Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, akkwlsk napisał:

A co mu doległo, że ratunek był potrzebny?

Tak się śmiejemy przez że jego specyficzną geometrie.  W tym tyg w wolnej chwili wpakuje tam koło na Alfine 8 licząc że klamkomanetka Sora to obsłuzy ... Chyba że ktoś z góry wie że 9tka nie obsłuży 8mki

Edytowane przez 3143k4r2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Be One Axigon też jest ponoć katastrofą geometrii a uwielbiam go.... także nie wolno ulegać sugestiom tiom tiom... 

ale to dobrze zadane pytanie, no i ciekawe czy z baranem rower jest do bani czy robi robotę... u mnie zawsze króciutkie mostki były niezbędne aby grube koło i Mtb - lubiło mojąmax baranaventurę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem ponarzekać na geometrię Fajerlajna (aczkolwiek mój był Fileline) gdyż wpieniała mnie wiotkość zadka.  Może gdybym usztywnił ośką byłoby lepiej ale szczerze napisawszy nigdy nie bywałem nisko pochylony w zakręcie więc dodatkowe myszkowanie w przechyle nie napawało pewnością.  Ale też, wtedy ważyłem ponad stówę  :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rambolbambol napisał:

A może mi ktoś wyjaśnić, kto jeździł na Titus Fairline co z nim jest nie teges geometrycznie? Pytam na serio i z ciekawości.

Taką opinię już wiele razy słyszałem ale nikt powodu w słowa ubrać nie potrafił.

Niestety bądź stety jest to dobry przykład akcji "a szwagier mojego kumpla dziewczyny słyszał, że..."  Ogólnie na moje oko rower  ma mniejszy reach i TT w porówniu z większością ram o podobnym rozmiarze. Nazwijmy to że jest bardziej zbity. Jednym to odpowiada innym nie.  Ja wolę dłuższe rowery i odczuwam pewną niedogodność spowodowaną kilkoma rzeczami. Fox 32 którego miałem wpakowanego miał krótka sterówkę a co za tym idzie kokpit jest nisko. To przy krótkim mostku, prostej kierownicy oraz odpowiednio wysuniętej sztycy powodowało sylwetkę podobną do prężenia się kota. Wymieniłem mostek na dłuższy a kierownicę na gięta z dużym wzniosem i zauważyłem delikatną poprawę. Po wpakowaniu karbonowego sztućca z dłuższą sterówką kokpit poszedł 2,5cm wyżej. Niby nic ale jednak odczułem różnicę. Po wpakowaniu kokpitu z Genesisa DeF (zdjęcia) jeździło się naprawdę spoko. Geo na moje oko coś pomiędzy DeFa a rekreacyjnym Marinem Four Cornerem.  Przyszłość pokażę czy faktycznie wpakuję mu gravelowy kokpit np na 1x11 Apexie czy sprzedam razem z genesisem i cookerem a kupie coś innego ...

Reansumując. Jeśli masz poniżej 185cm i masz zbliżony zasięg ramion to ta rama będzie spoko. Ja mam 187cm i zasięg ponad 195cm i musiałem ratować się kombinacjami z kokpitem. Oczywiście można było jeszcze wpakować giętą sztycę. Thomsona ale po co jak obecna FUNN'a jest tytanowa.

Edytowane przez 3143k4r2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywal ktos kode octane one z flatbarem???

Szukam czegos co nie peka w miescie...do przeszczepu fantow z crossa...

Ehhh myslalem ze najlepszy rower miejsko zimowy to....alu sztywny cross...no i kabooom.. widelec w moim stevensie oderwal sie od sterowki....przejechane z 4tys km...setup fabryczny tarcza przod 180mm i nie dalo rady ....moze za szybko i za ostro go gonilem..

Problem tylko ze rama to xl ...z glowka 24cm...plus miska sterow itd... sterowka ma min 28cm ...wysokosc os korona 40cm...nie ma takich sztuccow na miescie..

 

A jak juz mam wydac 500 na cos co znowu zdechnie, to juz moze lepiej taki kode da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kode nie jeździłem, ale na nieco podobnej Stelvio z PlanetX. Rama była wygodna, ale nijak nie pasowała do prostej kierownicy. Czułem że chcę się pochylić i bardziej na niej położyć. Na jazdę z barankiem czeka w pudle, więc nie wiem czy się to potwierdzi. 

Tak czy inaczej, jakbyś coś ciekawego i niedrogiego znalazł chętnie poznam - mój stallovy cross nieco się pozwijał, co już wrzucałem w temacie i zostałem bez zimówki 700c. Z chęcią przełożyłbym części do jakiegoś framesetu, najlepiej właśnie pod tarcze. 

https://www.decathlon.pl/rower-trekkingowy-riverside120-id_8405304.html pod v-ki jest coś takiego, można klamoty sprzedać, dożywotnia gwarancja na ramę. Raczej ciężki kawał stali więc nie powinna kleknąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tym Kode , czy zwykla rama ma tez pkt montazowe do blotnikow czy tylko ta wersja adv ?  

Na golych ramiakach zwyczajnie nei widze oczek na widelcu ...za to w wersji adv sa wlasnie tam gdzie bym chcial .. i przeszczep 1:1 bylby bezproblemowy... 

NAwet niezle wyglada taki  flat -> aebdb20e9f3f09c4955a167fe5ac34ac.jpg

Z mostkiem 12cm daloby rade mysle :>> 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sztopi17 napisał:

Panowie i Panie macie może jakiś widelczyk 26" pod tarczę na sprzedaż. Ta posucha w kraju raju po prostu mnie dobija. Szukam i szukam  i nic . 

Trzeba sobie dospawać mocowanie jak ja żem to uczynił.

 

Cinol, teraz już wiem w czym rzecz, twój ból jest większy niż mój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2020 o 15:07, cinol123 napisał:

A jak to jest z tym Kode , czy zwykla rama ma tez pkt montazowe do blotnikow czy tylko ta wersja adv ?  

Na golych ramiakach zwyczajnie nei widze oczek na widelcu ...za to w wersji adv sa wlasnie tam gdzie bym chcial .. i przeszczep 1:1 bylby bezproblemowy... 

 

Kodek mojej córki ma oczka, ale nie pamiętam, jaka to jest wersja (kupiony jako rama za 1.5 k w 2019r.)

50537079257_028dbc2ae4_b.jpg

 

Edytowane przez artoor
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...