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwalony beret ma osoba, która co 5 min zmienia upodobania jeździeckie (raz do szkoły po asfalcie, potem jakieś klify, hopy 1,5 metrowe). Teraz napisałeś, że jesteś totalnym amatorem a wcześniej, że będziesz skakał z 1,5 metrowych hop (powodzenia). Jeśli chcesz konkretne propozycje to musisz się zdecydować gdzie chcesz jeździć bo skakanie z 1.5 metrowych hop czy 10 metrowych klifów i innych przepaści to całkiem inna jazda niż do szkoły.

 

Edit: Sprecyzuj też czy już zdecydowałeś, że rower ma jeździć czy dalej chcesz na siłę szukać roweru z dobrą marką tylko po to żeby wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalny amator i Enduro/Freeride/Dirt czy co tam jeszcze wymyślisz, no no. + maszyna za 3.5k, która za rok będzie za mała... Nie ! Lekarz wróżbita wie doskonale jakie będą gabaryty człowieka za kilka lat, no tak...

 

@Mod team - chyba by trzeba było to już zamknąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem że dacyzja zapadła. Chcę rower by jeździł, a nie łądnie wyglądał... Z klifów nie mam zamiaru skakać ile razy mam mówić że nic o tym nie było!? Tylko że są tam klify wspominałem... Z hop specjalnie nie mam zamiaru skakać, ale czasem trzeba to zrobić... Jak już mówiłem wg. mnie 3.500 zł to NIE JEST DUŻO! Więc... Coś jeszcze dopisać? :) las, las jeszcze raz las będę mieszkać na obżeżach (sorry jeśli to źle napisałem) miasta. Więc mało strasznie mało będzie używany do jazdy po mieście itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zacznij biegać. Pobiegasz po lesie, do szkoły, jak chcesz to poskaczesz i nie będziesz musiał wydawać hajsu na ewentualne wymiany części :D

Rowery chyba nie są dla Ciebie, a to nabijanie postów nie ma sensu, ponieważ zatoczyliśmy już koło ;) Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...