Skocz do zawartości

[SS MTB] Jednobiegawcze MTB


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Po uno bardzo dźwiękuję za zakablowanie o dostępności tegoż...

Po duo kable zerwane żywcem bez obrzezania z Koniokrada, dumam czy je skracać czy zostawić „na zaś” a podać BeBe7...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2018 o 21:17, DrOetker napisał:

W temacie stalowych tarcz, Specialized ma coś takiego w ofercie :)

Stal, 104 bcd, 32T, RSP 59 zł. Montują to do korb Praxisa w elektrykach.

Jakby kto chciał, mogę zamówić parę sztuk :)

 

specialized-specialized-chr-my16-levo-32-chainring.jpg

Czy to jest any dostępne gdzieś? Żem zaspał!

Chciałem takiego dziada wstawić do roweru transportowego bo tam wytrzymałość to warunek, ale znaleźć NW w dobrej cenie ze stali na 104 bcd jest niemożliwe.... do dziś :D

Edytowane przez gyrill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wysepce występują:

https://www.tritoncycles.co.uk/components-c9/chainrings-sprockets-c69/mtb-1x-wide-narrow-steel-chainring-p15607

https://www.ubyk.co.uk/praxis-works-mtb-1x-104bcd-steel-wide-narrow-32t-silver/63044

 

Gdyby zaś @DrOetker gdzieś zdobył receptę ponownie to i ja bym się skusił na ponowną terapię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

hej, mam 32, zobacz inne zęby czy więcej albo mniej... u mnie sama zębowa radość..... jeździłem w niedzielę, 32/15, nóg  zmęczozgubionych w terenie nie mogłem znaleźć po jeździe, pod kocem odszukać. I jeszcze o utwardzaniu na miasto myślę być może na przyszłość... o ząb dwa czy nawet i dziesięć... bo na ośce 15 zębów to w zasadzie minimum,

 

zimne kołami puszczy ostoje,

przepchaniem korby pocięte, 

łańcuch po stali wilgocią piasku szoruje,

jak Colgate pieszcząc specjały Praksisa

Nie wąskie, nie szerokie, same zalety !

Uwielbiam ten element ...

Zgwintowana ze sobą  stal trzyma jak pijawka... Naprawdę nie potrzebnie się kiedyś tego bałem....

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czołem jednobiegowej Braci!

Wygląda na to, że kolejne zamówienie na stalove zębiszcze może dojść do skutku :) 

Tak jak ostatnio, tarcze są stalove, 32 zęby, 104 bcd. 

Kto chętny, proszę pisać na wiadomość prywatną do końca tygodnia :)

@itr, niestety, jedynie 32 ząbki wchodzą w grę..

Edytowane przez DrOetker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja chyba również z przekory dosiadam i lubię SINGLE !
Po prostu bez napinki, głośnych bębenków, tudzież dużych napisów/nalepek i haseł typu gravel. Zwykła rama Cr-Mo od górala z lat '80  z czechosłowacką piastą Torpedo Velosteel.
A co do stali... to z komfortem bym dyskutował, bo jeśli mamy na uwadze brak amortyzacji to przecież moduł Younga dla aluminium sporo wyższy, zatem i sztywność / brak podatności na odkształcenia/ugięcia. Nie wspominając o zużyciu zmęczeniowym, niewidocznym i mogącym ujawnić się hen daleko poza cywilizacją - co może być nieprzyjemne w skutkach.

Ideał:
rama Cr-Mo, hamulce tarczowe, poziome haki z możliwością napięcia łańcucha / ustawienia koła mikrymi śrubkami tzw. kontrami z gwintem rzędu M3-M4. Niestety w ukośnych hakach i szybkozamykaczach koło MTB z piastą pod typowy bębenek/kasetę nie siedzi zbyt solidnie. Chyba, że by zmienić ośkę pod nakrętki ?

Załaczam foto pojazdu :)

Pozdrawiam Noworocznie wszystkich skrzywionych/innych i pozostałych :) Pomyślności w Nowym 2019 Roku !!!

IMG_20141013_122639_1.jpg

Edytowane przez szybszy
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...