Skocz do zawartości

[Tarczowe Mechaniczne] Tektro Novela vs Avid BB5 vs Shimano


MichalKepa

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o amor to mam dokładnie ten sam (zapraszam do obejrzenia mojego roweru) wyciagniety na 120mm z mocniejszym hydraulicznym Hayes Ryde (180mm) i jeśli chodzi o hamowanie to mi nic nie szarpie, nie zgrzyta. Amor jedyne co robi to nurkuje,

 

 

Z nurkowaniem Epicona podczas hamowania jest jak piszesz. Ja chcę zapytać tak OT, czy swojego amora kupiłeś już z takim skokiem, czy zmieniałeś? Jak zachowuje się amor w terenie z 100 i 120 mm skokiem?

 

W sumie to samo pytanie jest też do Ciebie MichalKepa.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też nurkuje.. tylko to co temu towarzyszy mnie niepokoi..

 

chciałem rozkręcić stery żeby sprawdzić czy je dobrze skręciłem ale nie dałem rady.. tym dociąganiem tak wcisnąłem wspomniany wcześniej pierścień w bieżnie łożyska że teraz za ch**a nie mogę zdjąć amorka.. mieliście kiedyś taką sytuację? a tak w ogóle to czy taki pierścień występuje we wszystkich sterach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna rama i fajnie wygląda z białym amorkiem. ale tu napisałeś, że taki sam jak mój, a w profilu że to model 2012..?

 

Bo tak naprawdę nie wiem do końca jaki to model, myślałem ze 2012. Ogólnie mi to wszystko jedno lecz jak wiesz ze jest inaczej to możesz mnie z błędu wyprowadzić.

 

Z nurkowaniem Epicona podczas hamowania jest jak piszesz. Ja chcę zapytać tak OT, czy swojego amora kupiłeś już z takim skokiem, czy zmieniałeś? Jak zachowuje się amor w terenie z 100 i 120 mm skokiem?

 

Kupiłem ze skokiem 100mm, zmiana skoku ze znalezieniem narzedzi trwała u mnie koło godziny.

Moja rama dostosowana jest do skoku 120mm, wiec (z 100mm) nawet go nie zakładałem, tylko odrazu zmieniałem skok (na odpowiedni). Testów porządnych, tak naprawdę, w terenie nie robiłem. Tyle co pojeździłem to bardziej go ustawić i zobaczyć czy wszystko działa i nie ma jakiś jaj, jak np. u MichalKepa

 

 

 

Uderz młotkiem po zdjęciu mostka kilka razy w sterówke, wyjdzie.

heh "bez młota, to nie robota", ja bym zaczynał od gumowego jak masz, albo przez jakąś deske

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na moje oko to jest model SF11 z 2011 roku..

 

http://www.srsuntour...ON LOD 26'.html ;)

 

modele 2012 wyglądają i nazywają się trochę inaczej: SR SUNTOUR Cycling

 

tak myślałem, że jedynym specjalistycznym narzędziem, które pomoże mi w zaistniałej sytuacji będzie jednak stary, poczciwy młotek :icon_lol:

mam gumowy więc nim przyatakuje..

 

tylko teraz, po przeczytaniu tego co napisał "Srebrny" zastanawiam się czy problem ze stabilnością Epicona w moim przypadku nie bierze się przypadkiem z faktu, że moja rama może nie być przystosowana pod skok 120..

 

ale nie wydaje mnie się żeby tak było.. a to dlatego, że oryginalny widelec, RST Gila, co prawda miał deklarowany skok 100 mm ale przy tym skoku pierścienie zgarniające były oddalone od korony o ok 130 mm.. cała wysokość tego Gila (tak w ogóle to trafiona nazwa :icon_lol: ) wynosiła coś koło 480 mm.. prze Epiconie górne golenie były wysunięte na 100 mm a jego wysokość przy tym skoku wynosiła 460 mm (a nie tak jak ktoś mi napisał 486) czyli 20 mm mniej.. tak więc 120 mm pasuje tu "jak w mordę strzelił" :icon_lol:

 

tak więc skąd u mnie ten luz na sterach?? może łożyska już nieco po d*pie dostały.. gdyby jednak tak było, to nosiły by tego wyraźne ślady.. natomiast po ich wyjęciu i wyczyszczeniu niczego takiego nie zobaczyłem.. turbulencje w jakie wpada amor przy hamowaniu mogą być spowodowane właśnie przez ten luz.. druga możliwość - lipna tarcza..

czyli priorytetem dla mnie jest skasowanie tego luzu.. idę wybić amor i jeszcze raz złożę stery.. może coś nie tak zrobiłem w co szczerze nie chce mi się wierzyć.. wrzucę fotki to napiszecie mi czy są dobrze złożone..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...