Skocz do zawartości

[2500-3000] MTB jaki wybrać ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam dylemat odnośnie wyboru roweru MTB z przeznaczeniem jazdy po lasach. Nie zamierzam się ścigać. Oczywiście rower będzie służył do jazdy również po mieście.

Mam 192 cm wzrostu. Ważę 88 kg. Długość nogi - ok 89 cm. Wyglląda na to że rama 20". Jestem z Krakowa.

Nie biorę pod uwagę roweru używanego, bo nie znam się na tyle żeby ocenić stopień zużycia. Preferuję sklep w Krakowie. Jeżeli trzeba po rower jechać to dodatkowy koszt paliwa 50PLN za każde 100 km do ceny jego zakupu. Nie rozważam zakupu roweru bez jego wcześniejszego obejrzenia i próby drogowej wokół sklepu.

Nie zamierza również bawić się w modernizację i rozbudowę sprzętu. Chciałbym żeby komponenty były na tyle trwałe żeby rowerek posłuży mi ładne parę lat, przy założeniu że bieżąca konserwacja będzie w moim zakresie.

Przeczytałem forum z postami do tyłu za jakieś 3/4 roku i nie rozwiązało to moich wątpliwości co do wyboru.

Mój obecny poziom wiedzy nie pozwala mi na ocenę klasy zamontowanego sprzętu pomiędzy poszczególnymi rowerami i oceny roweru w kryterium jakość/cena.

Preferuję modele z roku 2011.

Z tego co przeczytałem rozważam takie warianty:

Kross Level A6 Disc - Sklep rowerowy Mudserwis (wątpliwości mam co do klasy amortyzatora)

Unibike Expert 2011 Sport-Bike (do ceny +200PLN za dojazd do Opola)

Kross 2011 Level A8 - Rowery Kross 2011 - Rowery Kross - Sklep rowerowy Mudserwis (jestem skłonny zapłacić więcej jeżeli ten rower będzie najlepszym wyborem)

Podobają mi się również roweru firmy CUBE.

Proszę o opinie i ewentualne propozycję innych rowerów, z założeniem ze mógłby przekroczyć budżet o 10% jeżeli będzie jakaś wyjątkową okazja.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rowerów, które wskazałeś najlepszy jest kross a8 - najlepszy amortyzator i niezły osprzęt. Ale mam jeszcze jeden pomysł. Właśnie wczoraj czytałem w Magazynie Rowerowym test rowerów mtb 29er czyli na większych kołach, do 3000 zł. Test wygrał Romet 29er. Podaję Ci link z dystrybutorami rometa w Krakowie ARKUS & ROMET Group Sp. z o.o. Rowery / Skutery / Dystrybutorzy Rower nieźle wyposażony i nasz polski :)

 

P.S. Dla Ciebie w ogóle dobry byłby 29er, ponieważ jesteś dosyć wysoki. Te rowery są teraz coraz bardziej modne, ponieważ mają lepszą trakcję niż 26 cali, choć bywają mniej zwrotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz takie pieniążki do wydania to daruj sobie A6 - amortyzator, korba, hamulce są gorsze niż u konkurentów.

Jeśli chodzi o geo A8 i Expert - nie ma wielkiej różnicy, co daje możliwość fajnego dopasowania pod siebie ponieważ obie marki idą pi innych calach ;)

Natomiast pisząc o osprzęcie... A8 - bardzo równo poskładane z fajnym i względnie lekkim amorkiem (1600g) i to on jest moim faworytem :)

Co do Cube w tej kategorii cenowej, nie warto - gorszej jakości osprzęt i "kompaktowa" geometria (choć nie jest powiedziane, że nie będzie Ci pasować)

 

Nasz Polski tylko made in China

a co teraz nie jest "made in [dowolne państwo azji południowo wschodzie]" ? Z tego co wiem Giant też produkuje swoje rowery w Chinach i na Tajwanie (czyli w Chinach) skąd zresztą pochodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giant z Tajwanu. Tak przynajmniej pisze na moim. Natomiast te romety to wg mnie sa robione dziadowsko strasznie. Wczoraj składałem jednego tylko inny model bo doszedl do mnie zamowiony dla znajomej i np haki przedniego kola fajnie oba rownolegle wykrzywione w prawo. Jedna rura ramy w prawo a druga w lewo wystaje patrzac od gory. Masakra. Takie wlasnie prawdziwe Made in China...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się, że jest inaczej, ale Twój rower też jest made in Republic China i nie jest wykonany dziadowsko - wręcz przeciwnie... nie powielajmy stereotypu, to nie Chińczyk jest winny wykonaniu - to Polak (Niemiec, Włoch czy Anglik) który to zlecił za ograniczoną ilość $, bo jak Chińczykowi zapłacisz jak trzeba (a i tak mniej niż w Europie) zrobi wszystko tip-top ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej sie z tym zgadzam co napisales. Niestety czesto u Nas choc i tak juz coraz wyrazniej widac ze ten trend sie odwarca jest tak zeby zrobic cos jak najtaniej i sprzedac jak najdrozej. Dobrze ze sa takie Firmy jak Kross, Unibike, Dartmoor gdzie chlopaki staraja sie robic dobra robote i fajny sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Byłem w sklepie, oglądałem i jeździłem A8 2011.

http://www.mudserwis.com/kross-2011-level-a8-p-1398.html

Generalnie mi wszystko odpowiada. Może rama mogłaby być ciut większa. Natomiast jest pewna alternatywa, bo w tej samej cenie w sklepie jest Bulls. Szczerze mówiąc o firmie Bulls słyszę pierwszy raz w życiu.

http://www.mudserwis.com/bulls-2011-copperhead-supreme-p-2211.html

Podstawowa różnica to amortyzator A8 - gold / Bulls - silver.

Ze słów obsługi sklepu różnica jest taka że Bulls ma lepszy osprzęt a gorszy amortyzator.

Na bullsie nie pojeździłem bo był ruch w sklepie a musiałem wracać do domu.

Dowiedziałem się również że jak będzie dostępny A7 2012 (bo na razie nie jest) to bedzie do kupienia w cenie jak teraz Bulls i A8.

http://www.mudserwis.com/kross-level-a7-2012-p-2292.html

 

Jak uważacie który z tych rowerków jest najlepszy ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie odpuścił bym sobie tegorocznego A7 (po za korbą na tle dwóch pozostałych niczym nie zachwyca).

Kompletnie nie wiem czym jest marka Bulls więc co do jakości wykonania nie jestem w stanie nic napisać. Co do różnicy gold/silver to nie jest kosmetyczna różnica - ale 400 gram na korzyść golda. Bulls jest krótszy od Krossa więc pozycja będzie bardziej wyprostowana

Może rama mogłaby być ciut większa

nie wiem co masz na myśli pisząc większa - bo jeśli "dłuższa" to na pewno ten Bulls nie będzie Ci tak odpowiadać jak Kross.

Co do różnicy w hamulcach - nie miałem okazji jeździć na tych deorkach, ale z tego co czytałem opinie to nie ma co narzekać na niedobór siły spowalniającej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość voytec
Dobrze ze sa takie Firmy jak Kross, Unibike, Dartmoor gdzie chlopaki staraja sie robic dobra robote i fajny sprzet.

Mamy jeszcze MBike'a. Taki np. Renegate Evo wygląda zachęcająco nie wypowiem się jednak na jego temat bo jest na SRAM'ie a ta marka jest mi na razie obca (no mam x-gen'a ale to szczegół).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...