Skocz do zawartości

[Plecak] dobry, sportowy plecak na laptopa, dojazdy do pracy i ew. krótkie wycieczki


Camel665

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie, czyli szukam plecaka "All In One".

Głównie będę go wykorzystywał podczas dojazdów do pracy (do tej pory jeździłem z typowym plecakiem na laptopa - całe plecy mokre, masakra), a przyszłościowo również krótsze wycieczki. Najistotniejsze dla mnie jest aby miał naprawdę dobrą cyrkulację powietrza na plecach, jak również abym zmieścił do niego laptopa (17 cali), ubrania/buty na zmianę i lunch (nie wiem nawet jaki litraż może być mi potrzebny). Będę wdzięczny za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz typ roweru i czy wchodzi w rachubę bagażnik z torbami bocznymi, bo plecak potrzebny będzie duży..

Trekking, mam bagażnik i miejsce na sakwy, jednak nie jestem pewien czy na 17km trasę jazda z sakwami nie będzie strzelaniem z armaty do myszy. Po drugie sportowy plecaczek wizualnie mi się bardziej podoba ;)

 

Żaden plecak rowerowy nie jest przeznaczony na takie manele. Ja przez 8 lat jeżdziłem z torbą Ortlieba. Bez porównania lepsze od plecaka.

 

http://www.bikeman.pl/torba-rowerowa-na-laptopa-ortlieb-officebag-ql2-p-1304.html

Dobry pomysł z torbą, skoro dedykowana do laptopów to pewnie lepiej wstrząsy znosi, ja jednak bałbym się montować ją na bagażniku (co wstrząs odwracałbym się czy jeszcze wisi, czy już odpadła :) ), a na ramieniu próbowałem już wozić zwykła torbę na laptopa i strasznie mi przeszkadzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z ową sakwa jeżdziłem do pracy przez 20 km po drogach nieasfaltowych.

 

Widzę, że nigdy z Ortliebem nie jeżdziłeś. Ta torba tak samo trzyma się dobrze trzyma bagażnika jak jest pusta i jak jest obciążona 15 kg. Wbrew pozorom to torba kompletnie nie zawadza podczas przeciskania się przez uliczne korki.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trekking, mam bagażnik i miejsce na sakwy, jednak nie jestem pewien czy na 17km trasę jazda z sakwami nie będzie strzelaniem z armaty do myszy. Po drugie sportowy plecaczek wizualnie mi się bardziej podoba ;)

 

Dobry pomysł z torbą, skoro dedykowana do laptopów to pewnie lepiej wstrząsy znosi, ja jednak bałbym się montować ją na bagażniku (co wstrząs odwracałbym się czy jeszcze wisi, czy już odpadła :) ), a na ramieniu próbowałem już wozić zwykła torbę na laptopa i strasznie mi przeszkadzała.

 

Nie miałem na myśli sakw, a torbę boczną do bagażnika.

"Plecaczek" na tyle maneli? Uważam, że zarówno ja, jak i robertrobert1 dobrze Ci doradzamy. Takie sztywniejsze torby można w prosty sposób odczepić w ciągu dwóch sekund i dodatkowo służą poza rowerem jako normalne torby.

Jeżdżąc kiedyś do biura jeżdziłem z plecakiem i też nie chciałem go zamienić. Koleżanka się ze mnie wiecznie brechtała kiedy nie chciałem posłuchać jej rady, aby kupić torbę na bagażnik.

Wydaje mi się, że ciężko będzie Cię przekonać do najlepszego i najwygodniejszego rozwiązania jakim jest pozbycie się tak dużego bagażu z pleców. Jeśli masz zabierać ze sobą komputer, buty (!), odzież, lunch i jeszcze dobra cyrkulacja powietrza to wydaje mi się, że nie osiągniesz celu - i tak będziesz spocony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Deuter nie jest na lapka. Znam Twoj bol. Transport 17" lapka plus sporo gratow.Oferta plecakow na 17" jest bardzo ograniczona a gdy chodzi o specjalistyczne, rower, foto to graniczy z cudem znalezienie czegos naprawde dobrego, nie wsominajac o cenach. Na lapka uzywam plecaka Dicota Mission XL:

 

http://www.morele.net/plecak-dicota-bacpac-mission-xl-n14518n-61934/

 

Niestety nie ma dobrej wentylacji plecow. Jednak w moim przypadku sluzy glownie do latania po swiecie ze wzgledu na naprawde spora pojemnosc. Bez problemu zabieram do niego 2x17" plus kupe innego szpeju. Na rowerze nei bedzie sprawowal sie wzorowo ale jest prawie niezniszczalny i naprawde pojemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam wrzucam 17,5 cala 5 kg klocka, i leży dobrze

 

Gorsza sprawa, jak go kiedys przypdkowo zrzucisz :) Nie jest przystosowany do lapka. Do Dicoty wchodzi mi 17.3" i 17.5" razem, do przegrody na lapka, ktora jest naprawde pancerna, jesli chodzi o scislosc. Poza tym jest w nim druga duza komora i 2 mniejsze z dobrym systemem kieszonek itp. jako rowerowy tez uzywam Deutera z siateczka i jest niezastapiony, jednak to nie plecak na lapka. Choc bywalo, ze wozilem w nim Nikona D300 i kilka obiektywow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy udalo Ci sie znalezc odpowiedni plecak?

Stoje wlasnie przed takim samym dylematem i zachodze w glowe co kupic... Gdybym mial mozliwosc montazu to bylyby sakwy ale pozostaje jedynie plecak.

 

Moze ktos jeszcze cos doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże krossem hexagonem v5. Kupilem używany aby sprawdzic czy zlapie bakcyla imzlapalem ogromnego... Teraz nie wyobrazam sobie jak zylem bez niego.

 

Abym mogl z niego w pelni korzystac i byl dla mnie odpowiednio funkcjonalny potrzebuje dobrego plecaka.

 

Laptop 17'' bedzie przewozony sporadycznie 2-3x w tygodniu 7-8km.

Najczesciej beda wozil caly ekwipunek na silownie: buty, stroj, napoje, reczniki, jedzenie do pracy i dokumenty. Obecnie mam jakis no name ok. 20L i jest wypychana po brzegi aby to wszystko pomiescic. Poza tym o ile szelki sa ok. bo raczej sie nie poce to plecy sa masakra- brak w plecaku jakichkolwiek rozwiazan funkcjonalnych w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzymy się z tym samym problemem. Ja najpierw kupiłem 35 l plecak by po dwóch miesiącach kupić sakwy i to był strzał w 10. Wybrałem crosso 2x 30 l i jak mam potrzebę wozić łapka to biorę druga sakwe i wkładam go do niej w dedykowanej torbie. Mieści się elegancko. Crosso wymagają trochę pary przy za zakładaniu ale dasz sobie radę.

 

Wysyłane z mojego Sensation za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sporadycznie to kup Deutera z siateczka. Przewietrzanie rewelacja, niestety nie jest dedykowany pod lapka. Jednak skoro to tylko pare kilometrow i nie codziennie to nie widze problemu. Pojemnosc najwiekszego z siateczka to troszkepowyzej 20 litrow. Powinno wystarczyc na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najbardziej przeszkadzalo Ci w uzytkowaniu plecaka? Jaki model wybrales?

Mam dziwne wrazenie ze moze pojde Twoja droga... Plecaka szukam tez dlatego ze jest duzo bardziej uniwersalny i oprocz roweru moge go wziac praktycznie gdziekolwiek.

 

Sakwy to interesujace rozwiazanie ale potrzebowalbym jeszcze jakis bagaznik kupic i moze z czasem rozwoju wyposazenia roweru i o tym pomysle.

na pewno wczesniej czeka mnie wymiana opon na jakies wezsze ale i wytrzymale bo obecne chyba 2.2-2.5 na asfaltowych sciezkach strasznie halasuja-dosc offtopu.

 

s2power ktory model deutera polecasz? Jest ich tyle a jeszcze zbyt zorientowany nie jestem.

 

A co myslisz o deuterach giga office itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za sugestie. Plecak wydaje sie byc przyjemny :)

Zastanawiam sie tylko czy spokojnie bez nadmiernego upychania zmieszcze w nim buty do biegania, caly dres, recznik, jakie 2l wody oraz dwa 1,2L pojemniki z jedzeniem i 3 zeszyty/aktowki z dokumentami.

Wiem, ze to wiele i do takich ilosci rzeczy lepsze bylyby sakwy ale jak juz wspominalem na chwile obecna uniwersalnosc plecaka jest mi niezbedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam deutera cross city i mieszcze w nim buty spd (sztywne), recznik, laptop (15') i koszulke bez problemow, paski sa dosc sciagniete, tak zeby srodek ciezkosci byl blisko plecow ;). Wydaje mi sie, ze to co opisales wejdzie (po rozluznieniu paskow regulujacych jak bardzo plecak sie rozszerza "do tylu"), ale jazda na rowerze z takim obciazeniem na plecach nie bedzie juz wygodna.

 

Tyl w cross city nie sa jakos specjalnie usztywniany i jak zapakujesz duzo rzeczy to pady dosc scisle przylegaja do plecow, co przeklada sie na komfort, pocenie itd. Na rower bralbym raczej cos z calkowicie izolowanymi plecami, jak np. siatka w futurze - ale wtedy pojemnosc znacznie spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jeżdze z takim obciazeniem w plecaku i naprawde jest przyzwoicie. Pokonujac trase 7-8 km nie odczuwam dyskomfortu poza mokrymi plecami. W obecnym wszystko mam na duzy scisk wlozone do plecaka i czasem brakuje miejsca na dodatkowe rzeczy.

 

Nie wiem czy sa rozwiazania idealne za rozsadna kase. Chyba trzeba bedzie szukac kompromisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jeżdze z takim obciazeniem w plecaku i naprawde jest przyzwoicie. Pokonujac trase 7-8 km nie odczuwam dyskomfortu poza mokrymi plecami. W obecnym wszystko mam na duzy scisk wlozone do plecaka i czasem brakuje miejsca na dodatkowe rzeczy.

Nie wiem czy sa rozwiazania idealne za rozsadna kase. Chyba trzeba bedzie szukac kompromisu.

 

Poszukiwania sprawiły, że póki co wytypowałem 3 modele:

http://8a.pl/plecaki-miejskie/plecak-deuter-giga-office-pro

http://8a.pl/plecaki-turystyczne/plecak-deuter-futura-28

http://8a.pl/plecaki-turystyczne/plecak-deuter-cross-city

 

Kolejność prezentacji nie jest przypadkowa.

Co sądzicie o tych typach?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wozić tam wszystkie rzeczy, które opisałeś, to wydaje mi się, że plecak z siatką niestety odpada, albo musiałby być naprawdę ogromny. Plecy w takim plecaku są wygięte, więc jeśli włożysz sztywny, płaski laptop, to jego pojemność znacznie się zmniejszy. Do tych polecanych dodam od siebie jeszcze Deuter Bike One, którego posiadam. Wchodzi do niego mój lapek 19". Przeważnie to wożę w nim: buty do biegania na trening, rakietke do tenisa stołowego, dezodorant, ubrania - przeważnie 2 warstwy, potówka, koszulka luźna i tak samo ze spodenkami, czyli w sumie 4 rzeczy; mały ręcznik, 6 piłeczek, wodę 1,5l i zostaje jeszcze miejsce na np. 3 banany i jakieś batony, dodatkowo w małej kieszeni mam jeszcze jakieś pierdoły i dałoby się jeszcze coś dołożyć. Wiem, że nie jest dedykowany do laptopów, ale jeśli się o to boisz, to mógłbyś dokupić kieszeń/ochraniacz na laptopa luzem i wkładać w ten ochraniacz, a dopiero później do plecaka. ;)

 

Pozdrawiam,

Bartek

 

:EDIT:

Zapomniałem dodać, że wiozłem w nim kiedyś 9kg proszku do prania :D ale było go wtedy czuć na plecach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję seker1995 za dorzucenie kolejnej propozycji do zestawienia choć wydaje mi się, że 18-20L to nieco mało choć jak widać Tobie wszystko ładnie udaje się zapakować i jeszcze masz miejsce.

Jeśli laptop i siatka to zły pomysł to jako faworyt dla mnie wyłania się deuter giga office pro ze swoimi 30L.

 

Póki co obracamy się wokół deutera a może inne marki mają ciekawe plecaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wiozłem w nim kiedyś 9kg proszku do prania :D ale było go wtedy czuć na plecach :P

Czuje to się plecak 10kg po 6dniach beskidzkiej wyprawy. :P

Ja nie wiem, po co Wam takie duże plecaki (20l) do przewożenia paru pierdół. Ja w deutera trans alpine 25l pakuje się na tydzień w góry ze śpiworem, karimatą i wszystkimi innymi niezbędnymi rzeczami, włącznie z jedzeniem na cały dzień i 3l płynów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swój dotychczasowy 15-20L też jestem wstanie spakować praktycznie wszystko co wymieniłem.

 

Problem mam jednak z ogromnym ściskiem w plecaku. i racjonalnym poukładaniu wszystkiego.

Czasem aby sięgnąć coś z dna muszę cały plecak przewrócić do góry nogami.

O ile na wycieczkach jest to ok. to w pracy jest ciężko wszystkie rzeczy wywalać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...