Skocz do zawartości

[tuning] zalewanie olejem amora


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam, dziś właśnie w moim rowerku Fusion zalałem amora SR SUNTOUR XCM-V2. Po rozkręceniu w jednej sprężynie była taka gumowa rurka a w drugiej nie, czy włożyć ją z powrotem ? Szczerze to już mam złożone wszystko i jej nie włożyłem, ale zastanawiam się czy jest ona potrzebna, wydaje mi się że nie skoro była tylko w jednej sprężynie ;)

 

dsc00075fz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszyskich

jestem tu nowy i mam kilka pytan

przeczytalem tego posta przawie calego, i mam pytanie posiadam rower kross hexagon v6 amorka z przodu mam xcr mg jesli dobrze pamietam mam go juz okolo 2 tat i niewiem gdzie dostac simeringi do niego?

zalewalem go olejem i stwierdzlem ze to nie bylo dobrze posuniecie bo przwie wszysto sie wylalo wiec ograniczylem sie do samego smaru.

odnosnie jego funkcjonowania mam na chwile obecna pare zastrzezen bo przy malej predkosci i delikatnym hamowaniu dolna czesc amortyzatora (przy mocowaniu tarczy)przesuwa sie przud tyl okolo 1-2cm ale ogolnie sprawuje sie b.dobrze jak mi sie uda to przesle linki do zdjec jak to wyglada

czy ktos mi doradzi co mam zrobic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Czy każde amory można zalewać olejem?

Posiadam Marzocchi Bomber'a 55 RS , czy mogę go zalać za jakiś czas?. I jaki byłby to czas tzn pryskam teraz go Brunoxem więc sądzę , że dobrze pracuje jest jakiś ustalony okres , że np. po takim i takim czasie powinno się wymienić olej?

 

I czy w każdych amorach jest olej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy każde amory można zalewać olejem?

Posiadam Marzocchi Bomber'a 55 RS , czy mogę go zalać za jakiś czas?. I jaki byłby to czas tzn pryskam teraz go Brunoxem więc sądzę , że dobrze pracuje jest jakiś ustalony okres , że np. po takim i takim czasie powinno się wymienić olej?

 

I czy w każdych amorach jest olej ?

 

 

Jak mam 'wyczuć' kiedy ma nastąpić wymiana , oraz czy samemu można dać radę :P? czy wysyłać do jakiegoś serwisu i płacić za to?

 

Jak sprawdzić , czy w niektórych jest olej czy nie?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam przeczytałem kilka stron tego tematu i nie doszukałem się. Mam pytanie - ważę mniej niż 65 kg, xcr-a mam lekko przytartego, nie wyłapuje mniejszych nie równości, przez co praktycznie jest bez użyteczny, większe dziury - super, ale ja jeżdżę po asfalcie, w dodatku dziurawym jak sitko.

 

Czy mogę zalać amorek XCR Suntor 100mm olejem i jakim jeśli już- chcę aby zmiękł, ew. jeśli będzie za miękki to sobie regulacją twardości, miękkości wyreguluje, i ew. naprężenie. Proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko. Da radę zalać olejem Manitou Stance Kingpina dwupółkę bez jakiś większych zabaw z odkręcaniem? Rozumiem że olej mam wlać od dołu w miejsce/a gdzie jest śrubka po jednej stronie i po drugiej regulacja tłumienia czy odbicia. Czy właśnie ten cały regulator można wykręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zalewać można tylko i wyłącznie te które u dołu są skręcane na śruby imbus a te które są skręcone zwykłą śrubą sześciokątną to już nie? Mam na myśli model (wstyd się przyznać -,-) Zoom Escape 329 ? I Wy ich zalewacie od góry czy od dołu ? :wacko::blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zalewał ZOOM-a olejem i skończyło się na tym, że się aż za bardzo uginał i dobijał wszędzie, więc pewnie się da. :icon_mrgreen: On jest nierozbieralny, więc lejesz strzykawką pod uszczelki z igły ile tam uważasz i jazda. Tak mi się wydaje, bo innego sposobu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...