Skocz do zawartości

[Łańcuch] Spadający łańcuch podczas kręcenia w tył


CookieMonssster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od jakiś dwóch lat rower leży nieużywany w piwnicy, ale ostatnio pomyślałem, że warto by go nieco odkurzyć i znowu na nim pojeździć. Jednak jednoślad ma sporo drobnych usterek, ale z jedną nie mogę sobie zupełnie poradzić - tyle słowem wstępu.

 

Sam kłopot jest teoretycznie banalny - spadający łańcuch, ale jakoś nie mogę dojść dlaczego, bo spada on jedynie w sytuacji, gdy kręcę pedałami w tył (lub pcham rower do tyłu i korba samoczynnie się obraca w przeciwną stronę). Łańcuch spada między ramą, a korbą. Macie jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje?

 

Sprzęt:

- Korba Truvativ Hussefelta - jeden blat i rockring (link: Korba Truvativ Hussefelta)

- Napinacz Dartmoor (link: Ceneo )

- Z tyłu 9 przełożeń, z tym, że korzystam z 4-5 środkowych - na wszystkich objaw jest ten sam

- Łańcuch jeden z tych tańszych shimmano - stary zerwałem i nie miałem akurat pieniędzy na coś lepszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie elementy nie są jakieś z najwyższej półki, ale też nie są najniższej, a przejechanych jest na nich nie więcej jak 150-200 km, bo wymieniałem je w lipcu, a po sezonie więcej rower stał i sie kurzył (od czasu do czasu sąsiad pożyczył na spacer z psem - ale to starszy gość, więc raczej nie szalał) :) A jak regulacja, to czego konkretnie? Podnieść rolkę napinacza (o ile się da, bo obecnie już opiera się o rockring), czy może tylnej przerzutki? Może to być wina łańcucha? Jeszcze tak teraz pomyślałem, że może warto zaznaczyć na łańcuchu miejsce, w którym spada, bo może jedno z ogniw się po porstu skrzywiło i dlatego tak to wygląda?

 

I generalnie po zamontowaniu wszystko było w porządku, więc chyba suppor nie może być za długi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...