Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

W odmętach rozmów o zalewaniu rur olejem i innymi paskudztwami, zupełnie zaginęło moje pytanie. Ponawiam, bo może jednak ktoś, coś wie.

W dniu 18.02.2019 o 09:08, Roballinho napisał:

Jaki największy balon i na jakiej obręczy udało Wam się zmieścić w tylnych widłach 29" Inbreda? Haki pionowe.

Czy ktoś próbował wrzucić w tą ramę 27,5" koło z malutkim plusem?

Chętnie zobaczyłbym zdjęcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Roballinho napisał:

W odmętach rozmów o zalewaniu rur olejem i innymi paskudztwami, zupełnie zaginęło moje pytanie. Ponawiam, bo może jednak ktoś, coś wie.

 

Sprobuj:

https://singletrackworld.com/forum/topic/29275-tyre-clearance-on-one-inbred/

oraz:

https://singletrackworld.com/forum/topic/650b-and-other-plus-sizes-if-you-like-rim-tyre-frame-fork-combinations/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeli Waszmościowie coś o jakiejś stalówce na sell pod koło 29" w rozmiarze ok 18"  ?

Mój skompletowany Gary Fisher 17,5"  jest naprawdę super, oprócz tego że przestrzeliłem z rozmiarem ramy w dół .... chyba.

TT jest tutaj 607mm  czyli trochę krótko i w zasadzie tylko to zaczyna mi nie pasować - a korygowanie tego jakąś giętą sztycą chyba mija się z sensem? (chętnie poznam Wasze zdanie na ten temat) - mostek jest 80mm i raczej dłuższego bym nie chciał wstawiać.

Siodełko jakie by nie było, już jak widać jest przesunięte do tyłu, a  w przypadku obecnego IMO już traci punkt podparcia dla pracy sprężyn - może JW rozwiązanie z giętą sztycą, ma ktoś z tym praktyczne doświadczenie?.

 

Ew może podrzucicie pomysły na co polować , miło by było  jakby pomieściła te 2.4 z tyłu

Poniżej fotka pacjenta - może ktoś kupił za dużą i chce się zamienić ? ;)   

huQ4vwK3ZzwUXZRKObneEBqUklaQEhjpIvzAunIr

oraz  geo  , rozmiar MD 17.5"

wVxYy3txRJEDC6pE2oPIK-FYGphVDSxJ_8Nsr82j

Edytowane przez RafalxM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał coś dziwne rzeczy! tyle lat jeździłem na 19 garego i nie było sensacji, prośba o zdjęcie zprofilu na tym rowerze,  coś musi być na rzeczy, i może można zmienić, jaka szerokość kierownicy? Nie widzę Twojego fotka, tabelki widzę, nawet jest super flaj.

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ETT to rama jest raczej z tych dłuższych niż krótszych, jeżeli jest dobrze dobrana do wzrostu to tak jak wyżej Marek pisze, spróbuj szerszej kierownicy bez zmiany długości mostka - bardziej się wyciągniesz na rowerze i może to będzie to. Również nie widzę pierwszej fotki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś z tymi zdjęciami google mi się sypie, oba starałem się dodawać tą samą metodą :/ poniżej ponowna próba

Marek,  jest okazja żeby się spotkać , sam sobie fotki na rowerze z boku nie zrobię ;)

Kierownica to  OnOne OG , szerokość  wg opisu '68mm tip-to-tip width, eqivalent to a 710mm conventional bar'  - także chyba więcej nie trzeba, chociaż konstrukcja OG jest taka ze chwyty są cofnięte sporo, ale  jak poniżej - sprawdzę najpierw z offsetem sztycy

rzeczona fotka - widać na niej, że sztyca ma offset zero  , sprawdzę jakąś z offsetem ok 25mm 

1YVkO0mcitYTz3kMyfN4-O62uehaXDYMMuz2W-0t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem odwróc mostek, i jeszcze podkladki nad mostek, konce kierownicy lekko w dół , lekko w grunt nie w niebo, i trzy wyjscia po 30 km ...  Rzeczywiście na zywo lepiej, zobaczymy, to siodło też nie pomaga , ale  wnioski ze zdjęcia: to tylko intuicja a nie wiedza wpływa na odbiór

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie,  na razie  mostek obrócony , końce kierownicy wypoziomowane , siodełko ok 1 centymetra w tył - tak czy siak sztyca z offsetem powinna tutaj zawitać.

Mały test na 10km dał poczucie, że już nie jest za krótko -  wiadomo że to żaden dystans, ale z drugiej strony po lesie/dołach i dość intensywnie.

Bardziej miarodajne będzie dla mnie przejechanie ok 50km 'stałej trasy'  , będę miał wtedy punkt odniesienia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z maty byłem zawsze dobry, ale tematy geometrii rowerów jakoś nigdy mnie nie porwały :D dlatego pytanie czy rama o takim geo jak niżej będzie dobra dla gościa o 189cm wzrostu ? Generalnie cyferki zbliżone do Koda, którego miałem rok temu.

Rozmiar oczywiście 21 :) Chce na tym zbudować jakiegoś gravela.

image.thumb.png.cf3e4bdfabfa743b9107737a677cfa5f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość roweru to kwestia mocno indywidualna i dużo zależy od proporcji ciała, tu Ci raczej nikt nie doradzi. Musisz porównać do jakiegoś roweru, który znasz. Standover masz podany, wystarczy zmierzyć długość nogi i masz odpowiedź czy będzie ok. Reszta to takie typowo gravelowe wymiary, nie powinno być niespodzianek. Porównaj sobie też stack z geometrią roweru, który znasz - bo od tego mocno zależy jak bardzo wyprostowaną pozycję będziesz miał. Reach w gravelu jest raczej mniej istotny niż długość ETT, ale poprawcie mnie jeśli się mylę :) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Colonel napisał:

Panowie z maty byłem zawsze dobry, ale tematy geometrii rowerów jakoś nigdy mnie nie porwały :D dlatego pytanie czy rama o takim geo jak niżej będzie dobra dla gościa o 189cm wzrostu ? Generalnie cyferki zbliżone do Koda, którego miałem rok temu.

Rozmiar oczywiście 21 :) Chce na tym zbudować jakiegoś gravela.

image.thumb.png.cf3e4bdfabfa743b9107737a677cfa5f.png

ett i kąty spoko, tylko głowka jakas taka niska (ht 150mm). Duzo lepszy dla Ciebie będzie ten: https://www.olx.pl/oferta/planetx-pickenflick-titanium-58-5-xl-gravel-CID767-IDsyxhd.html

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reach jest liczony bardziej dla pozycji stojącej a ETT dla siedzącej.  

Poza tym mądrze @akkwlsk prawi - też mam 189cm ale inne proporcje cielesne, gibkość, przyzwyczajenia spowodują że to co mi podchodzi @Colonel może uznać za chybiony pomysł.

Inna sprawa że generalnie te 21 cali zdawa się być ok, 19” według mnie byłaby za krótka i zbyt niska na przedzie co skutkowałoby dobrą pozycją ale na wyścigi zamiast długich dystansów i komfortu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...