Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, xnx3000 napisał:

Przyznam, że trochę nie rozumiem tej popularności Lumintopa B01. To "odcięcie" jest trochę umowne, IMHO w tej cenie można kupić coś dużo bliżej normy StVZO, z niemniejszym reflektorem.

Cena robi swoje. Ja zapłaciłem za tego lumintopa 130 zł z ogniwem. Jakieś odcięcie ma, prawie 11 godzin przy 260 lumenach da się spokojnie jechać w ciemności w lesie, wymienne ogniwo.  Oprócz rockbros R3-1000/Kingseven L3-1000 nie zman nic równie dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie i rockbros i kingseven to te same lampki tylko z innym napisem. Mam obie. Ten sam karton ale instrukcja kingseven jest po polsku, a rockbros to chińskie  znaczki. Obie działają jako powerbank, można ładować podczas używania.  Wytrzymują 10 godzin na 300 lumenach.  Na jutubie są moje filmy o nich. Barwa zimniejsza niż w lumintopie.

Edytowane przez bastard83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Mandoleran napisał:

Bo mało która, o ile w ogóle oferuje wymianę ogniw. Na tym właśnie takie latarki robią różnicę ;) . 

To faktycznie jest ważny argument. Dziękuję.

 

23 godziny temu, bastard83 napisał:

Cena robi swoje. Ja zapłaciłem za tego lumintopa 130 zł z ogniwem. Jakieś odcięcie ma, prawie 11 godzin przy 260 lumenach da się spokojnie jechać w ciemności w lesie, wymienne ogniwo.  Oprócz rockbros R3-1000/Kingseven L3-1000 nie zman nic równie dobrego.

W tej cenie pojawiają się IMHO sensowniejsze alternatywy z odcięciem, zaś argument o jeździe z odcięciem w lesie zupełnie do mnie nie trafia. Dzięki jednak za opinię. Nie zamierzam i nie zamierzałem przeprowadzać jakiejś krucjaty przeciwko Lumintop, tak rzuciłem swoją opinię :) Niech każdy kupuje to, co mu pasuje najlepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bastard83jak nie szukasz, to szkoda czasu, zmieniają się ostatnio, na szczęście, dość szybko. @Mandolerandodał ważny  warunek - wymienne aku. Moja najepsza lampka, tutaj nie opisywana, Novsight, jest wycofana już z rynku, ma bardzo szeroki reflektor i pracuje na zewnętrznych 18650. Są to lampki jednak pod jazdę uliczną, a pisałeś o lesie. IMHO na las to zupełnie inna bajka, tam masz nawet za grosze mnóstwo latarek, co Ci drogę oświęcą dużo lepiej. Po co łączyć te dwa rózne wymagania w jednej lampce? Co innego lampka na asfalt co łączy światła "krótkie" i "długie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by jeszcze napisać co to jest ten "las". Dla mnie to ścieżka, droga, a nie chaszcze czy singlertraki. A jeszcze trzeba tam jakoś dojechać, zazwyczaj po terenie zaludnionym. Czyli trzeba by mieć dwie lampki, jedna w las na chaszcze i druga na dojazd. Zresztą chyba ktoś w tym wątku pisał o dwóch Convoyach. To ja wybieram jedną lampkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trzeba by jeszcze napisać co to jest ten "las". Dla mnie to ścieżka, droga, a nie chaszcze czy singlertraki. A jeszcze trzeba tam jakoś dojechać, zazwyczaj po terenie zaludnionym. Czyli trzeba by mieć dwie lampki, jedna w las na chaszcze i druga na dojazd. Zresztą chyba ktoś w tym wątku pisał o dwóch Convoyach. To ja wybieram jedną lampkę. 

@bastard83nie jestem ekspertem, zwykłym użytkownikiem, poczekaj na opinię bardziej zaangażowanych osób, ale na ścieżkach latarka, na drodze publicznej odcięcie. Nie znam 2 w 1, w tym wypadku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bastard83 napisał:

 A jeszcze trzeba tam jakoś dojechać, zazwyczaj po terenie zaludnionym. 

Lampki w stylu Xanes SFL-01, małe, tanie (30-40 zł do niedawna) na dojazdy po terenie zaludnionym dobrze się sprawdzają. Miałem też klony, jak mi się przypomną nazwy, to wrzucę aktualne chińskie ceny.

Poza tym a'propos 2w1 - jak główna, do przełączania w terenie las/ludzie super, ale nie wyobrażam sobie wyjechać w noc z tylko jedną lampką, miałem przygody, że coś padło, choć naładowane do 100% itp. Teraz z przodu minimum dwie, a z tyłu nawet trzy (w tym dwie jednocześnie pracujące), choć jak pisałem, jestem tylko amatorem rowerym, a nie pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Podpytam w tym temacie. Planuję zakup lampki przedniej do roweru za około 120 zł. W oko wpadła mi tylko CatEye hl-el160, bo jest na baterie. Mam obawy co do akumulatora, że po roku padnie, a baterie (właściwie akumulatorki) zmieniam i lampka służy mi kilka lat. Główna zadanie lamki to błyskanie w dzień (10-12 godzin) i umożliwienie powrotu nocą (max 1,5 godziny jazdy polną drogą). A, może polecicie jaką sprawdzoną lampkę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Polecicie jakies boczne oswietlenie do roweru (chyba najchetniej na szprychy?) - cos sprawdzonego, czego nie szkoda zgubic, moze byc wlaczane recznie. 

Acha i cos lekkiego na kask z dobrym doswietleniem w nocy. Obecnie mam swiatlo gacirona 1800 lm ale chcialbym cos lekkiego na kask (te 800 lm pewnie styknie). Mam dwa convoye ale nie czuje ze ich waga jest OK, nie mam do nich uchwytu i wydaje mi sie, ze dosc krotko poswieca. Lampka ta bylaby uzywana sporadycznie i zabierana zawsze dodatkowo na konretne wyjazdy. Na codzien na kasku wole cos malutkiego i lekkiego do oswietlenia mnie a nie koniecznie drogi.
Ewentualnie zapytam co jest teraz fajnego z dobrym odcieciem w stylu tego gacirona (on odciecia nie ma) ?

Podoba mi sie np to https://revolights-austria.myshopify.com/products/360-m ale cena i sposob zakladania wedlug mnie jest nie do przyjecia.

Edytowane przez bkt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Polecicie jakies boczne oswietlenie do roweru (chyba najchetniej na szprychy?

Pierdonkowe "łezki" na CR2032 wciskane na szprychy za jakieś 10 zł oficjalnie i 5 zł w promocjach/wyprzedażach? Jak dla bezpieczeństwa dzieciaków na mieście, IMHO super, miga wystarczająco na czerwono, więc, jak nawet dzieciak nie zsiądzie z roweru przed przejściem dla pieszych, to powinien być z daleka widoczny. Były opakowania za sztukę i dwie, ale chyba te przytoczone przeze mnie, to właśnie za dwie sztuki, więc nawet, jak dziecko zgubi, to przy dzisiejszych cenach żadna strata. Mam chyba w szafie jakiś zapas, więc jak potrzebujesz i nie znajdziesz, to daj znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To dla dziecka lat 38 :D:)

Każdy (-e) z nas ma w sobie coś z dziecka ;) 

Nie wiem dokładnie jakie założenia, poza tym co napisałeś, bo te opisane przeze mnie powyżej migacze spełniają warunek widoczności i braku rozpaczy po stracie.

Osobiście polecam czerwone, ale jak widać na zdjęciu, może prowadzić Cię i tęcza DDRkami i CPRkami 

https://photos.app.goo.gl/nBhU9aB7JxbdjWjs9

 

 

Edytowane przez xnx3000
dodanie obrazka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2023 o 14:08, michal009 napisał:

Cześć, 

Podpytam w tym temacie. Planuję zakup lampki przedniej do roweru za około 120 zł. W oko wpadła mi tylko CatEye hl-el160, bo jest na baterie. Mam obawy co do akumulatora, że po roku padnie, a baterie (właściwie akumulatorki) zmieniam i lampka służy mi kilka lat. Główna zadanie lamki to błyskanie w dzień (10-12 godzin) i umożliwienie powrotu nocą (max 1,5 godziny jazdy polną drogą). A, może polecicie jaką sprawdzoną lampkę? 

Lumintop B01 https://pl.aliexpress.com/item/33046014882.html

Na Pepperze przewinęło się że z kodem ANUP3 wychodzi 134 zł. i to z ogniwem 21700 w zestawie, jakiś cashback i będzie prawie 120. ;)

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, jak ktoś szuka latarki na rower za około 200 zł to polecam ofertę od rambolbambol, https://www.forumrowerowe.org/topic/261583-latarka-convoy-s2-rowerowy-czyli-dobrze-zrobiona-latarka-rowerowa/ właśnie otrzymałem i jestem pod mega wrażeniem. Pozdrawiam.

Edytowane przez johnyr7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wracam do wątku, wypowiadałem się kiedyś pozytywnie na temat lampki Fenix BC25R. Swojego zdania nie zmieniam, mam go nadal (służy dzielnie 2 lata), potrzebuję teraz jednak nowej lampki do nowego (drugiego) roweru. Mógłbym oczywiście kupić nowego Fenixa, jednak może jest coś lepszego. Na czym mi zależy:

- rozkład światła jak w Feniksie, czyli równomierny rozkład plamy świetlnej plus wyraźne odcięcie;

- długi czas pracy, najlepiej z możliwością ładowania podczas jazdy;

- funkcja błysku do jazdy w dzień;

- dostępność od ręki, czyli nie od majfrienda;

- cena bez przesady, 300 zł to pewnie max.

Nie jeżdżę nocą po lasach, więc w ogóle mnie nie interesuje walenie światłem po drzewach, lampka ma być do roweru szosowego. Patrzyłem na Prox Castor, ale ponoć to "odcięcie" u nich to pic na wodę. A na tym mi bardzo zależy, bo nocą jeżdżę dużo po nieoświetlonych wałach wiślanych, gdzie z przeciwka też bywa spory ruch, więc nie można świecić po oczach, a jednocześnie dobrze jest samemu dużo widzieć.

Przewertowałem ten wątek wiele stron wstecz i nie mam specjalnych typów, wszyscy wydają się skupiać bardziej na oświetleniu w terenie niż na trasach rowerowych i szosach.

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich zastosowań kupiłem latarkę Lumintop B01 i jestem zachwycony. Dobry rozkład światła, wymienne akumulatory 18650 lub 21700. Jedynie brak jej błyskania (ma stroboskop ale to nie to samo) jednak wg mnie nie jest to potrzebne, wkurzam się jak ktoś w dzień błyska po oczach i nawet wtedy oślepia.

 

 

Na allegro można znaleźć używkę poniżej 200zł, polecam bo to naprawdę nieduży sprzęt a rewelacyjnie wykonany.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W poszukiwaniu ideału o niewielkich wymiarach, dobrym rozkładzie światła iw wersji 2w1, czyli światła na ulicę z odcięciem oraz na bezdroże, odwiedziłem po dłuższym czasie Busch-Mullera i dostrzegłem, że lampki dla e-bików, seria IQ XL/XM/XS - E mają tryb świateł drogowych (High beam). Niestety oficjalnie w sprzedaży w wersji "na akumulator" jest tylko XM.

Uwagę moją przykuł model XL
https://www.bumm.de/en/products/e-bike-scheinwerfer/parent/169/produkt/169u65ts-01.html?

Nawiasem wszystkie z serii (jaki i wiele innych) są świetnie zrecenzowane tutaj:
https://fahrradbeleuchtung-info.de/fernlicht-e-bike-vergleich-busch-mueller-iq-xl-iq-xm-iq-xs-high-beam

 

Naszło mnie, czy nie dało by rady uruchomić tego na byle pakiecie li-ion 4S?
Wymagania zasilania: 11~48V DC min. 16W

Czy ktoś przerabiał temat i dorabiał zasilanie do takiej lampki? Może jakieś gotowe rozwiązania z ładowaniem pakietu przez USB + opcja powerbank?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...