Skocz do zawartości

[tuning] zalewanie olejem amora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam pytanie odnośnie zalewania amortyzatora RST Launch T8 130mm. Po rozkręceniu korków ukazały mi się dwie sprężyny. Jedna w lewym druga w prawym goleniu. Zalać te dwie srprężyny ? I jeszcze jedno pytanie, Czy konieczne jest uszczelnianie tego amortyzatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W sumie nie zaszkodzi wykręcić dolne śruby i owinąć je kilka razy taśmą teflonową. Powiem szczerze że nie miałem nigdy Launch'a ale pamiętam z jakiejś rozmowy że są tam elastomery a w prawej goleni tłumik. Może spróbuj jeden elastomer wyjąć a jak dasz ze 20 - 30 ml oleju do prawej goleni to mu to nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie zaszkodzi wykręcić dolne śruby i owinąć je kilka razy taśmą teflonową. Powiem szczerze że nie miałem nigdy Launch'a ale pamiętam z jakiejś rozmowy że są tam elastomery a w prawej goleni tłumik. Może spróbuj jeden elastomer wyjąć a jak dasz ze 20 - 30 ml oleju do prawej goleni to mu to nie zaszkodzi.

 

Co do uszczelnienia śrub dzięki za porade. A co do całego amortyzatora, jak się nie myle tłumik jest montowany w amortyzatorach Launch RST RA, a ja posiadam T8 w kótrych się znajdują same sprężyny i elastometry. W prawym jak i w lewym goleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Przy tej klasie widelców to nie ma żadnego znaczenia, byleby tylko nie był to olej gęstości czerwonego FL i w drugą stronę stałego smaru. Póki jeszcze miałem XCM, siedział tam silnikowy Castrol Magnatec Diesel 5W-40, 10W-40, nawet zmieszane i jak dla mnie żadna różnica. To zbyt tępo pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Przy tej klasie widelców to nie ma żadnego znaczenia, byleby tylko nie był to olej gęstości czerwonego FL i w drugą stronę stałego smaru. Póki jeszcze miałem XCM, siedział tam silnikowy Castrol Magnatec Diesel 5W-40, 10W-40, nawet zmieszane i jak dla mnie żadna różnica. To zbyt tępo pracuje.

 

Zdaję sobie z tego sprawę jaka to klasa amora. Dlatego poluję na coś najtańszego i kompletnie nie wiem o co pytać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest w litrowej butelce, ale jeśli masz inny olej to mało opłacalne jest kupowanie specjalnego oleju przystosowanego do zawieszenia. Bo kupisz 1l. Wlejesz 100-200ml i reszta będzie stała tak jak ktoś wspominał już w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie po Zalaniu Launcha 130 TA, amortyzator wyczyściłem cały dołożyłem smar pod uszczelki złożyłem i dolałem oleju pod korek przy wciśniętym amortyzatorze i włożonej sprężynie itp, druga sprawa wlane 10W i ciekawa że smar stały miesza się z olejem tworząc gęstą maź czyli albo olej albo smar. Uszczelniać nie uszczelniał i nic nie leci nic nie poci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie im rzadszy olej tym powinien być czulszy amor, ale różnica chyba nie jest strasznie duża, więc jeśli zalejesz 15W zamiast 5 to tragedii nie będzie... Moja gile zalałem najrzadszym jaki miałem czyli 5W i jest gites. Za to mam inny problem. O-ringi zostawiają za dużo oleju na goleniach i po jakimś czasie olej ścieka po goleniach dolnych. Więc mogłem użyć gęstszego. Ja zrobiłem uszczelki ze starej dętki. Tzn. wycinałem kwadrat wielkości łebka od śruby, następnie mały otwór nożyczkami, później wpychałem w ten otwór śrubkę no i docinałem na okrągło żeby ładnie wyglądało. Moim zdaniem najprostszy i skuteczny sposób na uszczelnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amor zalałem olejem hydraulicznym i wyciągnąłem elastomer jak polecił mi kolega z forum. W moim przypadku amor który pracował o dziwo dość dobrze przy większych wybojach płynnie pracował teraz dużo się nie zmienił ale jednak wybiera mniejsze dziurki. Oleju lałem na oko muszę jeszcze troszkę dolać ponieważ trochę zleciał do dolnej goleni przez ten prowadnik pod sprężyną i teraz w górze mam troszkę za mało. Niestety muszę popracować nad uszczelkami bo przez wytartą anodę leci z lewej olej a z prawej smar stały. Skrócenie sprężynek w ogólnie nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...