topol Napisano 26 Listopada 2012 Napisano 26 Listopada 2012 ... bo nie doczytałem-co posiadasz,jaki amor wybiera twoje charce ? Tu musisz wziąć pod uwage dane producenta.Nie każdy jest pod 203 a nawet i 180mm !
MokryxD Napisano 26 Listopada 2012 Napisano 26 Listopada 2012 Rama HardTail z przodu Marzocchi Bomber Jr-T Już wiesz, co kolega ma za amorka. To może jeszcze od siebie dorzucę. Lepiej kupić Shimano 596 czy 666/675? Jeżdżę głównie niziny i wyżyny XC, kilka razy w roku góry. Ważę 55kg rower około 12kg. Tarcze lepiej 160/160 czy 180/180?
kadargo Napisano 26 Listopada 2012 Napisano 26 Listopada 2012 Przy takiej wadze spokojnie wystarczy 160/160 a już w ogóle z tyłu, tam nawet 140mm jest ok.
lukaszs Napisano 6 Grudnia 2012 Napisano 6 Grudnia 2012 może podłącze się pod temat może mi ktoś poleci dobre i stosunkowo tanie haple do fulla enduro waże koło 80kg czym różnią się avid juicy 3, juicy 3,5 i juicy 5
lukaszs Napisano 7 Grudnia 2012 Napisano 7 Grudnia 2012 faworytem są jak na razie juicy 5 ewentualnie oro K24........ jakies sugestie?
CzikO Napisano 8 Grudnia 2012 Napisano 8 Grudnia 2012 Jaką masz kasę do wydania? Chcesz przód i tył? Jeździsz w zimie? Shimano nie bierzesz pod uwagę?
lukaszs Napisano 8 Grudnia 2012 Napisano 8 Grudnia 2012 kasa do 400zł za komplet w zime sporadycznie max do -5 schimano ewentualnie ale to tylko deorki 596 wiec wybór niewielki
CzikO Napisano 8 Grudnia 2012 Napisano 8 Grudnia 2012 Na przód właśnie kupił bym te shimano m-596 Jak sam zauważyłeś ma wiele dobrych opinii jak wiele shimano dysponuje dobrą modulacja i wystarczającą siłą. Jak by Ci było mało możesz dać większą tarczę i klocki metaliczne co zmieni ten hamulec nie do poznania. Na tył możesz kupić nawet m486 i spokojnie zablokują koło na tarczy 160mm.
lukaszs Napisano 8 Grudnia 2012 Napisano 8 Grudnia 2012 jeżeli juz miałbym kupować to komplet M596 większośc moich znajomych używa Avidów lub Formuli i są zadowoleni dlatego moje Strokery Ride chciałem zamienić właśnie na nie. juicy 3 nie biore pod uwagę bo to spowalniacze.....ale juz 5 lub 7 hamuja dobrze. jest tez kwestia czy używane hamulce to dobry pomysł bo nie wiadomo kto co z nimi robił.
CzikO Napisano 8 Grudnia 2012 Napisano 8 Grudnia 2012 Dokładnie. Zauważ że mniej jest używanych shimano na sprzedaż ponieważ są to dobre hamulce w rozsądnej cenie. Jeśli miał bym kupować avidy 5 lub 7 to tylko nowe na gwarancji bo tak jak mówisz : nie wiadomo ile mają za sobą i ile razy się już spie.... y zanim użytkownik zdecydował się już je sprzedać.
lukaszs Napisano 8 Grudnia 2012 Napisano 8 Grudnia 2012 ale z drugiej strony łatwiej złapać jakaś fajną okazję na avidy niż shimano..... opini jest tyle ile osób je wyrażajacych...
tobo Napisano 8 Grudnia 2012 Napisano 8 Grudnia 2012 Owszem, tylko popatrz ile jest w stosunku do opinii proporcjonalnie tych negatywnych i powtarzających się w stosunku do avidów a ile do shimano.
CzikO Napisano 8 Grudnia 2012 Napisano 8 Grudnia 2012 Ja mam już 4 komplet shimano. Zaczynałem od m486, m595, m775, i teraz klamki xt m785 + zaciski saint m810 i z żadnymi nie miałem problemów z klamkami czy zaciskami. Odpowietrzanie jest banalnie proste. Jak na razie nic mnie nie zraziło do hamulców Japończyków.
lukaszs Napisano 8 Grudnia 2012 Napisano 8 Grudnia 2012 o i to jest miarodajna opinia .... o takie mi chodziło......... można by zrobić ankiete wśród forumowiczów odnośnie używanych przez nich hampli (marka model) i czy sa z nich zadowoleni jestem ciekaw wyników.
EpicPoznan Napisano 8 Grudnia 2012 Napisano 8 Grudnia 2012 Moja diagnoza: - osoba lubiąca pojeździć agresywnie w umiarkowanie trudnym terenie - mały budżet -niewłaściwe wykorzystanie sprzętu Dlaczego: -ktoś, kto twierdzi, że nie potrafi odróżnić kiedy uprawia XC, FR, DH uprawdopodabnia niemal w 100% że jest amatorem -na rowerze XC niemożliwe jest uprawianie FR,DH ( na dłuższą metę -autor podał linki do hamulców w kwotach 250zł, biorąc pod uwagę koszt sprzętu do DH, świadczy to o tym, że nie uprawia ww dyscyplin -osoba uprawiająca FR/DH zna rynek hamulców hydraulicznych raczej dobrze, gdyż innych się tam nie stosuje, a zaproponowane przez autora propozycje świadczą o braku tejże znajomoci Wnioski: - raczej amator, wykorzystujący rower do XC przerobiony na "DH" do skakania i szaleństw w umiarkowanie trudnym terenie niezgodnie z przeznaczeniem sprzętu (jako całości) biorąc powyższe pod uwagę polecam: Juicy 3 - idiotoodporne i z dobrymi klockami i dużymi tarczami naprawdę dobre hamulce te shimano za 300zł komplet , mocne, tanie, no i nowe koszt wysokiej klasy hamulców zgodnie z postulowanymi oczekiwaniami autora to ok 1400zł+ w cenach katalogowych, a na allegro używanych z tej półki jest stosunkowo mało, a ich koszt to nadal ponad 600+ a nie 250. tyle ode mnie:) Pozdrawiam autora postu, jeźdźca DH i FR i XC
lukaszs Napisano 8 Grudnia 2012 Napisano 8 Grudnia 2012 nie koniecznie tak musi być....... moze ma rower "wszechstronny" geo am/enduro plus amor z większym skokiem i można poszaleć........ oczywiście trzeba mieć umiejętności ale da się. ale zbaczamy z tematu.........
lukaszs Napisano 9 Grudnia 2012 Napisano 9 Grudnia 2012 decyzja podjęta........ Deore M596 :-) jest jeszcze kwestia tarcz......czy zostawić Hayes czy zainwestować w nowe
EpicPoznan Napisano 9 Grudnia 2012 Napisano 9 Grudnia 2012 za tę cenę dobry wybór, tarcze hayes są dość grube i ciężkie,,,, ale skoro budżet ograniczony to zostaw, hamować - hamują
lukaszs Napisano 9 Grudnia 2012 Napisano 9 Grudnia 2012 z czasem coś się wymyśli......... na razie pewnie zostaną...
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.