Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

19" -    wymiar klejnotowy 1-  73 cm ; po górze ramy 2- 56  cm ; 3-  89  cm


A trochę z innej beczki - temat wprawdzie wałkowany na wszystkie strony, ale może nie jestem jedyny z wątpliwościami.

Opona 700-40C przynajmniej nominalnie (stokowa marki CST) -  zmierzyłem dystans pokonany w 5 obrotach koła - i wyszło ok 10m 61 cm. Nie chciało mi się wierzyć że tak mało, zmierzyłem ponownie i 10,62. Fakt że nie nabite na kamień, ale do  jazdy w sam raz.

Z tego obwód jak byk wychodzi 2124.

I jak to ma się do katalogowego 2200 czy w porywach nawet 2224 (a tyle wstępnie zadałem do licznika po lekturze tego wątku ) ???

Faktem jest, że nawet "na oko" opona jest węższa i mniej "mięsista" niż tenże sam nominał 700-40C w rowerze małżonki.

 

Do pomiarów skłonił mnie rozrzut dystansów pokazywanych przez liczniki mój i żony - dochodził nawet do 10% ( a przy poprzednim moim rowerze byliśmy prawie zgodni więc jej wskazania potraktowałem jako poprawne, zresztą i z mapą mi się też  nie zgadzało).

A po wtóre - czy jest możliwe aby amortyzator o dużym skoku jak w maestro na nawierzchni typu "tarka" dawał tego typu efekt? (sporo było tego typu tras)

 

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik prawdopodobnie niczemu nie jest winny. Jeśli wpisałeś jako obwód koła wartość "katalogową", a ta różni się od rzeczywistej, to nic dziwnego, że Ci cuda wychodzą. Wpisz do licznika wartość rzeczywistą i wtedy oceniaj poprawność wskazań.

10 % - jeżeli kolega nie przesadził oczywiście, to trudno o taki błąd między pomiarem a tabelką gotowca ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 1000 km przejechałem na zablokowanym, i wpakowałem się w trasę gdzie nie było możliwości na odcinku ok 10 km przejechać na blokadzie - płyty, piach polne drogi - . Odblokowałem amor i od tamtej pory nawet nie myślę, aby go blokować. Prawie 3k, jednak inny komfort jazdy i nawet na pojazdach mi nie przeszkadza mimo, że jeżdżę głównie po asfalcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chciałby tylko i wyłącznie rower ze sztywną ramą to można zamiast maestro zakupić inny model, nawet tańszy tylko podzespoły będą wiadomo gorszej jakości. Chyba jednak bardziej opłaca kupić kandsa i wymienić widelec, bo takowy nie kosztuje dużo a lepiej posiadać osprzęt ALIVIO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 % - jeżeli kolega nie przesadził oczywiście

 

Należę do pokolenia, któremu profesorowie na politechnice wpajali, że "inżynier bierze odpowiedzialność za to co mówi i podpisuje" :)

Skutecznie zresztą ...

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przymierzam się do kupna takiej amortyzacji tyłu

To są dobre sztyce ale jeśli o komfort chodzi to można też pójść tą drogą:

http://www.schwalbe.com/en/tour-reader/big-apple.html

http://www.schwalbe.com/en/tour-reader/big-ben.html

 

Taniej i podejrzewam że na ciśnieniu 2bar będzie bardziej komfortowo niż w przypadku sztycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Przyszedł czas na kupno roweru oczywiście wiadomo jakiego :) Chciałbym go obejrzeć ( wybór ramy) na miejscu. Polecicie do którego sklepu się udać jestem z Ostrowca Św. czy do Rudki k. Mielca, Rzeszowa, Dębicy a może gdzieś indziej. Chciałbym się wybrać w sobotę więc gdzie lepiej?

Witaj kolego.

Ja osobiście brałem z tego miejsca i po telefonicznym uzgodnieniu pojechałem na miejsce.Rowerek czekał na mnie i cena niższa niż wystawiona na allegro.Paliwo spokojnie się zwróciło pomimo wycieczki 300 km w obie strony.http://allegro.pl/super-szybki-cross-kands-maestro-28-alivio-2014-i4447003675.html

 

Pozdrawiam i miłej jazdy po zakupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...