Skocz do zawartości

[rama] stumpjumper 2011 a 2012


Pablo001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Prosiłbym o wypowiedź na temat różnicy w geometrii pomiędzy ramami speca stumjumper z roku 2011 i 2012. Mam możliwość kupienia jeszcze tej z 2011. Nowa jest dwa razy droższa, więc czy dokonali aż takiego postępu technologicznego? Wydać tyle, póki co nie mam przekonania. Alternatywą jest rama carve pro, tutaj nie musiałbym zmieniać skoku w amortyzatorze (mam 80mm),a i cena względna 2200pln.

 

 

To co zauważyłem, to przede wszystkim

Head Tube Height dla 17,5'' było 140mm, jest 100mm, - ? -

Chainstay Length            było 424mm, jest 435mm-wychodzi na to, że poszli w stronę stabilności.

 

 

ps

wzrost 182cm, krok 84-85cm

doświadczenie z 29er- Author Instinct 19'' (za duży, ale z mostkiem 60mm obleci)

cel roweru - maratony górskie ;)

Edytowane przez Pablo001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli tylko masz taka mozliwosc, to bierz bez zastanawiania 2011

 

istotne roznice 2011 vs 2012:

-waga 1715 vs 1550 - ta druga wartosc na wiare

- sztyca 30,9 vs 27,2

- mufa

- glowka

 

jezeli zdecydujesz sie na 19", to wstaw amor 100mm, co ciutke skroci gorna rure, a z tym cs 424mm, to cos pomieszales z 26"

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ramy myślałem nad 17,5''. Ujeżdżając Authora jestem na granicy rozciągnięcia.TT jest 630.

Nie mam już możliwości regulacji. A wygimnastykowany jestem dobrze.(7/10)

Tak sobie kombinowałem, że może rozmiar 17,5 - w Specu by było TT 592 plus mostek 90-100.

 

 

musi być błąd na stronie bo wartość CS mają 424, a ja nie wychwyciłem, że wogóle to chyba geo 26'' ;)

http://www.specialized.com/pl/pl/bc/SBCProduct.jsp?arc=2011&spid=52827

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy rama Carve Pro 29, oczywiście poza wagą nadaje się do budowania amatorskiej sportowej maszyny? (2200pln)

Co sądzicie o geometrii?

http://www.specialized.com/pl/pl/bc/SBCProduct.jsp?spid=62244&scid=1100&scname=G%C3%B3rskie

 

Czy uderzyć w Stumpjumpera za 3500 pln za ramę...(no cóż z roku 2011, to już przeszłość)

 

Sprawę rozmiaru powierzam BG Fit Studio Specialized.

Jak podliczyłem dużo bardziej mi się opłaci zapłacić 650 pln, niż płacić za kolejne eksperymenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie czy rama Carve Pro 29, oczywiście poza wagą nadaje się do budowania amatorskiej sportowej maszyny? (2200pln)

Co sądzicie o geometrii?

http://www.specializ...me=G%C3%B3rskie

 

Czy uderzyć w Stumpjumpera za 3500 pln za ramę...(no cóż z roku 2011, to już przeszłość)

 

Sprawę rozmiaru powierzam BG Fit Studio Specialized.

Jak podliczyłem dużo bardziej mi się opłaci zapłacić 650 pln, niż płacić za kolejne eksperymenty.

 

Gdzie robisz a może już zribiles BG fit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś powiedzieć ile kosztowało cię BG Fit? W innym temacie wspominałeś o nowych wkładkach do butów, ile wynosi ich cena? Również przymierzam się do ustawienia roweru w AirBike'u tylko muszę wiedzieć jakim budżetem trzeba dysponować w tym celu :002:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie, Airbike. Już zrobiłem i uważam, za jedne z lepiej wydanych pieniędzy.

Całość trwała 4,5h i naprawdę dużo się dowiedziałem.

 

dzieki

 

Czy można zrobić BG f. pod przyszły rower, tzn taki który chcę kupić ? żeby np stwierdzić jaki rozmiar najlepszy ? czy kupić taki na jakim do tej pory jeździłem i wtedy BG żeby dobrać pozostałe komponenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś powiedzieć ile kosztowało cię BG Fit? W innym temacie wspominałeś o nowych wkładkach do butów, ile wynosi ich cena? Również przymierzam się do ustawienia roweru w AirBike'u tylko muszę wiedzieć jakim budżetem trzeba dysponować w tym celu :002:

 

http://airbike.pl/1/75/413/BG-Fit-Studio-Cennik-BG-Fit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat wiem i naprawdę potrafię znaleźć takie informacje :icon_wink: , ale czytałem gdzieś, że wkładki nie są wliczone w cenę i interesuje mnie ich koszt. Podejrzewam, że siodełko będę musiał wymienić i chciałbym móc chociaż w przybliżeniu określić konieczny budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładki to 170 pln więcej wraz z odpowiednimi klinami ustawiajacymi linie stopa-kolano. Może się okazać że nie potrzebujesz innych jeśli masz bardziej płaską stopę ( wkładka czerwona ). Rozmiar roweru z tego co rozmawiałem można dopasować przed kupnem za chyba 40 pln. Warto to zrobic bo czasem długa rura pozioma okazuje się krótką po ustawieniu sztycy bez ofsertu i np krótki mostek albo kierownica wysoko, chociaż sam rozmiar podsiodłowy może pasować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomaszB - zrozumiałem że pytasz o koszt BG Fit oraz o koszt wkładek. Nieważne ;)

 

Ja mam pytanie z innej beczki - o to w jaki sposób wyniki BG Fit są komunikowane klientowi. Czy dostaje np. informację o przedziale TT dla wzrostu (np. 61-63), rekomendowanej długości mostka, korb, rodzaju sztycy itp.?

 

Zakładam, że tak, bo z tego co widzę nie przychodzi się na pomiar z własnym rowerem, więc żeby zebrane informacje przetworzyć na praktykę, trzeba je mieć w jakiś sposób utrwalone i przekazane.

 

Ale wolę się upewnić.

Edytowane przez Sol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomaszB - zrozumiałem że pytasz o koszt BG Fit oraz o koszt wkładek. Nieważne
Miałem na myśli całkowity koszt łącznie z wkładkami i tego typu sprawami :icon_wink:

Na pomiar można przyjść z własnym rowerem. http://kantele.bikes...527,BG-Fit.html na tym blogu ciekawie opisana jest wizyta w BG studio w Airbike'u. Stąd moje pytania o koszt wkładek i ewentualnych dodatków.

Edytowane przez TomaszB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Dane na pendrive, reszta może być e-mail'em.

- Wszystkie dodatki typu wkładki, mostki, siodelka - za to trzeba zapłacić. Jak będę w domu to napiszę ile mnie wkładki kosztowały.

- Można z własnym rowerem lub nie. Ja akurat szarpnąłem sie na ramę stumjumpera 29er (waga 1720g) i dlatego śmiało korzystałem z ich studio, ponieważ mogłem przymierzyć rower "prawie" mój.

A dostałem pochwałę :P bloki w butach miałem dobrze dobrane.

 

A warto, ponieważ wiem, że mało wiem. Trochę wiedzy łyknąłem. A za wąskie siodełko - nigdy nie sądziłem, że aż taki może mieć wpływ. Przez to przyjmowałem zła pozycję i raz zakładalem mostek 100 raz 60mm i ostatecznie durniałem,

bo jak się ostatecznie okazało to nie było to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...