Skocz do zawartości

[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo


Rekomendowane odpowiedzi

Znajdujesz sobie srube z otowrem pod imbus jaki ci pasuje i toczysz sobie pod wymiar. Ja potrzebowalem srube M8 z wejsciem na imbusa 6 i duzym lbem, dobralem sobie w pracy z utwardzanych sworzni , ktore mialy takie gniazdo i dalem do toczenia. Toczenie poszlo gladko, ale co sie naklneli jak gwintowali z drugiej strony to ich....Sruby do linkow dampera.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak twarda oś, możesz nawiercić otwór np fi 4 i potem wbić tam imbusa 4-ke.

Klucz spinline łatwiej wchodzi.

 

Próbowałem to nawiercić a potem przez prasę imbusem wbić. Wbiłem i potem wyciągnąć nie umiałem. Także próbowałem palnikiem podgrzewać lecz zaś bardzo osłabia materiał  bo to aluminium

Znajdujesz sobie srube z otowrem pod imbus jaki ci pasuje i toczysz sobie pod wymiar. Ja potrzebowalem srube M8 z wejsciem na imbusa 6 i duzym lbem, dobralem sobie w pracy z utwardzanych sworzni , ktore mialy takie gniazdo i dalem do toczenia. Toczenie poszlo gladko, ale co sie naklneli jak gwintowali z drugiej strony to ich....Sruby do linkow dampera.

 

To nie śruba lecz coś tego typu

 

f672a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś jak zrobić na łebku w wytoczonej osi otwór nieprzelotowy imbusowy

 

Poszukać czegoś co się nazywa sztyft gwintowany - to taka śruba bez łba właśnie na imbus w odpowiednim rozmiarze, a miejsce gdzie to ma być osadzone wywiercić, nagwintować i wkleić na permament loctite czyli nierozłączny klej do gwintów.

Dla gwintu M6 da Ci to imbusa rozmiar 3mm

 

KJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukać czegoś co się nazywa sztyft gwintowany - to taka śruba bez łba właśnie na imbus w odpowiednim rozmiarze, a miejsce gdzie to ma być osadzone wywiercić, nagwintować i wkleić na permament loctite czyli nierozłączny klej do gwintów.

Dla gwintu M6 da Ci to imbusa rozmiar 3mm

 

KJ

 

 

Te kleje niby super a są już gó,,,,o warte. Co mi da 3mm jak tam trzeba sporą siła dokręcić i imbus ma być 5mm

Imbusa możesz wyjąć jakimś ściągaczem,  ale jak to ma być pro to dajesz do frezera i ci frezem zrobi taki otwór.

 

Ps. nie zrobisz tego swoją frezarką ??

 

 

http://www.cnc.info.pl/topics66/wykonanie-gniazda-imbusowego-jak-vt13939.htm

 

Sam z zawodu jestem tokarz - frezer lecz jeszcze nie widziałem na manualu żeby dało się zrobić 6 - kątowy otwór pod imbus 5mm. Z zewnątrz to jak najbardziej da się za pomocą podzielnicy. Kombinują coś na tokarkach lecz tego nigdy nie próbowałem

Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki klej co byl wyzej trzymal  walek silnika na przekladnie gdzie idzie obciazenie 200N w ulamku sekundy, wytrzymal 7 lat pracy praktycznie non stop.

To jest oska do piasty przedniej? Ma btc pusta? W alu to na szybko jechalismy jak kolega wyzej pisal. Dlugi bit z Bety, wstepnie nawierocny otwor i wprasowalismy w srodek, fakt faktem czasu zeszlo, zeby go wyciagnac.

Bity dokladnie te - https://www.narzedziowy.pl/img_prod/BETA-Zestaw-52-koncowek-wkretakowych-z-chwytem-10-mm-i-z-2-akcesoriami-model-867-C52-w-pudelku.jpg , maly imbus typu do 5- 6mm to nawet na wiertarce pionowej wcisnelismy, oczywiscie bez obrotow.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kleje niby super a są już gó,,,,o warte. Co mi da 3mm jak tam trzeba sporą siła dokręcić i imbus ma być 5mm

 

Sam z zawodu jestem tokarz - frezer lecz jeszcze nie widziałem na manualu żeby dało się zrobić 6 - kątowy otwór pod imbus 5mm. Z zewnątrz to jak najbardziej da się za pomocą podzielnicy. Kombinują coś na tokarkach lecz tego nigdy nie próbowałem

 

Jak się dobrze posmaruje to loctite trzyma, ale fakt że 3mm imbus w sztyfcie momentu przeniesie symboliczne kilka Nm. 5mm to może faktycznie wygnieść bitem, nie praktykowałem ale brzmi sensownie.

Z prostych rzeczy to zostaje jeszcze szczelina pod płaski śrubokręt ale też za wiele Nm nie przeniesie, pewnie co nieco powyżej 10  (jak się ma dobre narzędzie i ładnie obrobi).

 

KJ

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mikrofrezarce cnc bez problemu się natnie nawet na torxa ale to będzie gniazdo jednorazowe. Fabrycznie łby śrub są odkuwane na odpowiedniej matrycy co robi gniazdo na klucz. Podobnie gwinty - zwykle są walcowane na gorąco (w alu na zimno) co daje znacznie większą wytrzymałość niż nacinane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...