Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Wyprostuj mnie jeśli się mylę ale przeglądajac ofertę niektórych firm(w niektórych sklepach) często widziałem dopisek ,,dostępny na zamówienie". Czyli w domyśle muszę czekać nawet na przymierzenie. A jak nie przypasuje to być może na kolejną dostawę. Czy jeśli kupuję rower za około 6000pln lub więcej to idę do sklepu, płacę i wychodzę z rowerem? Bo tak nie jest. Ale może nie mam racji...

To mnie zastanawia za każdym razem gdy czytam o zamawianiu rowerów tej firmy.

Skoro czas oczekiwania wynosi półtora miesiąca to w oczach przedstawicieli firmy nie jest strata - klienta?

Wiem że cena jest atrakcyjna a rower w praktyce przynajmniej niezły - tylko co z tymi którzy jednak są niecierpliwi i poszukają czegoś innego? Niecierpliwi to też może być określenie na wyrost - taki czas czekania to niewątpliwie bardzo dużo czasu i może zniechęcać. 

 


Rozumiem smutek. Gdy kupowałem kubusia to firma dopiero startowała na polskim rynku. Teraz to samo dzieje się z canyonem. Przyjdzie mi jeździć na jednej z najpopularniejszych marek. Trzeba było kupić birię lub coś podobnego  :)

Trzeba po prostu dokręcić na chama tylną oś i luz znika. Nie jest to żaden problem, ponad sezon przelatałem na tych kołach i na nic to nie wpływa. 

Trochę mnie smuci ta popularność Canyona. W zeszłym roku miałem fajny niszowy rower, widziałem może całego jednego innego Canyona przez cały sezon. Teraz na dwóch wyścigach widziałem z pięć, a jeszcze dwóch znajomych się szykuje do zakupu.

 

Edit: no tak, zapomniałem że AL ma tylko szybkozamykacz. Tego się na chama nie domknie ;).

 

Edytowane przez gary4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roge no to jednym slowem przeplaciles proste poza tym kupujac canyona chcialem miec rower niszowy :P jak na razie w Stargardzie (67tys ludu) jestem jedyny ktory ma canyona. Najwieksze Za i tak byla cena ze mozna kupic netto i zamiast 3400 dalem 2600 z przesylka itp 2800 a podobny Scott u nas w zst na tym osprzecie 4000+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co robi Canyon to konsekwentny model biznesowy, który mi się podoba. Minimalizacja kosztów.

Robienie rowerów na zapas, bo może akurat w tym roku będzie lepsza pogoda i co za tym idzie lepszy popyt równie dobrze może zwiększyć zyski, jak i przynieść stratę, wystarczy że maj będzie deszczowy i popyt się załamie. A przechowywanie rowerów kosztuje, nie mówiąc już o tym, że jak się do końca roku nie sprzedadzą, to przyniosą dużą stratę, bo trzeba je sprzedawać za pół ceny. Trzebaby ją pokryć podnosząć ceny rowerów za następny sezon.

A tak może nie ma maksymalnych zysków, bo część ludzi zrezygnuje, ale i nie ma ryzyka strat. Dodatkowo ceny mogą być niższe niż u konkurencji. Ktoś sobie to ładnie przemyślał i konsekwentnie się rozwija bez dużego ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam79iano jako koszty stale majatek ruchomy transport do pracy uwierz mi ksiegowa nie robi zadnego problemu :P mam 3 rowery na firme jest luzik nie ma z tym zadnego problemu (rower wyszedl dokladnie 672 euro a euro mam po 4 zl :P plus za przesylke  )

Klosu racja no i nie maja sklepow nie musza placic naszego wysokiego podatku 23% utrzymywac pracownikow 23% ;p sprzedaja rower kolejny podatek 23% chore a tak to kupujesz prosto od niemca nawet jesli brutto to tylko 1 podatek i to 19% bo taki maja 

Edytowane przez caynon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dam79iano

 

Nie mam co prawda bezpośredniego porównania, bo m395 w rękach nie miałem, ale moje Avidy 5 działają świetnie.

Czytałem jednak dużo negatywnych opinii o m395, więc zakładam, że Avidy 5 są sporo lepsze :-).

Mam jakieś 100 kg wagi, a na zjazdach, gdzie sporo lżejszy kumpel wciska do końca swoje Avidy Juicy 7, ja swoje może do połowy i pięknie zatrzymują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja mam hamulce  br-m395 acera rower wazy z osprzetem 12,5 ja 95 masz razem grubo ponad 100kg chodza lekko i doslownie zatrzymujesz sie w miejscu az opony szkoda jak trzeba na asfalcie sie nagle zatrzymac bo slad z tylu zostaje po 2 tygodniach uzytkowaia zmienialem tyl na przod a na tyl nowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekam na info od Ciebie po przymiarce do eMek i eLek.

Bylem, troche pomierzylem (ale nie mialem juz cierpliwosci, bo czekalem 2 godziny w kolejce). Jezeli chodzi o Grand Canyon HT, to poszedlbym jednak w rozmiar M (w przypadku Nerve 29 byloby to L).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem, troche pomierzylem (ale nie mialem juz cierpliwosci, bo czekalem 2 godziny w kolejce). Jezeli chodzi o Grand Canyon HT, to poszedlbym jednak w rozmiar M (w przypadku Nerve 29 byloby to L).

Dzięki, ja w niedziele w Pniewach będę to postaram sie przymierzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Mieszkam w Szczecinie i byłem dziś przymierzyć model Grand Canyon AL 6.9 w rozmiarze M bo akurat mieli.

Według programu do pomiaru wielkości ramy powinienem mieć M.

Dla mnie był on za mały, a konkretniej za krótki. Będę pobierał rozmiar L bez najmniejszego zastanowienia.

Był tam też inny klient z Torunia, którego pozdrawiam. Oboje kosztowaliśmy przejażdżki wierzchowcem. Oboje byliśmy podobnego wzrostu i stwierdziliśmy, że M-ka jest za mała. 

Moje wymiary: Wzrost 186 cm, przekrok: 89.

Zamówię rower w kolorystyce Radar lub jeśli będzie możliwość w Deep Black Ano White ale z widelcem od Radara.

W obu przypadkach naklejki z obręczy od razu są zdzierane obligatoryjnie. Podobnie zrobiłem w swoich i19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często jest tak, że danej osobie pasuje więcej niż jeden rozmiar zwłaszcza dla osób w okolicy 180 cm. Ja mam 182 cm, nogę 85, siodło 75 cm od osi powierzchni i jeżdżę np. na GC w rozmiarach M. To jest mój rozmiar. Na L też wsiądę, pewnie wielu z Was by mi ja poleciło ale moim zdaniem L przy moich wymiarach nie skręca. A innym to pasuje. Żaden kalkulator nie będzie w stanie uwzględnić takich preferencji i myślę, że nazywanie kogokolwiek kretynem to dość mocne słowa. Mówimy o prostym narzędziu dobierającym rozmiar ramy, nie oczekujmy od niego niczego więcej. Tylko tyle i aż tyle, w milionie postów wcześniej (nie tylko w tym wątku) była mowa o tym, że głównie zwraca ono uwagę na długość nóg, broni przed wybraniem rozmiaru w którym zabraknie sztycy. Jego zadaniem jest zasugerowanie rozmiaru. I w mojej opinii oraz wg. tego co widzimy w mailach i słyszymy na infolinii robi to poprawnie w przytłaczającej większości przypadków.

 

Poza tym w razie wątpliwości można się z nami skontaktować co gorąco polecam, dementuję informacje, że sugeruję wszystkim Mki ;). Bardzo pomaga nam przesłanie marki/modelu/rocznika obecnie używanego roweru, pozwala to lepiej poznać oczekiwania klienta.

 

Uważam, że takie podejście jest uczciwsze niż kalkulator CC który dobiera dość agresywne długości jedynie na podstawie wpisanych danych. Poza tym mówimy o modelu którego przeznaczeniem jest również rekreacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odnosiłem się do tego konkretnego przypadku, mówiłem ogólnie jaka jest idea tego narzędzia i że w razie wątpliwości prosimy o kontakt. Co tu pokrętnego? Co najwyżej za dużo szczerości. Preferencji użytkownika żaden kalkulator nie uwzględni.

 

Maxim, jakie podałeś pozostałe wymiary? Przy tym wzroście i nodze a reszcie wpisanej tak aby było "proporcjonalnie" wychodzi L...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę absolutnie nic pokrętnego w wypowiedzi Pana Pawła Steinke. Bez przesady. Uważam, że wytłumaczył zasadę działania PPS całkiem uczciwie. Dzięki za to Panie Pawle. Myślę jednocześnie, że system można usprawnić lub w przyszłych konstrukcjach ram uwzględnić dłuższe górne rury.

Fakt, Mka dla kogoś kto ma 185 cm wzrostu i więcej jest już zdecydowanie za mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jasne, że ramy Canyona nie będą dla wszystkich odpowiednie, bo do najdłuższych nie należą.

 

Ale również zgadzam się z Panem Pawłem.

Mam GC AL 6.9 w rozmiarze M przy wymiarach 183 cm wzrostu i 84 cm przekroku i jestem bardzo zadowolony.

Na Lkę brakowałoby mi przekroku, a łatwiej wydłużyć mostek lub przesunąć siodełko niż obniżyć cały rower.

 

@Rulez

Jakiś sprzedawca rowerów Cię skrzywdził w młodości i sprzedał jakiś bubel czy z natury lubisz mieszać ludzi z błotem?

Po co się tak obrzucać nieprzyjemnymi epitetami? 

Canyon nie zmusza do kupna rozmiaru, który proponuje jego kalkulator. Pokaże Ci M, ale wciąż kupujesz co chcesz.

Jak człowiek myśli, to trochę poczyta i nie kupi roweru za krótkiego o np. 5 czy 10 cm.

Mnie CC pokazywał około 610 mm, zaryzykowałem i wziałem Mkę (bo w Lce nie starczyłoby mi przekroku) i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Ja nie miałem problemu z tym kalkulatorem Canyona, bo przy moich parametrach - wzrost 197cm, waga 84kg, przekrok 98cm to tylko te największe rozmiary mi podawał. Nie biorę za często udziału w zawodach, jeżdzę w wolnym czasie, mieszany teren, okolice Lublina  specjalnie górzyste nie są ;)

Myślę o zakupię nowego roweru i biorę pod uwagę 3 tegoroczne modele Canyona oczywiście w największych rozmiarach :

 

Grand Canyon AL 6.9 - raczej powinien pasować

Grand Canyon AL SLX 7.9 - bardzo mi się podoba, obawiam się czy będzie dość komforotwa pozycja, nie męcząca pleców w dłuższych trasach

Nerve AL 6.0 - obawiam się czy nie będzie na mnie za mały [rozmiar L to max, koła 27,5 ]

 

Proszę o jakieś sugestie

Edytowane przez dipel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...