Skocz do zawartości

[wyprawa] zbieram propozycje i chętnych na termin 17.08 - 1.09


majvicola

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, to prosiłabym osoby zdecydowane na Bułgarię o podnoszenie rączek :) I jakąś wiadomość na priv z kontaktem :) Fajnie, cieszę się, że jest już jakiś progres =)

 

 

Czesc,

 

mozna sie jeszcze dopisac? :)

 

Pozdrawiam,

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby komuś nie pasował termin pozwalam sobie zaproponować podobny wyjazd w terminie 13 sierpnia - 6 września:

http://www.forumrowerowe.org/topic/139518-wyprawa-po-bułgarii-13-sierpnia-–-6-września-2013/

 

będzie więcej czasu na dokładniejsze przyglądanie się centralnej Bułgarii.

 

pozdrawiam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra dobra! jest sprawa do ogarnięcia. Chodzi o powrót: dzwoniłam do balkan-express i myślą czy nas zabrać, a ecolines nas nie weźmie. W poniedziałek dzwonię jeszcze do http://www.ois.pl/offer/BulgariaTYLKOsAMpRZEJAZD i zobaczymy.

Ale... potrzebuję także ochotnika/ów, którzy również zajęliby się poszukiwaniem opcji powrotu :) Kto chętny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra dobra! jest sprawa do ogarnięcia. Chodzi o powrót: dzwoniłam do balkan-express i myślą czy nas zabrać, a ecolines nas nie weźmie. W poniedziałek dzwonię jeszcze do http://www.ois.pl/offer/BulgariaTYLKOsAMpRZEJAZD i zobaczymy.

Ale... potrzebuję także ochotnika/ów, którzy również zajęliby się poszukiwaniem opcji powrotu :) Kto chętny?

 

 

Powrot samolotem z Burgas kosztuje okolo 500 zl. Jakby udalo nam sie dostac do Budapesztu to byloby znacznie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolelibyśmy jednak nie korzystać z opcji samochodowej, tzn pojechać na rowerach do Bułgarii i kombinować coś z powrotem. Co myślicie?

 

Opcja dojazdu samochodowego może i byłaby prostsza i tańsza ale bardziej upierdliwa. Trzeba byłoby wziąć pod uwagę

  • spakowanie 4 rowerów czyli zorganizować bagażnik na hak, bagażnik dachowy czy na klapę
  • musiałby samochód mieć bardzo duży bagażnik aby pomieścić wszystkie sakwy
  • rozważyć opcje co najmniej 2 kierowców bo jeden nie da rady takiej odległości przejechać
  • doliczyć koszty opłat drogowych i dodatkowego ubezpieczenia
  • doliczyć koszty parkingu w miejscu docelowym bo wątpię aby ktoś zostawił samochodzik samopas
  • zaplanować tak trasę aby dojechać z powrotem do samochodu

co do państw leżących nad morzem to masz rację, że tak jest ale w przypadku państw na południe od naszej granicy. Jednak nie wiem czemu ciągnie cię nad morzem... Będąc w Rumuni czy na Ukrainie kąpałem się w świetnych miejscach w wodzie wyjątkowo czystej i ciepłej lub zimnej w zależności od panujących warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód jest dobrym pomysłem, ale... my nie chcemy jechać samochodem, my chcemy na rowerach :D

Dostałam odpowiedź od biura podróży OIS i napisali mi, że bilet 400zł (widocznie trzeba kupić w obie strony) + 100 za jeden rower, pytałam wstępnie o 4 rowery, ale myślę, że więcej też dadzą radę ;) Co o tym myślicie? jesteście w stanie wydać 500 zł za podróż? W sumie to nie jest tak arcy dużo, myślałam też, że można by próbować sprzedać jakoś przez internet na przykład bilety "TAM". Jutro zadzwonię i zapytam, czy mnie dobrze zrozumieli, a jeśli tak, to czy bilety sprawdzane są imiennie.

Aha, no i proszę o potwierdzenie uczestnictwa :D



Ooo! Dzięki Wojtku! :) Patrzcie co znalazłam! Burgas - Warszawa z Wizzairem za 449zł 29.08 lub 3.09. Do tego dochodzi jeszcze opłata ok 170zł za rower, chyba do 30kg, czyli do pudła można napakować jeszcze sakw i jest nieźle, czyli w sumie ok 700 zł. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam odpowiedź od biura podróży OIS i napisali mi, że bilet 400zł (widocznie trzeba kupić w obie strony) + 100 za jeden rower,

Jeśli w obie strony to jest bardzo fajna oferta. Ja bym ją brał w ciemno a czas dojazdu rowerem z Polski do Bułgarii przeznaczyłbym na ...zwiedzanie Bułgarii i krajów ościennych np Grecji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh trochę mnie nie było i widzę, że plany oraz wizje się rozwijają. Oczywiście potwierdzam swój udział w wyprawie. Mam nadzieję że wciąż zachowuje ona swój rowerowy i nisko budżetowy charakter. Powrót samolotem to dobry pomysł bo bilet z tego co widzę oscyluje w granicy kwoty którą trzeba by było przeznaczyć podczas powrotu rowerem a 1300 km to jednak sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, musimy rozkminić opcję autokarową, bo wydaje mi się super atrakcyjna: dzwoniłam do biura OiS i wyszło na to, że owszem, musimy kupić bilet w obie strony + 100 zł (czyli razem 500) i można komuś "sprezentować" przejazd TAM :) myślę, że na jeden samotny bilet nikt się nie pokusi, ale jeżeli teraz nasza cudowna grupa zdecydowałaby się jechać i jeżeli kupilibyśmy bilety, to można spróbować wypuścić ogłoszenie, że sprzedajemy np. 5 biletów do Bułgarii na 23.08 i to co się sprzeda podzielić między siebie. Bilety co prawda są imienne, ale podobno kierowca ma dostać jakiś kwit i wszystko bezproblemowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, musimy rozkminić opcję autokarową, bo wydaje mi się super atrakcyjna: dzwoniłam do biura OiS i wyszło na to, że owszem, musimy kupić bilet w obie strony + 100 zł (czyli razem 500) i można komuś "sprezentować" przejazd TAM :) myślę, że na jeden samotny bilet nikt się nie pokusi, ale jeżeli teraz nasza cudowna grupa zdecydowałaby się jechać i jeżeli kupilibyśmy bilety, to można spróbować wypuścić ogłoszenie, że sprzedajemy np. 5 biletów do Bułgarii na 23.08 i to co się sprzeda podzielić między siebie. Bilety co prawda są imienne, ale podobno kierowca ma dostać jakiś kwit i wszystko bezproblemowo :)

 

Oczywiście potwierdzam swój udział i szczerze powiedziawszy myślę że ciężko będzie sprzedać imienne bilety i przekonać kogoś, że koniec końców one wcale imienne nie są(chyba że sprzedamy je jakimś znajomym).

Jeśli Bułgaria nie jest konieczną opcją i generalnie grupa byłaby zainteresowana wyjazdem na zachód Europy, to można by skorzystać z pociągów EuroNight kosztują od 29€ +opłata za rower, zatem cena nie jest jakoś super wygórowana, a komfort i szybkość połączenia zadawalająca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na zachód nie starczy nam czasu, tam wypadałoby mieć ok 2,5tygodnia :( a Bułgaria jest stosunkowo niedaleko. Ok, proszę w takim razie osoby zdecydowane na Bułgarię o wypowiedzenie się w sprawie powrotu. Za którą opcją stoją Wasze serduszka? :D

Ja osobiście skłaniam się za autokarem, 500 zł to niska cena, a jest też szansa, że uda się taniej ;)

Myślę też, że można się spotkać w celu dogrania organizacyjnych kwestii typu namioty, kuchenki, apteczki, narzędzia itp. Oczywiście proponuję Warszawę, wiem, że Wojtkowi z Częstochowy będzie trudno, ale zawsze pozostaje mailing ;) Chłopaki, co myślicie? Kiedy Wam pasuje?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na zachód nie starczy nam czasu, tam wypadałoby mieć ok 2,5tygodnia :( a Bułgaria jest stosunkowo niedaleko. Ok, proszę w takim razie osoby zdecydowane na Bułgarię o wypowiedzenie się w sprawie powrotu. Za którą opcją stoją Wasze serduszka? :D

Ja osobiście skłaniam się za autokarem, 500 zł to niska cena, a jest też szansa, że uda się taniej ;)

Myślę też, że można się spotkać w celu dogrania organizacyjnych kwestii typu namioty, kuchenki, apteczki, narzędzia itp. Oczywiście proponuję Warszawę, wiem, że Wojtkowi z Częstochowy będzie trudno, ale zawsze pozostaje mailing ;) Chłopaki, co myślicie? Kiedy Wam pasuje?

 

 

Jeśli chodzi o spotkanie w Warszawie, to ja mogę się jakoś złapać po 16 w tygodniu, lub jakoś na weekendzie.

Co do transportu w drodze powrotnej dostosuje się do większości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalcie termin ewentualnego spotkania i powiem czy moge przybyć (niestety mam dość napięte terminy w pracy i do tego sesja na uczelni robi swoje :P)

Czy ktoś szukał informacji na temat transportu kolejowego w Bługarii? Może jest jakaś opcja jechania tam na spontanie i po dotarcu na miejsce zakupu zwykłych bieletó na pociąg powrotny z 1.000.000 przesiedek do Polski? Czy to was raczej nie interesuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irenko, oczywiście, że można:) Będzie weselej, bo na razie grupa w 80% jest złożona z płci brzydkiej ;)

Otóż, Wojtku, jeśli pociąg, to tylko ogarnięty wcześniej. Jakoś po doświadczeniu spontanicznego powrotu z Chorwacji, na który po odliczeniu zniżek ISIC wydałam ponad 700zł, jestem sceptycznie nastawiona do tej opcji transportu... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem. Z Pragi raz jechałem i bilet w niezłych pieniądzach dostałem bezpośrednio do Wrocławia (2 przesiadki) więc tak mi przyszło na myśl. (Ale z Pragi blisko dlatego moge mieć złudne wrażenie).

 

owszem masz złudne wrażenie, podróż Warszawa Sofia pociągiem to jakieś 35-45 godzin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ola pisałem do Ciebie na Facebooku, ale pewnie nie wyświetliła Ci się wiadomość. Też planuję wyjazd na sierpień. Mam wolne 2-3 tygodnie. Chętnie się podłącze pod Wasz wyjazd. Czy przyjeliście już jakąś dokładną trasę i termin wyjazdu?

 

Co do mnie to mam 26 lat, w 2008 roku byłem ze znajomym na wyjeździe do Chorwacji i jakoś dałem radę.

 

Jeżeli się nie wybiorę na wyjazd z Wami to chciałbym zrobić taką trasę

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irenko, oczywiście, że można:) Będzie weselej, bo na razie grupa w 80% jest złożona z płci brzydkiej ;)

Otóż, Wojtku, jeśli pociąg, to tylko ogarnięty wcześniej. Jakoś po doświadczeniu spontanicznego powrotu z Chorwacji, na który po odliczeniu zniżek ISIC wydałam ponad 700zł, jestem sceptycznie nastawiona do tej opcji transportu... ;)

 

 

Trzeba sledzic takie oferty, moze trafimy na pasujacy nam termin.

 

http://www.fly4free.pl/tanie-czartery-last-minute/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trzeba sledzic takie oferty, moze trafimy na pasujacy nam termin.

 

http://www.fly4free.pl/tanie-czartery-last-minute/

 

Wiem wiem, TUI ma gest:) jednakowoż lękam się, gdyż oferty wypuszczane są zwykle ok. jeden dzień przed wylotem...

Konradzie, oczywiście, zapraszamy:) I Irenkę zapraszamy! I mamy w tej chwili 7 osób, myślę, że po 8. trzeba już będzie zamknąć listę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, TUI ma gest:) jednakowoż lękam się, gdyż oferty wypuszczane są zwykle ok. jeden dzień przed wylotem...

Konradzie, oczywiście, zapraszamy:) I Irenkę zapraszamy! I mamy w tej chwili 7 osób, myślę, że po 8. trzeba już będzie zamknąć listę.

 

 

 

To w takim razie czekam na jakieś szczegółowe informacje, a w międzyczasie pojeżdżę coś (dziś pogoda nie sprzyja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...