Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba uważać żeby nie przesadzić w drugą stronę - co z tego że sznurek nie będzie szorować po oponie skoro szorować będzie po przekosie na zębach... 

@Grizzli: a jak u Ciebie będzie rozwiązany yoke/bb jct?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz NW od wewnętrznej strony to będzie linia bliżej środka kasety, ale wtedy NW będzie musiało być mniejsze
Przy singlu to dałem na zewnątrz
1046356912_IMG_20210502_1805442.thumb.jpg.61e63308c18b1f87b0e1b169efefc804.jpg

Ale z kasetą wolałem mieć lepszą linię czy to w konie czy breezerze



 

DSC04400.thumb.jpg.2b7a3c4d4f031324e1ef88b306a7c859.jpg

DSC04961.thumb.jpg.ea36acda7adf1b35968a744577a4f7ea.jpg


Wszystkie korby mam pierwotnie 3 blyatowe

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WROCŁAW!  Potrzebuję Twojej pomocy przy zakupie ramy.  Sprzedający uparł się na odbiór osobisty a jakoś nie mam woli ani ochoty na wycieczkę 700km.  Serdecznie proszę uczynną wrocławiankę lub wrocławianina o kontakt PRIVny aby tutaj nie śmiecić.  Dziękuję za uwagę. 

 

IMG_6597.JPG

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do sprzedającego tego Breezera z innego numeru telefonu. Oczywiście tylko wysyłka. Po namowach jest możliwość odbioru osobistego, ale bez umowy kupna-sprzedaży. To naprawdę śmierdzi. Możecie sprawdzić czy któryś z tych rowerów nie pojawił się jako zagubiony/skradziony:

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/BzFJ6/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Romet, jest stal (niech będzie, że "kanaliza"), są koła 27x1 1/4, czyli większe niż we współczesnych trekkingach. Rocznik ramy: 1982. Widelec trochę nowszy, bo oryginalny pękł przy koronie. Koła też nieco nowsze. Kierownica "jaskółka" z jakiegoś "helmuta" (nawet klamki Sachs). Przerzutka tylna zmieniona na Tourney'a, a prawa manetka na indeksowaną 6rz. W takiej formie mógłbym tym jeździć nawet dalej jak po bułki.

No ale, idzie na służbę do kolegi z pracy, za symboliczne pieniądze. Będzie nim dojeżdżał do roboty.

Mój pierwszy dorosły rower z przerzutkami i barankiem (oryginalnie). Łza się w oku kręci, choć zdaniem wielu to złom.

 

DSCF3891.JPG

DSCF3892.JPG

DSCF3894.JPG

DSCF3895.JPG

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...