Skocz do zawartości

[+/- do 1000zł] Rower do skakania po górkach, polach, lasach. Początkujący


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Wiem, że tytuł jest taki troszeczkę kilkuznaczny... śnieg opadł (przynajmniej u mnie) więc wypadało by się powoli przygotować na sezon rowerowy :D Od lat jeździłem na różnych roweruch, górale, nie górale... wszystkie oczywiście z tej najniższej półki cenowej, takie tylko z miejsca do miejsca, żeby podjechać to się nie rozwali... Każde lato spędzam na działce, w okolicach znajduje się coś w stylu... wyskoczni, takiego skateparku zrobionego z piasku przez jakąś grupkę osób. Załważyłem, że coraz więcej ludzi zaczyna jeździć właśnie w tamtym miejscu, uczą się skakać, po prostu dobrze się bawią... Tylko jedna rzecz mnie zdziwiła... prawie każdy z nich ma taki dziwny rower.

Tutaj załączam fotkę:

rower.jpg

 

 

Chciałbym zacząć też aktywnie zacząć się czegoś uczyć, poskakać, przynajmniej postarać się. Od dłuższego czasu zbierałem się na zakup takiego roweru, ale moja wiedza na temat rowerów jest bardzo znikoma, a nie miałem odwagi zgłosić się na forum.

Rower chciał bym dobrać do kwoty około 1000zł tak +/- bo wiadomo, że za jakoś trzeba płacić :-(

Chodzi mi właśnie o taki rower, żebym mógł sobie poskakać po górkach, pojeździć po lesie i różnych ciekawych trasach leśnych, drogach z piasku, a od święta wybrać się do miasta czy na osiedle do sklepu...

Pozdrawiam serdecznie i prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może coś z obecnej tablica.pl czy allegro, jest warte uwagi? porozmawiałem chwilkę z tym gościem, i niby ten rowerek który mi Pan zapodał jest gites, jak Pan mówi, lecz dlaczego już od długiego czasu nikt go nie kupuje? dziwne...

Na tablicy widnieje wiele rowerków ns metropolis w całkiem niskich cenach, ale czy są one warte uwagi? do około 1500zł mógł bym zwiekszyć limit... może nieco więcej.

http://tablica.pl/oferta/nsbikes-metropolis-mtb-dartmoor-octane-one-ID1nB0z.html#e41a0bd7cd;r:;s:

http://tablica.pl/oferta/ns-metropolis-2-24-2011-octane-one-dartmoor-ID2ectH.html#e41a0bd7cd;r:;s:

http://tablica.pl/oferta/ns-metropolis-stan-bardzo-dobry-polecam-ID13EuH.html#e41a0bd7cd;r:;s:

http://tablica.pl/oferta/rower-ns-metropolis-dual-mtb-dirt-street-ID1UlQp.html#e41a0bd7cd;r:;s:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za głupie pytanie, dlaczego nikt nie kupuje ? Myślisz że wszyscy jeżdzą na dirtach i wszyscy mają taki sam budżet do wydania jak ty ? Wątpie w to ...

Przepraszam bardzo, źle sformuowałem pytanie... chodzi mi o to, tylko, że zdziwiło mnie po rozmowie z autorem tej aukcji, że nie sprzedał go za taką cenę, bo to z tego co mi wytłumaczył jest okazja, no ale nie mnie oceniać.

Mógł byś, jeżeli była by taka możliwość, powiedzieć mi, czy warto za 1500zł zakupic rower, do dirtu oczywiście z takim osprzętem? Staram się poszukać w google co nieco, lecz ta wiedza jest na tyle rozległa, nie nie ogarniam puki co jeszcze nic :icon_confused:

 

rama : romet Butterfly

amortyzator : rst space jump 100mm(możliwe lekkie wycieki powietrza spod uszczelki, regulacje działają)

stery - octane one warp 1 (łożyska maszynowe)

korby - Truvativ Ruktion

suport - Truvativ Howitzer XR

pedały - stolen Thermalite

łańcuch - KMC k-710

piasta tył - dartmoor k-drive (nowa, nigdy nie używana piasta! Koszt nowej to ok 350 zł)

szprychy tył - Sapim Leader Black

nyple tył - Sapim Polyax

obręcz tył - Dartmoor Fortress 2012

opona tył - schwalbe table top

sztyca - Truvativ XR (zapieczona, ale można ją wyciągnąć przy użyciu odrobiny siły lub wbić na maksymalną głębokość)

siodło - Romet

mostek - ns guark 2011

kierownica - ns mint 2011

gripy - odi

piasta przód - Joytech disc 20mm

szprychy przód - stalowe

nyple przód - stalowe

obręcz przód - Alexrims DM 24

opona przód - schwalbe table top

hamulec - hayes mx-4

tarcza hamulcowa - tektro 160mm

 

Edit://

Rozmawiałem z właścicielem i powiedział, że to rower idealny i przetrwa wszystko, każde uderzenie początkującego, bo jak wiadomo, początkujący zaliczy więcej gleb niż osoba już ogarnięta w tych sprawach... Lecz wolę zapytać profesjonalistów na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca, chociaż nie wiem co z tym amorem jest

wystarczy wymienić uszczelki w komorze powietrznej

to zabawa na jeden dzień pracy i 10 zł w portfelu

 

Podobno... Czyli generalnie, warto jak na pierwszy rower, które będzie zmuszony zaliczyć setki gleb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...