Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Szczerze? Nie wiem :) Znam na tyle ogólne założenia, że mi wystarczyły. Ale to prawda (i to jest piękne) - nie będzie testu bagażników, przerzutkuf, wykresów sztywności poszczególnych hartów mtb do 2250zł :D
Owszem - to o czym pisaliśmy już tutaj - jest ogólna trwoga przed hipsterką.
Pozostaje poczekać do środy na swój egzemplarz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Foes MUTZ „MT7 Raceline“ Edition ... szef wszystkich szefów

 

W interesującym miejscu ma ten wynalazek powieszona korbę. Tył wyglada na niemiłosiernie długaśny ...

 

Bardzo zastanawia mnie to zdjecie:

 

25999830273_097e76bddb_c.jpg

 

I ten tekst

 

 

 

2 by 11. Noch.

 

 

Czy tylko ja nie zauważam przedniej zmieniarki?

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

Zobaczymy jak panom magazynierom wyjdzie spedycja do Herbatowa. Taki test podejścia do klienta :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Podpieprzyli mój pomysł:

http://i.imgur.com/9nzwSVB.jpg

tylko park maszynowy mieli ciut bardziej rozbudowany (drobniejszy papier ścierny, farba w spreju) ;)

 

 

Wujaszek jeździ głównie po asfalcie, a nie wiedzieć czemu broni się przed szosą jak może :)

Narzekał na pozycję na swoim fitnessie od cuba - chciał się bardziej wyciągnąć i chciał mieć kilka pozycji na kierze... czyli to co by mu dobrze dobrany baranek dał :)

Pokazałem mu kierownicę Jeffa Jonesa z tym jego dildosem na przodzie - ciut tu go widać:

Na marginesie - nie wiem, czy chciałbym na tym jeździć, ale nie mogę napatrzyć się na jego rowery :)

 

Ostatecznie Wujo doszedł do takiej abominacji:

nPKq8Rv.jpg

Pokulałem się po wsi i o dziwo zdaje to egzamin :) Ciekawe jak w dłuższej trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko park maszynowy mieli ciut bardziej rozbudowany (drobniejszy papier ścierny, farba w spreju)

Nie tylko papier i farba :P W przypadku takich detali jak podkładki detale takie jak fazowanie czy frez obniżający krawędź otworu na śruby są ważne (a na pewno ładne). 

 

Poszperałem nieco ale ceny porażają http://www.chainreactioncycles.com/pl/en/race-face-chainring-tab-shims/rp-prod117551 choć idzie kupić komplet za kilkanaście jełro czy zielonych. 

 

Póki co pozostanę przy dystansach wyciętych z podkładek. 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FD jest zbyt mainstreamowe :] 1x11 z ręczną zmianą na młynek w sytuacjach awaryjnych 

Mam takie rozwiązanie w swoim rowerze górskim. Ja się nie znam, ale słyszałem że to się nazywa "manual", bo w pewnych środowiskach obowiązuje takie przekonanie że bez manuala nie da się jeździć po górach. No i rzeczywiście - na co tłustsze podjazdy zrzucam rencami na 22t i dostojnie młynkuję. 

Tak po prawdzie to straciłem cierpliwość do regulowania przedniej p. i przy okazji NW wskoczył... 

 

Ogólnie to cieszy mnie to że nie jestem w tym sam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ogólnie to cieszy mnie to że nie jestem w tym sam
 

 

W pewnym momencie i ja chciałem tak zrobić w Bule ale jak już zmieniłem kobrę na spiderlessa to temat odpuściłem.

 

Teraz czekam na górskie 26T od garbaruka i znów trzeba będzie pojechać w góry potestować.

 

Co do tych zaślepek to uważam to za zbędną fanaberię. Wolałbym założyć jakieś zwiewne halfbashe w to miejsce. 

 

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dogada mi się toto z napinaczem? Do enduro jeszcze spoko ale do pozostałych rowerów nijak nie pasują.  

 

 

Z takim klasycznym napinaczem na ISCG pewnie będzie kolidować. Ja miałem w Bułce na starej korbie właśnie takie halfbashe.

Były ultra lekkie, chroniły NW wart (150-200pln) i najgorzej nie wyglądały ...choć na poniższym zdjęciu HB były pod 36T, a zębatka była 32T. Z bashami pod 34T było by ładniej :]

 

fat_55.jpg

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dogada mi się toto z napinaczem? Do enduro jeszcze spoko ale do pozostałych rowerów nijak nie pasują.  

Sam napinacz dołożysz bez problemu - np. taki rolkowy (albo ghetto) na dolny tylny trójkąt. Poza tym po co basze w bardziej cywilizowanym terenie? 

Edytowane przez semow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym po co basze w bardziej cywilizowanym terenie? 

 

W normalnym rowerze pewnie tak ale faty nie są kompatybilne z cywilizowanym terenem :)

 

Ostatni raz urwałem parę zębów w praktycznie nowej koronce u siebie w lesie na normalnym rowrze mtb.

Sciąłem trochę szybki zakręt, no a w trawie czaił się betonowy słupek-znacznik.

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie napinacz się nie dogada i w sumie ma już "swojego" basha z drugiej strony zębatki. Zostają podkładki :) 

 

Nad bashem do miejskiego pomykacza bym nie myślał gdyby nie fakt że zmieniając ostatnio zębatkę zauważyłem braki w uzębieniu. Nie wiem gdzie nie wiem jak ale zdarzyło się. 

 

No i dochodzi druga chyba nawet ważniejsza funkcja - jest on dość estetyczną osłoną elementów ubioru/jeźdźca/otoczenia przed usyfieniem od łańcucha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
już można podpatrzeć jak wygląda ten album (bo z gazetą to chyba ma mało wspólnego)

 

No, raczej niewiele gazet ma takie okładki:o Dzisiaj PNT rozsyła magazyn po kraju, więc w środę/czwartek powinien już być. :) Naprawdę ciekawe, czy po tym wydawnictwie będą musieli pomyśleć nad zmianą nazwy. ;)

 

_______________________________________________________

 

 

Z innej beczki - 10 plusowych nowości z Sea Otter'16:

 

http://www.singletracks.com/blog/mtb-gear/10-new-plus-bikes-at-sea-otter-2016/

 

i trochę rodzynek (łącznie ze wspomnianymi już tutaj złomkami) z ostatniego Bespoke'a:

 

http://singletrackworld.com/2016/04/bespoked-bristol-the-gallery/

 

i zwycięzcy:

 

http://singletrackworld.com/2016/04/bespoked-2016s-singletrack-choice-award-winners/

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko będzie. Nic nie odnalazłem ale może ktoś włada lepszym google-fu niż ja.

 

Widziałem kiedyś wątek o obręczy 28h poplecionej do piasty 36h z użyciem czterech długości szprych(SP Dynamo dałoby radę).

 

...ale jaki to ma sens i jak się sprawdzi w ofrołdzie?

 

Naprawdę nie ma szans na wymianę obręczy?

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem w końcu magazyn PNT. Narbardziej w formie przypomina mi to doskonały Ski Journal. Poprzednie edycje magazynu dostępne online nie umywają się do tego co prezentuje ten numer, a właściwie ALBUM. Hipsteryzmu nadmiernego nie stwierdzono, może troszkę przesadnej 'mistyki' rowerowej ;) Tym niemniej poprzeczka postawiona naprawdę wysoko, prawdziwe Czasopismo! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...