Skocz do zawartości

[Przerzutka przednia] Co do 48T, 22T pojemności, 8rzędów?


nv20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kompletuję nowy napęd do mojego roweru (Merida Crossway 40v 2013) i mam następujący problem:

 

Udało mi się już wybrać:

Kasetę: Shimano HG51 11-32 - kupione

Łańcuch: KMC X8-93 - kupione

Korbę: Shimano Alivio FC-M443 Octalink 48/36/26 - http://allegro.pl/korba-shimano-fc-m443-octalink-48z-i3986093896.html

Suport: przystosowany do korby i ramy, prawdopodobnie BB-ES25 121mm, mufa 68mm, gwint angielski

 

Teraz mam ogromny problem z wyborem do tego przedniej przerzutki... Właściwie większość, jakie znajduję (a są dostępne), ma pojemność 20T, a ja potrzebuję 22T. Dodatkowo - posiadam łańcuch i kasetę 8 rzędową. Taką kombinację trafić jest naprawdę trudno. Moglibyście mi coś do tego polecić? Myślałem o przerzutce Top Swing, W tej chwili posiadam uszkodzoną przerzutkę FC-M191, która ma pojemność 20T, ale posiadam również korbę 48/38/28, także pasuje.

 

Na samą przerzutkę mogę przeznaczyć 50-80zł. Oczywiście, jeśli macie inne propozycje co do korby i suportu - chętnie je rozważę. Na korbę, suport i przerzutkę chcę przeznaczyć do około 300-350zł. Priorytetem jest dla mnie długa, bezawaryjna jazda... Szczególnie bez konieczności regulacji co kilka dni, bo to mnie w M191 dobijało... Nie widzę problemu w wymianie suportu po około 2000km.

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te wszystkie specyfikacje to jeden wielki "pic na wodę"? Nie będę miał dużo większych problemów z regulacją? Różne opinie sie przewijały na forum (nie ukrywam, że czytam o tym wszystkim już od... grudnia), wolę się upewnić... W takim wypadku wybiorę pewnie M430 (lub coś podobnego), a jeśli nie znajdę... Dorzucę do Deore... Chociaż z tego, co czytałem - największa różnica jest w wadze...

 

A pozostałe elementy? Uważacie, że wybrałem dobrą korbę? Suport też powinien wytrzymać?

 

Jeśli wszystko jest ok - jutro prawdopodobnie wszystko zamawiam i w weekend składamy! :) Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko jest tym przysłowiowym "pic na wodę". Problemy mają Ci co nie umieją ustawić zmieniarek tak jak trzeba. Osobiście jak coś mnie przerasta idę do znajomego "magika" i wszystko okazuje się działa. Co do korby to jest to jeden z naj w kwestii wyboru o ile nie kręcą Cię napisy czy waga. To samo co do wkładu suportu w postaci wielowpustu. Żyje to to bardzo długo i nie wymaga specjalnej konserwacji. Nie będę oryginalny jak polecę Ci łańcuch z serii Connex 800. Osobiście na 8-ce od zawsze i tu się nic nie zmieni Shimano. Obecnie CS-HG91.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... No to mam problem... Zdążyłem wszystko zamówić... Jest szansa, że będzie to wszystko działało, nie wyreguluję przerzutki czy coś będzie z korbą?

 

Próbować z tym walczyć czy jak dostanę to od razu odsyłać korbę?

 

EDIT:

Rozmawiałem ze sklepem, zamienimy suport na 118, według techdoców powinno być 50mm (kolumna na samym dole). Wszystko jasne - dzięki za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pozwolę sobie powrócić do tego tematu, aby nie zakładać nowego.

 

Ostatecznie zostałem z FC-M443 i suportem 121mm (linia łańcucha 47,5mm). Zamiast zmieniać suport - zmieniłem przerzutkę. Znalazłem na Allegro FD-M510, która właśnie pasuje do wspomnianej wcześniej linii (nawet jest dedykowana do tej korby - http://techdocs.shimano.com/media/techdocs/content/cycle/SI/FC/SI-0086A-001/SI-0086A-001-ENG_v1_m56577569830657937.pdf ). Mam tylko następujący problem - po zmontowaniu cały zestaw wygląda tak:

https://www.dropbox.com/s/krp7wqaugakesu4/2014-03-03%2018.59.55.jpg

 

Czyżbym źle trafił z kątem przerzutki?... Czy może jednak wszystko jest ok, a nie wiem o jakimś sposobie regulacji? Serwis da sobie z tym radę?

 

Zakupiona przeze mnie przerzutka:

http://allegro.pl/show_item.php?item=4001759240

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, albo nie zauważyłem, albo na tej tego nie ma - widzę tylko napis FD-M510 na tej plastikowej podkładce pod śrubami regulacyjnymi.

 

Zdaję sobie sprawę, że jest za wysoko... ale jak obniżę to dolna część wózka wchodzi mi na zębatkę... 

 

Czyli co? Nic z tym nie zrobię? Szukać innej przerzutki? Na podstawie mojego zdjęcia można stwierdzić, że kąt przerzutki jest zbyt duży czy zbyt mały w stosunku do ramy? Wydaję mi się, że zbyt duży (tak na chłopski rozum), czyli 63-66 pewnie będzie ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A znajdź opis swojej ramy i zobacz jaki kąt podaje producent, albo go zmierz jak potrafisz. Przerzutka ma pewnie 66-69 a ty masz ramę w okolicy 63-66 ... tak to jak by ze zdjęcia wygląda. Ale w sumie sie tym nie przejmuj. Poskładaj do kupy i wyreguluj, powinna działać prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...