Skocz do zawartości

[Przerzutka tył] Shimano Deore XT do napędu 8 rzędowego


gumis96

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

Z racji tego iż mój Deore LX jest już trochę wysłużony chce zmienić go na wyższy model a mianowicie Deore XT.I związku z tym mam pytanie,czy XT obsłuży mój 8 rzędowy napęd? Nie chce zmieniać całego napędu(koszty),a w opisie przerzutek nie widać nic o 8 rzędach.Jeżeli ktoś ma tak zrobione (XT + 8 rzędów)to będę wdzięczny jak napisze jak mu to wszystko współgra

 

Pozdrawiam,szerokości, Michał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Dyna Sys przecież się nie zgra.

Jeżeli chodzi o przednią przerzutkę to jest kompatybilna ... chyba ze nie jest?

nie będzie żadnych problemów?

Delikatny problem jest przy przerzutkach 9s w góre bo prowadnica jest węższa i jeżeli ma pracować z łańcuchem 8 rzędowym może być problem z regulacją przy manetkach typu cyngiel (2 skokowa, 3 pozycyjna) wiem z doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu powinno wszystko chodzić - Ja u siebie mam 7 rzędowa kasetę, a przerzutke już do 9 rzędów - XT-M750 - więc przy 8 powinno wszystko śmigać. Zastanów sie tylko czy jest sens kupować nową przerzutkę (tzn nowy typ) czy nie poszukac np XT model FD-M739 lub FD-M750 - niezniszczalne bestie. Tym bardzej że własnie FD-M739 był dedykowany do napędow 8 rzedowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...