Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj macie ciekawy temat odnośnie wibracji odczuwanych na korbie:

http://www.forumrowerowe.org/topic/125333-korbakaseta-wibracje-drgania-przy-pedalowaniu/

Sam to przerabiałem, do zebranych tam uwag mogę dorzucić zbyt mocno wykręconą śrubę B, czyli kółeczko prowadzące przerzutki zbyt blisko zębatek (aczkolwiek bez dotykania tychże). Łańcuch z niższej półki będzie miał wtedy problem, przejawem tego mogą jak najbardziej być wibracje. Sam łańcuch także może potrzebować czasu by się "ułożyć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta śruba B to może być to. Mi się przy regulacji zawsze wydaje, że mimo jej prawie całkowitego wykręcenia kółko prowadzące i tak jest zbyt daleko zębatki, więc w obu rowerach mam ją wykręconą prawie na maksa. Hmm.. sprawdzę, w sumie dziwne bo poza tym wszystko chodzi wzorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dziś przyszedł mój majster;) piękny rowerek, poskładałem, ucieszony jak dziecko przejechałem parę metrów - bajka. Jednak mam pewne wątpliwości...dość głupie:| kilka postów wcześniej, pytałem o rozmiar przy wzroście 185, wybrałem ostatecznie 21" i wydaje mi się on za....mały:| choć może nie tylko "za" mały co po prostu niezbyt wielki, spodziewałem się większej ramy jak na 21"co jest bardzo dziwne bo bywały głosy że to może być również 19". Mała prośba - czy mógłby ktoś kto posiada 21" podać swój wymiar rury podsiodłowej oraz długość ramy (rury poziomej)? rozważam po prostu że może sprzedawca się pomylił...choć to trochę wątpliwe:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

od dłuższego czasu czytam forum szukając informacji które pomogą mi w wyborze odpowiedniego roweru dla mnie. Interesuje mnie rower crossowy, w kwocie do 1500 max. Po przeczytaniu forum wynika że najlepszym modelem dla mnie jest Kands Maestro. Roweru planuje używać od wiosny, i tak się zastanawiam czy kupować rower czy jeszcze trochę poczekać. Znajomy sprowadza rowery z Niemiec, aczkolwiek mówi że więcej rowerów będzie miał na wiosnę. I dlatego nie wiem czy czekać z zakupem, bo może akurat się trafi jakiś fajny model z dobrym osprzętem, czy brać teraz Maestro? Czy na nowy rok jest planowany jakiś nowy model Maestro, myślicie że w razie czego na wiosnę będą one jeszcze dostępne w takiej cenie jak teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...poczekaj, tylko przyniosę kryształową kulę z piwnicy...

myśleć to sobie możemy a co będzie, to będzie

jak masz kasę teraz - można kupić teraz.

Nie wiemy czy to co dostępne teraz, będzie można kupić wiosną.

Jak wiesz, że będziesz miał kasę wiosną - poczekać możesz

 

to pytanie to prośba o wrózenie z fusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka stron wcześniej pisałem o swoim Maestro ;) z uwagi na przesiadkę na szosę będę go sprzedawał, więc jak ktoś jest zainteresowany to niech pisze do mnie na maila: olekkrzyzaniak@gmail.com ;) rama 21, rocznik 2012 przejechane ok 8 tys.

 

Ogólnie rower w swojej klasie i za taką kasę nie ma sobie równych. Gdyby nie przesiadka na szosowy to bym Kandsa na pewno nie sprzedawał, ale kasa potrzebna na buty SIDI ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie nie jest głupie.

1. Pedały na dowolne z uszczelnieniem łożysk, chyba że jeździ się tylko po asfalcie. Wtedy ujdą.

2. Sztyca z pewnym mocowaniem jarzmo - siodło. U mnie siodło przesuwa się do tyłu, wszystkie ghetto metody utrzymania go na miejscu zawiodły.

Reszta wedle uznania, kasy i fantazji.

 

Błotniki da się zamontować do amora choćby na kątownikach, tak zrobiłem ze swoimi Orionami.

Edytowane przez BikerLight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokłądnie! Zapomniałem o tym problemie. Mi się już śruba wyrobiła i jest na chama dokręcone. Muszę zapisać aby pierwsze co wymienić jeszcze przed sezonem to to.
A np zamontowanie deore albo coś w tej okolicy? Warto? W sumie wtedy cena roweru będzie x2... :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A np zamontowanie deore albo coś w tej okolicy? Warto? W sumie wtedy cena roweru będzie x2... :P

 

Deore w sensie mechanizmu korbowego czy przerzutek? Korba HII - większa sztywność, mniejsza masa. Z tym że trzeba by się wtedy napocić z ustawieniem przedniej przerzutki.

Co do przerzutek to wymiana na Deore chyba nie ma większego sensu, Alivio działa jak dla mnie przyzwoicie.

 

Z innej beczki - czy ktoś próbował przejść na ghetto bezdętkowość? Ciekawi mnie czy nasze obręcze nadają się do tej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając ceny rowerów znalazłem u jednego ze sprzedawców model Kands Maestro 2014 http://allegro.pl/kands-maestro-full-alivio-suntour-2014-gratisy-i3934238503.html , szczerze mówiąc nie widze różnicy w oprzyrządowaniu . Czy faktycznie ich nie ma ? a może po prostu sprzedawca oszukuje pisząc że to wersja 2014 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem już chyba zdecydowany na zakup roweru Kands Maestro. Proszę tylko o odpowiedz czy da się założyć na ten rower (męski) torbę taką jak w tym linku 

http://www.aliexpress.com/item/ROSWHEEL-4-2-4-8-5-5-Blue-Red-Green-Bike-Bicycle-Cycling-Frame-Tube-Panniers/1529762586.html

 

Rower chciałem zamówić za jakiś tydzień lub dwa a torba z Chin przydzie dopiero za jakiś miesiąc dlatego chciałbym zamówić już ją teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm....Tego obcierania rzeczywiście nie brałem pod uwagę. Bardziej bałem się że będzie przeszkadzała przy prowadzeniu linek które w tej ramie idą górą. Muszę popatrzeć jeszcze za innymi mocowaniami do telefonu a jak nic nie znajdę to zaryzykuję i ten zamówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając ceny rowerów znalazłem u jednego ze sprzedawców model Kands Maestro 2014 http://allegro.pl/ka...3934238503.html , szczerze mówiąc nie widze różnicy w oprzyrządowaniu . Czy faktycznie ich nie ma ? a może po prostu sprzedawca oszukuje pisząc że to wersja 2014 ?

 

Jedyna różnica którą zauważyłem na zdjęciach to hamulce z zewnętrzną sprężyną. W opisie jest też łańcuch UG51 który jest łagodnie mówiąc słaby.

 

@@jjacek25

Mam bardzo podobną torbę na fona, jeśli chodzi o linki to większych problemów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...