Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
W dniu 16.11.2019 o 09:48, woojj napisał:

Ale racja jest że większość tych tabelkowych zawiłości jest dla prosów

Bo większość połykaczy much klasyfikuje rower jako wygodny albo nie. Bo o to w sumie chodzi.

A tabelki są podstawą do wywodów akademickich bardziej lub mniej "oświeconych" rowerzystów.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kona Unit SS 2016 XL - ile warty taki frameset ? Stan BDB  i czy jest sens się przerzucać z Cookera ?

edit - Nie ukrywam że w Konie martwi mnie wytrzymałość tylnich haków. Podoba mi się opcja wsadzenia widelca ( już wałkowaliśmy ten temat) oraz fakt iż ma dłuższą górną ramę o 2cm

Edytowane przez 3143k4r2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z hakami z tego co wiem problem był kiedyś ale w którym roku go rozwiązali nie pamiętam. Ja się póki co nie zastanawiam nad tym tylko cieszę z roweru. 

Ile masz wzrostu tak z ciekawości? Bo przy 180 mam Lkę i jest spora, nie da się ukryć. Ale takie ramy lubię więc może dlatego się dopasowaliśmy. 

Myślę że frameset może być wart z tysiaka, może z 1300zł, chyba nie więcej. Nowy idzie kupić za ok. 500$, rower na singlu kosztował coś ponad 3 tysiące więc wychodziło nawet korzystniej. No i rozmiary skrajne są najtańsze :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dzisiaj rower ...  Stan bajka ... Poprzedni właściciel miał specyficzną wizję jego budowy. Kierownica założona odwrotnie tj z lewa na prawą , napinacz, kosmicznie duży blat, błotniki itd itd :) ale to tylko świadczy o tym że nie był katowany ... W porównaniu z Charge Cookerem dłuższa ,niższa i wąska ( tylne widełki)  Ruchome haki,  możliwość wpakowania widelca tapered, przerzutki ... ogólnie podoba mi się. Zobaczymy co z tego wyjdzie :D

 

edit - Nawet ten kolor nie jest taki zły chociaż wolałbym cały pomarańczowy albo pomarańczowo-żółty ...ale jak się nie ma co się lubi ...

qq.jpg

ww.jpg

Edytowane przez 3143k4r2
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę to wolałbym się bawić w sprowadzenie z jUKeja z gwarą od planety-x.

Miałem takowego kiedyś, nie pamiętam jak z miejscem w zadzie było ale zdawamiesie że 2.4” to max, rama była na tyle miękka że dosyć szybko się pożegnaliśmy.  Może jakiś sztywny szybkozamykacz typu RWS od DT Swiss’a nieco by pomógł.. Inna rzecz czy że geo by siadło, w sumie podsiodłowa wypłaszczona i supcio wysoko wisi.

p.s.: o właśnie, dzięki @Rysz - już zapomniałem że przy 189cm z długim odwłokiem miałem mostek 90mm, sztycę z offsetem, siadło na max do tyłu i nadal siedziałem jak na kozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...oraz tak sobie dumam że to może być wersja Fileline - sprzedawana bez headbadge’a i kompletu naklejek.  Najgorsze że miała ona lekką zjepkę - trzeba sobie było zacisk hamulca spiłować o milimetr lub dwa bo rozstaw śrub montażowych był lekko kopnięty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 3143k4r2 napisał:

Gdzieś tam po głowie chodzi ta ramka Titus Fireline 29"

mi też chodziła ta rama po głowie, a teraz leży w pokoju pod grzejnikiem i czeka aż reszta klamotów przyjdzie (ostatnio podnieśli cenę bo była po 500 funtów, do Polski szła tydzień i wraz z przesyłką wyniosła mnie 2650zł) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...