Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

Mi osobiście najbardziej podoba się biały - patrzcie profil np. Piehursona. Wygląda jak prawdziwy rower markowy.

 

Ale jak widzę Kandsa @Piehursona, to po prosttu wiem że to najładniejsza kolorystyka.

Oj tam, oj tam ;) Jak wspomniał @@BikerLight,  De gustibus non est disputandum.

Choć mnie też najbardziej podoba się biały (świadomy wybór) to jednak każdemu ma prawo podobać się co innego :)

 

Rower kolegi Piehurssona fajny, sam dałem piątaka bo zrobił fotki dokumentujące rozwój bajka, chętnie bym zobaczył jeszcze jak wygląda Majster z mostkiem o niewielkim wzniosie.

 Właśnie, właśnie musze nowe zdjęcia wrzucić bo jesienią zmienił się trochę wygląd majstra a przez pół roku nie zdążyłem zrobić nowych zdjęć  :woot:.... chociaż znowu planuję zmiany i sam nie wiem czy jest sens dokumentować co chwilę to wszystko  :whistling:

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

Więc ja również postaram się jutro porobić parę zdjęć i pokazać zmianę mojego Maestro ;)

 

 

Ja tu czuję nosem, że za chwilę powstanie osobny dział na naszym forum: "kandsiarze" - bez skojarzeń proszę :thumbsup:

A w nim same sesje FOTO, plener, studio, Kandsem do ślubu, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

 

Zatem wycofuję się z dalszych dokumentacji foto-video.... jeśli prognozy @, miałby się ziścić, byłoby źle ;)

 

 

 

Nie wygłupiaj się. czekamy na nowe fotki każdego zadbanego Kandsa Maestro. A mi sesja pt. Kandsem do ślubu już nie grozi...jestem szczęśliwie żonaty od kilkunastu lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ja się nie dziwię Piehurssonowi, że ma obawy przed pokazaniem swojego nowego oblicza Maestro. Pamiętam w ostatnie wakacje co było jak zaprezentował swój pojazd. Pojawiło się dużo osób, które zaczęły kopiować jego rozwiązania (taki sam mostek, rączki, sztyca itp.), zakładały tematy, że on czytając je miał zapewne kilkanaście razy deja vu. 

 

Ludzie idą po najmniejszej linii oporu i kopiują to co zobaczą u innych. Stąd też ten boom na biały kolor roweru. Ja swój kupowałem jak była dostępna cała paleta barw i rozmiarów (zarówno Kandsa jak i Lazaro) ale wybrałem po prostu to co mi się podobało, a nie to co mają inni. Zawsze uważałem, że trzeba mieć swoje zdanie na każdy temat a nie chórem powtarzać po innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

Tzn. ja się nie dziwię Piehurssonowi, że ma obawy przed pokazaniem swojego nowego oblicza Maestro. Pamiętam w ostatnie wakacje co było jak zaprezentował swój pojazd. Pojawiło się dużo osób, które zaczęły kopiować jego rozwiązania (taki sam mostek, rączki, sztyca itp.), zakładały tematy, że on czytając je miał zapewne kilkanaście razy deja vu. 

 

Ludzie idą po najmniejszej linii oporu i kopiują to co zobaczą u innych. Stąd też ten boom na biały kolor roweru. Ja swój kupowałem jak była dostępna cała paleta barw i rozmiarów (zarówno Kandsa jak i Lazaro) ale wybrałem po prostu to co mi się podobało, a nie to co mają inni. Zawsze uważałem, że trzeba mieć swoje zdanie na każdy temat a nie chórem powtarzać po innych.

 

 

A cóż w tym złego, że podpatrujemy rozwiązania które w przypadku UpGradu roweru sa już sprawdzone. czy szlaki przetrze forumowicz X czy forumowicz Y ma mniejsze znaczenie.

Akurat Kands @Piehurssona jest wykonany ze smakiem i naprawdę przyciąga wzrok. ma chłop poczucie smaku a nie zrobił z roweru choinki.

 

Podobnie jak są działy Tunningu wśród samochodów, tak samo mogą powstać działy na forum o zmienionym obliczu naszego roweru.

O tym czy ktokolwiek będzie miał ochotę pokazać swoją pracę - zależy już tylko od niego samego.

 

Ale żeby było jasne. Mi biały podoba się bo mam takiego w rodzinie, nie dlatego że ktoś coś fajnie pokazał na zdjęciach

Biały Kands po prostu wygląda jak Kellys za 2.500 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś dokładnie wypowiedzieć się w kwestii klamkomanetek Alivio vs Acera? Chodzi mi o to jak duża jest to różnica. Czy "zwykły" użytkowni kjest w stanie wogóle odczuć jakąś różnice?  Oczywiście zakłądając że Kands 2014 bedzie też miał Acery.

Edytowane przez Gruby99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś dokładnie wypowiedzieć się w kwestii klamkomanetek Alivio vs Acera? Chodzi mi o to jak duża jest to różnica. Czy "zwykły" użytkowni kjest w stanie wogóle odczuć jakąś różnice?  Oczywiście zakłądając że Kands 2014 bedzie też miał Acery.

W moim Lazaro z 2011 są Acery i tak:

- Nie są złe i wg mnie niczym się nie różnią od Alivio (jeździłem na takich w starym MTB)

- Do lata wymieniam je na osobne manetki Deore 3x9

Więc odpowiedź jest dwuznaczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż koszty eksploatacji trochę wyższe, jak patrzyłem ostatnio łańcuchy i kasety kosztowały o jakieś 30% więcej od ósemek

fakt, dopóki 8-ki będą produkowane i sprzedawane (kasety, łańcuchy etc.) nie mam zamiaru przechodzić na 9-tkę. Kompletnie nieopłacalne a czy lepsze niż 8? Nie wiem, nie jeździłem na 9-tce a 8-ka w zupełności mi wystarcza, jest aż nadto :)

 

 

Tzn. ja się nie dziwię Piehurssonowi, że ma obawy przed pokazaniem swojego nowego oblicza Maestro. Pamiętam w ostatnie wakacje co było jak zaprezentował swój pojazd. Pojawiło się dużo osób, które zaczęły kopiować jego rozwiązania (taki sam mostek, rączki, sztyca itp.), zakładały tematy, że on czytając je miał zapewne kilkanaście razy deja vu. 

I tak i nie :) Z jednej strony fakt, człek chciałby żeby jego rower wyglądał inaczej niż wszystkie :) Wiadomo, że będąc ograniczonym budżetem trudno to zrealizować. Upgrade'uje swój rower w ramach posiadanego zdrowego rozsądku czyli częściami ogólnie dostępnymi dla przeciętnego kowalskiego czyli liczę się z tym, że ktoś innym pójdzie w tym samym kierunku co ja. Z drugiej jednak strony trochę wkurza brak własnej inwencji u ludków a już te dziesiątki prywatnych wiadomości u mnie na skrzynce z pytaniami o te wszystkie upgrade'u i inne pierdoły czasami doprowadza mnie do szewskiej pasji :D Panie i Panowie - od pytań i dyskusji jest forum ;)

Chyba muszę sobie w stopce zamieścić komunikat, który mam w podpisie na forum biegowym (tam też mnie zawalano privami) - od tego czasu jak ręką odjął ;)... kurde zbyt osobista dygresyja się zrobiła ;)

 

No to ten co to ja chciałem. Jesienią jak pewnie Wam wiadomo zmieniłem kokpit (jeszcze nie ma nowych zdjęć w galerii) ale do szczęścia brakuje mi porządnych chwytów. Mam marketowe piankowce, które są świetne ale jednak bardzo szybko robią się z nich szmaty. Na jesieni zajechałem dwie pary takowych ;) Szukam zatem trwałych piankowców ewentualnie zastanawiam się nad ESI. ktoś z własnego doświadczenia może takie pianki polecić? Boblight, KCNC, Ritchey?

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem informację od producenta, że rowery bywają w Piasecznie w woj. mazowieckim.

 

A producent nie powiedzial gdzie dokladnie? Bo jak mieszkaniec Piaseczna nie spotkalem Kandsa w zadnym z okoicznych  sklepów rowerowych. A tylko sklep czy serwis tez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A producent nie powiedzial gdzie dokladnie? Bo jak mieszkaniec Piaseczna nie spotkalem Kandsa w zadnym z okoicznych sklepów rowerowych. A tylko sklep czy serwis tez?

 

Podał mi do nich numer telefonu tylko.

 

'Nr telefonu do nich : 691144026'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te Maestrowe obręcze spasują opony 700x40/42, czy 38 to max?

Do tej pory pojęcia nie miałem większego o wszystkich częściach, akcesoriach. Im więcej czytam, tym więcej wiem i jednocześnie głupieję i dostaję oczopląsu ;)

 

Zastanawiam się nad poniższymi:

http://allegro.pl/opona-continental-tour-ride-700x42-28x1-6-drut-rfx-i4078992014.html

http://allegro.pl/schwalbe-land-cruiser-28x1-60-700x40-2014-w-wa-i4060004968.html

 

I - poprawcie tudzież ochrzańcie, jeśli piszę głupoty - na razie tylko na tył. Przodem hamuję rzadko, nie śpieszno mi do kozła przez kierownicę ;) Z przodu starczy mi to, co dał Kands, natomiast z tyłu przy ładnej szybkości dwa razy lekko mnie zarzuciło już, stąd kiełkuje w głowie zmiana opony jako pierwszy upgrade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Panowie :)

W takim razie póki co pomykać będę na fabrycznych. A jak się zetrą, to choćby Smart Samy wstawię, czemu nie? ;)

Tylko muszę przestawić się z giantowego przyzwyczajenia - kiedyś przedni był jak brzytwa i fundował loty przez kierownicę, potem zdziadział, mimo wymiany klocków i amatorskiego mego grzebania, nie działał prawie wcale, więc hamowałem tylko tylnym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy!

 

Jakże się cieszę iż natrafiłem na ten wątek!

 

Osobiście jestem posiadaczem Kands Maestro od Maja zeszłego roku. Podobnie jak pare osób z tego wątku, mnie również dopadły problemy funkcjonalnością suportu, na moje nieszczęście stało się to 30 km od Krakowa :P (ramie lewego pedała zaczynało się odkręcać i wszelkie próby dokręcenia tego nie pomagały) w skrócie udało mi się szczęśliwie wrócić do domu, oddałem rowerek do serwisu jeszcze przed zimą i teraz okazało się że znowu jest ten sam problem (prawdopodobnie Pan serwisant tylko mocniej dokręcił śrubkę i na tym się skończyło). Tym razem jednak powiedział, że wymienimy suport, oczywiście wszystko w ramach gwarancji, generalnie jak ktoś będzie chciał to mogę szczerze polecić sklep, ostatnio jak zawiozłem rowerek to dopytałem jak tam Kandsy Maestro schodzą no to dowiedziałem się że ciągle cieszą dużym wzięciem :).

 

Ale nie o tym chciałem pisać. Otóż chciałbym zabrać mojego Maestro na dalsze podróże i chciałbym was dopytać, poprosić o linki, do jakiegoś bagażnika do zamontowania na tył (takiego do którego można podpiąć sakwy), przyznam się, iż byłem trochę za leniwy żeby przeczytać wszystkie 80 zakładek, zrobię to w swoim czasie oczywiście, ale w związku z tym iż już niedługo chcę się wybrać na wycieczkę po roztoczu (okolice moich rodzinnych stron) to i też chciałbym się was poradzić. A  no i wożę ze sobą lustrzankę, przeważnie w plecaku, dlatego jakby ktoś miał okazję korzystać z jakiegoś fajnego futerału na kierownicę z przodu to również będę wdzięczny za namiary!

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich i jeżeli ktoś będzie chciał namiary na sklep to również służę pomocą, a w sumie to nawet linka wkleję: http://sportmonster.pl/ (stronka dupy nie urywa i ma dużo niedociągnięć ale to głównie dlatego że pan prowadzący sklep po prostu nie ma za bardzo czasu, ale namiary na kontakt są :))

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy!

 

Jakże się cieszę iż natrafiłem na ten wątek!

 

Osobiście jestem posiadaczem Kands Maestro od Maja zeszłego roku. Podobnie jak pare osób z tego wątku, mnie również dopadły problemy funkcjonalnością suportu, na moje nieszczęście stało się to 30 km od Krakowa :P (ramie lewego pedała zaczynało się odkręcać i wszelkie próby dokręcenia tego nie pomagały) w skrócie udało mi się szczęśliwie wrócić do domu, oddałem rowerek do serwisu jeszcze przed zimą i teraz okazało się że znowu jest ten sam problem (prawdopodobnie Pan serwisant tylko mocniej dokręcił śrubkę i na tym się skończyło). Tym razem jednak powiedział, że wymienimy suport, oczywiście wszystko w ramach gwarancji, generalnie jak ktoś będzie chciał to mogę szczerze polecić sklep, ostatnio jak zawiozłem rowerek to dopytałem jak tam Kandsy Maestro schodzą no to dowiedziałem się że ciągle cieszą dużym wzięciem :).

 

Ale nie o tym chciałem pisać. Otóż chciałbym zabrać mojego Maestro na dalsze podróże i chciałbym was dopytać, poprosić o linki, do jakiegoś bagażnika do zamontowania na tył (takiego do którego można podpiąć sakwy), przyznam się, iż byłem trochę za leniwy żeby przeczytać wszystkie 80 zakładek, zrobię to w swoim czasie oczywiście, ale w związku z tym iż już niedługo chcę się wybrać na wycieczkę po roztoczu (okolice moich rodzinnych stron) to i też chciałbym się was poradzić. A no i wożę ze sobą lustrzankę, przeważnie w plecaku, dlatego jakby ktoś miał okazję korzystać z jakiegoś fajnego futerału na kierownicę z przodu to również będę wdzięczny za namiary!

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich i jeżeli ktoś będzie chciał namiary na sklep to również służę pomocą, a w sumie to nawet linka wkleję: http://sportmonster.pl/ (stronka dupy nie urywa i ma dużo niedociągnięć ale to głównie dlatego że pan prowadzący sklep po prostu nie ma za bardzo czasu, ale namiary na kontakt są :))

 

Robert

 

Hej!

 

Pisałem do tego sklepu bo obecnie maja same damskie wersje Kandsa Maestro. Odpisali ze na męskie trzeba poczekać ok. 2 tygodni... Szkoda ze jakoś na bieżąco nie zamawiają sprzętu:-).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu wiosenne prządki:

do oddania za piwko - siodło Vader białe, w bardzo dobrym stanie, sztyca Zoom, zacisk sztycy - wszystkie elementy, które stockowo siedziały w majstrze

do sprzedania - prosta kierownica zoom + mostek truvativ (kokpit, który widać na ostatnich zdjęciach mojego majstra) oba elementy w bardzo dobrym stanie - za komplet 60 zł + przesyłka 

jakby co, pisać na priv

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...