Skocz do zawartości

Rowerem na Śnieżkę


adhed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

 

Jak wiecie Śnieżka oficjalnie jest zamknięta dla rowerów, ale organizowane są imprezy - wyścigi, dzięki którym legalnie możemy się tam dostać.

 

Jest słynny już Uphill Race, z tym, że miejsca są tam zawsze bardzo szybko zajmowane i do tegorocznej edycji już się nie załapiemy.

 

Ale dzisiaj znalazłem inną imprezę - http://www.roweremnasniezke.pl/ do której jest jeszcze ponad 100 wolnych miejsc. :)

 

Szczegóły "Rowerem na Śnieżkę":

  • 8 września 2013
  • wpisowe 110zł (do 25 sierpnia)
  • wymagane 18 lat w dniu startu

Ktoś z forum się wybiera? Ja się zapisałem od razu jak tylko to zobaczyłem, bo miałem wielką ochotę na Uphill Race, ale za późno się dowiedziałem, a tutaj proszę - można się spokojnie zapisać 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nad tym zastanawiam, ale dla mnie terminy wrześniowe to wciąż odległa sprawa. Ta impreza miała być rozgrywana chyba jakoś w czerwcu, na pewno przed Uphillem Grabka, ale władze parku się nie zgodziły ze względu na remonty. Ogólnie, to ciekawa alternatywa, dla tych co u pana Grabka się nie zmieścili, no i trochę tańsza, także wydaje mi się, że warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w czym problem wjechać na Śnieżkę ot tak  bez niczego?

Byłem kilka razy pieszo,spotkałem rowerzystów po drodze którzy wbijali się na nią nie pierwszy raz i żadnych mandatów/nawet ostrzeżeń nie dostali.

Ja sam będę w tym roku wjeżdżał na dziko.

Znajomi wjeżdżali o 7 rano,jak nie było ruchu i tez bez problemów.

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziko też można, widziałem relację ludzi w internecie, ale ta impreza wydaje mi się bardzo atrakcyjna i z chęcią wezmę w niej udział - super atmosfera, mnóstwo ludzi, zawsze jakaś tam rywalizacja i satysfakcja na końcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Stary temat o Śnieżce zamknięty, wiec piszę tutaj :)

 

Byłem dzisiaj na Szrenicy, przypadkiem, bo przypadkiem, ale można wjechać :) Wracałem z Harrachova i zamiast na Jakuszyce to pojechałem trochę dalej i po długim podjeździe ukazała się właśnie Szrenica a po drugiej stronie Śnieżka. Widoki ekstra, polecam każdemu! Idealne miejsce na rower. 

 

Nie było żadnych strażników itp. Może miałem szczęście, ale nikt mnie nie złapał z mandatem i spokojnie zjechałem do Szklarskiej Poreby. Ale powiem szczerze, że miałem stracha zjeżdżać po tej kostce, łapy ciągle na heblach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyścigu brałem udział 3 razy - atmosfera wyścigu, przypadkowi kibice niemal jak na TDF, późniejsze zdjęcia i wspomnienia są warte tych 110/160 zł :) Kostka przeszkadza bardziej na podjeździe - na HT jechałem tylko raz i stwierdziłem, że czasu szczególnie nie poprawiłem, a różnica w komforcie nie jest tego warta. Zjazd jest fatalny głównie z jednego powodu - wszyscy jadą razem za pilotem, który strasznie się wlecze (przynajmniej u Grabka). Przy wyższych prędkościach wyboje nie są aż takie denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zajawka dla tych co nie byli: :)

sniezka.jpg



 

Wracałem z Harrachova i zamiast na Jakuszyce to pojechałem trochę dalej i po długim podjeździe ukazała się właśnie Szrenica a po drugiej stronie Śnieżka. Widoki ekstra, polecam każdemu! Idealne miejsce na rower.

 

Szkoda tylko, że legalnie tego objechać nie można. Bo po czeskiej stronie szału nie ma, a po naszej jeździć nie wolno :(

Tu kilka fotek z okolic - ja zmierzałem w przeciwnym kierunku :)  http://rower.antemon.pl/trasy/voseckabouda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat umarł :)

Wybiera się ktoś na Śnieżkę?Szukam towarzysza/ki-termin przyszły tydzień (w tyg)

Jestem z okolic kłodzka

Mariusz

 

 

Cześć, też bardzo chcę się wybrać.Uwielbiaaaam tę prędkość 4/5 km/h ;-). Początkowo myślałam, by dołączyć do "zorganizowanej grupy", bo jakoś wyjątkowo nie chce mi się uważać na straż graniczną. Ja jednak planuję wjazd gdzieś na początku września, bo muszę jeszcze podszlifować formę ;-) Może znajdą się na ten termin inni chętni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Kto chętny na Śnieżkę w najbliższy długi weekend?

wolny wybór,można zasilić Skarb Państwa "darowizna",termin bedzie akurat  odpowiedni, długi weeken, dużo pieszych i amatorów atrakcji.

Jak chcesz zaatakować szczyt, to zrób to  bardzo wcześnie rano jak służby jeszcze śpią,bo później może byc lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zapisałbym się aby się sprawdzić ale regulamin mnie zniechęca. Jest zapis w nim, że należy jechać w kasku sztywnym. Ja sie pytam dlaczego? Przecież na tej trasie prędkość średnia to max 11,47 km/h więc jest to prędkość truchtającego biegacza a przecież do biegania po górach kasku nie trzeba mieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisałbym się aby się sprawdzić ale regulamin mnie zniechęca. Jest zapis w nim, że należy jechać w kasku sztywnym. Ja sie pytam dlaczego? Przecież na tej trasie prędkość średnia to max 11,47 km/h więc jest to prędkość truchtającego biegacza a przecież do biegania po górach kasku nie trzeba mieć?

 

Trasa to kamienny, nierówny, wąski i zniszczony trakt. Duże kąty nachylenia a na szlaku, poza zawodnikami wielu turystów. Atmosfera rywalizacji powoduje, że finisz robisz resztką sił a na końcówce jest szczególnie niebezpiecznie - jak fikniesz przez ten murek, to lecisz kilka(naście) metrów w dół po ostrych kamieniach :)

Prędkość zjazdu niby reguluje prowadzący samochód, ale też da się momentami podgonić :) dużo tez jest ludzi z nizin, oni nie mają doświadczenia z takimi przewyższeniami i na tego typu podłożu więc również stanowią potencjalne zagrożenie. Kask dyktuje rozsądek, regulamin jest na drugim miejscu.

 

Biegacza trudniej przewrócić niż rowerzystę, Trudniej mu też zaklinować stopę między kamieniami lub wymusić powodującą utratę równowagi zmianę kierunku. Nie pobiegnie z powrotem 40kmph, nawet z góry :)

 

Zapisz się, jest fajnie, Kask jakoś przeżyjesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...