Skocz do zawartości

[zdrowie] Rower a impotencja? Bzdura?


Marix

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

http://www.cyfronet.krakow.pl/rowery/impotent.html

 

zapraszam do dyskusji.

Badania badaniami a ja uważam że to...

Nie powiem że bzdura bo trudno sie kłocić z udowodnionym ale dla nas to na pewno jest słaby argument.

co Wy o tym myslicie?

ja sie bardziej ustosunkuje do tematu w dalszej czesci duskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oby to bzdura... ale już słyszałem kiedyś o tym więc to może być prawda. Kurde niefajnie...ale tyle rzeczy jest niezdrowych że rower jest z nich najzdrowszy! Podobno komórka z kolei powoduje bezpłodność jak się ją nosi przy jajkach. Oby to były jakieś odosobnione przypadki bo ja chcę dzidziusia:) Jak znajdę odpowiednią mamusię:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest w tym trochę racji, ale pewnie gościu wziął sobie niewiadomo jakie siodło i opracoał sobie teorie, a tym czasem istnieją siodła z 'wcięciem' i są dużo bardziej bezpiecznie. To samo można powiedzieć o osobach uprawiających bieg swobodny tylko że oni mogą casem wlecieć na barierki jajkami i też będą mieli problemy... Bez sensu nie ma czegoś takiego jak bezpieczny sport (no może szachy) zawsze jesteśmy narażeni na różne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemek

To jakaś bzdura. Wśród 500 przypadkowo przebadanych mężczyzn nie związanych z kolarstwem na pewno odsetek byłby wcale nie mniejszy. Po drugie badano amerykanów. Tam zła dieta i siedzący tryb życia sprzyja takim przypadkom, więc nie wydaje mi się, żeby akurat rower był tego przyczyną. Zresztą śmiać mi się chce z tych rewelacji amerykańskich. Podobno jajka miały strasznie podnosić poziom cholesterolu, a tu okazuje się to nieprawdą. Otóż niektórzy ludzie są bardziej podatki na skoki cholesterolu a inni mniej i wcale nie zależy to od złej diety. Zresztą sporotwcy kalorie spalają w mig i nie ma mowy o jakimś wzroście cholesterolu. W latach 60-tych namawiano na picie swojskiego mleka prosto od krowy, że jest niby zdrowsze. Potem zaczęto mówić, że to prowadzi właśnie do podniesienia poziomu cholesterolu i zbytniego otłuszczenia organizmu. Teraz zalecają picie tylko mleka w kartonach, a ja jestem ciekaw kiedy powiedzą, że takie mlako jest niezdrowe bo zawiera jakieś chemiczne konserwanty. Palenie szkodzi, o tym wiemy wszyscy. Jakieś 50 lat temu lekarze orzekli, że dla uzależnionych od tytoniu lepszym rozwiązaniem będzie tytoń do żucia, bo nie zawiera nikotyny. Ludzie masowo zaczęli się przeżucać na ten specyfik, a po paru latach okazało się, że od tego paskudztwa wypadają zęby i obniża się linia dziąseł (ale jajca co?). Lekarze i różni domorośli specjaliści wymyślają różne głupoty, bo za to im płacą. Nie sądzę, aby rower w czymkolwiek szkodził. Kiedyś czytałem taką opinię, że rower zbytnio obciąża kolana i ludzie nie powinni intensywnie jeździć. Tymczasem okazało się, że dla ludzi z osłabionymi kolanami rower może być świetną rehabilitacją i pomóc im wrócić do zdrowia. To samo z przysiadami z obciążeniem. Wiadomo, że źle wykonane ćwiczenie nie przyniesie ci zysku a jednyie może zaszkodzić, ale przysiad to czynność odbywająca się po naturalnym torze ruchu i tylko fanaberie i niewiedza ćwiczących może doprowadzić do problemów. Uff ale się rozgadałem. No to już kończe. Wskakuję na rowerek i zmierzam ku nieuniknionej impotencji...Cóż, takie życie... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę że: "na kłopoty z potencją najbardziej narażeni są ci amatorzy dwóch kółek, którzy jeżdżą więcej niż dziesięć godzin tygodniowo."

 

Przy badaniach na szkodliwość tel. komórkowych też kiedyś wykazano że to niezdrowe i może powodować zmiany w mózgu. Info poszło w świat ale mało która gazeta czy inne medium pamiętało aby dodać to drobne wyjaśnienie że przebadano grupę ludzi którzy rozmawiali przez telefon ponad 1h DZIENNIE

 

A przede wszystkim trzeba pamiętać o tym co już kilku z was napisało. Jaki jest odsetek impotentów wśród nierowerzystów??

 

Podsumowując bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to bzdura . Ameerykanie sa takim narodem , gdzie wszelkie choroby to normalka . Jak sie caly czas wcina burgery i siedzi za kólkiem samochodu to tak wlasnie wyglada . 4 % to tak mały odsetek ludzi , ze niema sie czym martwic. Pamietajmy tez o tym , ze skłonnosc do wielu chorób jest dziedziczna .

Owszem jakis tam ucisk jest ale bez przesadyzmu ...Watpie zeby on powodował jakies komplikacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu nie ma czegoś takiego jak bezpieczny sport (no może szachy) zawsze jesteśmy narażeni na różne rzeczy.

Nie nie wiem czy to bezpieczny sport,jak się przeciwnik zdenerwuje może ci wkąponowąc w głowe np gońca ;)

Co do impotencji .Może zaczniemy jeździć bez siodełek B)

Nie wiem jak to wpływa nie jestem mega mózgiem ,ale to nie zminia faktu że to nic nie zmienia.Dalej będe jeździł ,chyba jak wszyscy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie siodełka są właśnie po to żeby nie uciskało tętnic kończyn dolnych które sa na środku, w kroku. Siodło z rowem powoduje że siedzisz praktycznie tylko na kościach kulszowych. (Nie wiem dokładnie które to bo ja fizyk a nie medyk ale mam takie siodło i wiem co mnie boli jak z niego zejdę... ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...