Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Soma Wolverine? Kiedyś można było ściągnąć z Hiszpanii, ale to było stosunkowo dawno temu. 
No i nieodżałowany Singular Peregrine, który przez wielu został okrzyknięty rowerem idealnym i spotkanie takowego na rynku wtórnym jest raczej kłopotliwe. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Somie myślałem, ale była nieco odległa od pytania @Qbotcenko o konkretny wygląd widelca, bo Typ A tej Wolverine jest ciekawy, ma sztywne osie i główkę 44 mm, ale Soma nie sprzedaje tej ramy z widelcem (proponuje zwykłego unicrowna z osią 15 mm). Brak tu fajnego nowoczesnego widelca na mufach jak w tym Keplerze. Z kolei do Typu B jest przewidziany widelec na mufach, ale to jest okupione brakiem sztywnych osi w ramie i widelcu, główką 34 mm, no i ten widelec jest pod mocowanie hamulca ISO.

W Somie można spojrzeć jeszcze na Jawbone czy Fogcuttera, tylko też widelec trzeba dobierać osobno... To już ciekawszy i kompletny jest ten Kepler.

Somę w Europie sprzedaje też m.in. holenderski justpedal.nl

A ten Peregrine naprawdę idealny, tylko przy poziomie cenowym 1100 GBP, to ten Kepler - nawet jak nowy będzie sporo droższy od starego - jest rozsądną alternatywą.

Edytowane przez HSM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2024 o 08:57, akkwlsk napisał:

Soma Wolverine? Kiedyś można było ściągnąć z Hiszpanii, ale to było stosunkowo dawno temu. 
No i nieodżałowany Singular Peregrine, który przez wielu został okrzyknięty rowerem idealnym i spotkanie takowego na rynku wtórnym jest raczej kłopotliwe. 
 

Bliży będzie do Berlina, gdzie Goldsprintshop sprzedaje Somę od ręki lub na zamówienie https://www.goldsprintshop.com/search/?qs=soma

W dniu 25.01.2024 o 19:38, HSM napisał:

Jak to tylko o widły chodzi, to podobny będzie od Disc Tuckera:

surly-disc-trucker-28-700c-rigid-fork-45

 

A z tym Keplerem, to zaczynam rozumieć skąd przecena na dotychczasowe framesety 🙂 

 

A z podobnych w całości to może Crust Bombora

a2401399-1.jpg

tylko gdzie to kupić i dlaczego takie drogie...

Crusta można zamówić w https://www.lachouetteparis.com/products/crust-bombora-frame-pastel-violet?_pos=31&_sid=d6aae6611&_ss=r

zanim przyjdzie, będzie czas, by sprzedać nerkę i przejść rehab po operacji.

 

Edytowane przez artoor
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po szybkim telefonie do @Sobek82 zachciało mi się sprawdzić czy konwersja Felera na ostre to nie był głupi pomysł…no i podoba się, hula elegancko a dopiero teraz robiąc fotę skojarzyłem, że łańcuch odwróciłem.  Dobrze, że do góry girami go nie założyłem 🤡

 

IMG_2187.jpeg

IMG_2188.jpeg

IMG_20221219_084007944_Original.jpeg

  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… przysłali mi  kiedyś taką z Ameryki, przez pomyłkę,  zamiast  normalnej, rzadko w Polsce takie piasty zobaczysz dlatego sentyment mam duży i mi przypomniałeś… na razie jednak ostre  będzie u mnie na szosowych gumach, Gienek dostał odwróconego RTX  i 10 biegów i pojedzie w Sudety czy santacruzy koło Kielc :) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kazafaza napisał:

Po szybkim telefonie do @Sobek82 zachciało mi się sprawdzić czy konwersja Felera na ostre to nie był głupi pomysł…no i podoba się, hula elegancko a dopiero teraz robiąc fotę skojarzyłem, że łańcuch odwróciłem.  Dobrze, że do góry girami go nie założyłem 

 

Ostre w teren - kwintesencja jazdy na rowerze :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, ale w Twoim wieku to już trzeba o siebie dbać,  także nie zazdrość nam młodzieniaszkom…. A może jednak coś tam sobie jakieś haki byś wlutował otwarte do tyłu w starej ramie mtb ? Mam dla Ciebie w razie potrzeby piastę 135mm taką jak Surly Kazika  na nakrętki ( tańsza sporo Reborn) , hamulce zrobisz na piwotach wyżej obręcz 28 mavic open pro, opona 700x28  albo 700x32 jakaś pika albo Panaracer grwelking … namawiam, zawsze :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, akkwlsk napisał:

Dajcie spokój, kolana mnie bolą na samą myśl jak se przypomnę ostre w terenie :D

Przez moje nogi w ostatnich latach przewinęło się wiele rowerów. Od ultra tanich, po takie za dziesiąt tysięcy. Jednak zawsze największa radość była, jak złożyłem coś na ostro, w dodatku z grubą oponą i oczywiście #brakelessasf**k :D

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja jeździłem na ostrym, zgadzam się, że to mega frajda i każdy powinien kiedyś spróbować. Nie zna życia ten, kto nigdy nie hamował butem o oponę jak mu spadł łańcuch na zjeździe brakeless :D
 

A Ty się Mareczku nie nabijaj, bo razem z Ivanem jesteście rowerowymi cyborgami i nie przystoi do nas, maluczkich szaraczków życia codziennego się porównywać, ot co! 😘

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale co najmniej dwa z trzech zlepionych wyżej przysłówków mnie absolutnie nie interesują :) 

Tracklowahara poszła w siną dal już lata temu, chociaż ostre kółko z tejże jeszcze gdzieś w piwnicy mi zalega 🤔

image.png

Edytowane przez akkwlsk
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna rama od Kajaka do wzięcia!
https://www.facebook.com/fileandtorch/posts/pfbid072Sg5v72RfkJc7JVa5uDPzj9kPLMyhVqoUVhEjeEZGcTiLD6VoV3aHrPYLRQH1yzl
image.thumb.jpeg.1c0846e9ac6ea35d0daad1643f717f2b.jpeg

Co do Crusta, to w 2022 byłem bliski ściągnięcia Romanceura na canti, wytypowałem chyba dwie firmy transportowe (mogę dać namiary na PW). Dodatkowe koszty nie były przerażające, tylko czas oczekiwania dosyć długi. Ostatecznie postawiłem na krajową produkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...