Skocz do zawartości

[rower] do 5000zl


koxygen

Rekomendowane odpowiedzi

bike-center.pl zamawia z bike-discount.de, więc mają to samo i tylko to co u Niemców jest ;) i nie wiem czy mają na miejscu, ale spróbować można. I pamiętaj, że jak przymierzysz się do Radona, będzie pasował to zamów z Niemiec - około 500zł mniej zapłacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do targowania w bikecenter jeśli chodzi o radona to życzę powodzenia. Ja gdy szukałem roweru dla siebie w tym przedziale cenowym dzwoniłem nie raz do tego sklepu, ale sprzedawca był nie ugiety... Dlatego wybrałem haibike Big Curve Rc 2012. Kupiłem go za 4250 zł :-)... Sprzedawca zszedł z 5600 zł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym rowerze szczególnie trzeba się pochykić nad wyborem rozmiaru, ramy są bardzo długie, więc teoretyczne wyliczenia nijak się mają do praktycznego wyboru.

 

 

Wstępnie dałoby się ocenić? przez to że to model z 2011 to znalazłem tylko 17 i 19, mam 187cm, a dł nogi ok 85cm

A jak wygląda pod względem osprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Podczepię się pod temat bo szukam 29er-a dla siebie do ok 5k zł

Interesuje mnie zakup Radon Zr Race 6.0 29er na sprzęcie Shimano,

Jaką ramę byście doradzili dla mnie: 180 cm, noga 83 cm, waga 85 kg?

 

Bardziej skłaniam się na 18'' - chcę trochę nim pośmigać na maratonach i zawodach.

 

Ewentualnie zastanawiam się też nad Canyon Yellowstone AL 6.9 albo ewentualnie MBike Shottas HT06 chociaż tutaj lekko przekraczam swój budżet.

 

Nie mam możliwości przymiarki żadnego z tych rowerów dlatego z góry dzięki za jakieś rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podczepię się pod temat bo szukam 29er-a dla siebie do ok 5k zł

Interesuje mnie zakup Radon Zr Race 6.0 29er na sprzęcie Shimano,

Jaką ramę byście doradzili dla mnie: 180 cm, noga 83 cm, waga 85 kg?

 

Bardziej skłaniam się na 18'' -

ja przy 183cm i nodze 87cm kupiłem 20" tyle, że na Sramie, kolorek "lime-white-blue" na żywo rewelacja, w końcu coś innego niż wszechobecne biało-czarne, czarne itp. Przy Twojej nodze raczej 18"

 

ja kupiłem w bikecenter bo w Niemczech nie mają i nie będą mieli już do zimy rozmiarów

 

luknij bezpośrednio na stronie bikecenter bo mają tam taniej niż na allegro, na stronie mają za 4749 a na allegro za 4949, no i przede wszystkim sa rozmiary 18", 20". Przy obecnym kantorowym kursie euro (4,3) różnica pomiędzy polskim bikecenter a niemickim bikediscount wychodzi juz "tylko" niecałe 300pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy 183cm i nodze 87cm kupiłem 20" tyle, że na Sramie, kolorek "lime-white-blue" na żywo rewelacja, w końcu coś innego niż wszechobecne biało-czarne, czarne itp. Przy Twojej nodze raczej 18"

 

ja kupiłem w bikecenter bo w Niemczech nie mają i nie będą mieli już do zimy rozmiarów

 

luknij bezpośrednio na stronie bikecenter bo mają tam taniej niż na allegro, na stronie mają za 4749 a na allegro za 4949, no i przede wszystkim sa rozmiary 18", 20". Przy obecnym kantorowym kursie euro (4,3) różnica pomiędzy polskim bikecenter a niemickim bikediscount wychodzi juz "tylko" niecałe 300pln.

 

Też planowałem zakup przez bikecenter, masz już swój rower czy czekasz na przesyłkę?

 

Zmierzyłem jeszcze raz nogę i wychodzi że mam około 84 cm, mam mały dylemat czy 18 nie będzie za mała, wcześniej miałem Gianta Talona 26'', też rozmiar M (18'') i rama była trochę za mała (za krótka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 190cm i ~93 cm dł. nogi ... zgodnie z poradami na tym forum kupiłem 20" (ZR8.0), na począku wydawało mi się, ze mógłby być ciut dłuższy ale po docelowym podniesieniu siodełka, obniżeniu mostka, ustawieniu go na "minus" pochylenie sylwetki jest chyba ok ... wręcz zastanawiam się nad przeniesieniem podkładki z powrotem pod mostek ...

 

Edytowane przez bipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też planowałem zakup przez bikecenter, masz już swój rower czy czekasz na przesyłkę?

 

Zmierzyłem jeszcze raz nogę i wychodzi że mam około 84 cm, mam mały dylemat czy 18 nie będzie za mała, wcześniej miałem Gianta Talona 26'', też rozmiar M (18'') i rama była trochę za mała (za krótka).

 

rower już mam, przesyłka expresowa, rower prawidłowo zabezpieczony, wszystko się zgadza

 

co do ramy to popatrz na długość górnej rury mierząc w poziomie (wirtualny wymiar). Rama 20" ma ten wymiar 620mm a 18" bodajże 600mm, sprawdź w dotychczasowym rowerze jak masz i oceń. Mój stary rower miał 605mm i nie mogłem mieć krócej. Acha, mostek seryjny w tym radonie ma 100mm, bynajmniej w 20", myślę ze w 18" wkładają to samo.

Co do przekroku to dla mnie jest idealnie, stając nad ramą uniose przednie koło jakieś 7-10cm zanim docisnę ramą do jajec :)

 

Większy problem to kiera, muszę się przyzwyczaić do szerokości 700mm, w dotychczasowym 26" rowerze miałem kierę 600mm

Edytowane przez scooby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower już mam, przesyłka expresowa, rower prawidłowo zabezpieczony, wszystko się zgadza

 

co do ramy to popatrz na długość górnej rury mierząc w poziomie (wirtualny wymiar). Rama 20" ma ten wymiar 620mm a 18" bodajże 600mm, sprawdź w dotychczasowym rowerze jak masz i oceń. Mój stary rower miał 605mm i nie mogłem mieć krócej. Acha, mostek seryjny w tym radonie ma 100mm, bynajmniej w 20", myślę ze w 18" wkładają to samo.

Co do przekroku to dla mnie jest idealnie, stając nad ramą uniose przednie koło jakieś 7-10cm zanim docisnę ramą do jajec :)

 

Większy problem to kiera, muszę się przyzwyczaić do szerokości 700mm, w dotychczasowym 26" rowerze miałem kierę 600mm

 

Obecny rower ma wymiar górnej rury 570 mm więc jak się przesiąde na 29er'a z ramą 18'' o dłuższej górnej rurze 600mm to powinno być już lepiej.

Rama 20'' ma jednak chyba za duży przekrok jak dla mnie. Chyba zostaje przy Waszych radach i biorę 18-stkę :)

Edytowane przez jaro0011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny rower ma wymiar górnej rury 570 mm więc jak się przesiąde na 29er'a z ramą 18'' o dłuższej górnej rurze 600mm to powinno być już lepiej.

Rama 20'' ma jednak chyba za duży przekrok jak dla mnie. Chyba zostaje przy Waszych radach i biorę 18-stkę :)

wg tych danych to faktycznie 20" za duża będzie, 18" powinna pasić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ustrzeliłem 29er w tych granicach 5.000, 1250euro, dostawa w 4 dni gratis. Zakupiony w UK.

 

wygląda tak: http://www.forumrowerowe.org/topic/110050-galeria-pokaż-twojego-29era/?p=1299430

 

Ma wszystko czego chciałem na początek. 3 dni szukałem w Krossach, mbike'ach, Radonach, Cubach i jak dla mnie wygrał w tej kategorii. 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nieco inny problem, kupiłem kilka lat temu radona fulla QLT team only 7.0

 

Mam 198 wzrostu, 100kg wagi i dosyc ktorkie nogi 91 cm za to długie ręce i plecy.

 

Fany rowerek, zciagniety z bike discount bo w polsce mieli wtedy 1500 drozej. 

Ale przy dluzszych wycieczkach okazał sie mało wygodny i przedwszystkim za którki, musze sie wyginac w pałąk i nie moge wyprostoowac pleców chociaz ramy wiekszej już się nie da. 

Osprzet fajny, reba troche upierdliwa ale działa dobrze, damper też. Rowerek trorchę przy ciężki jak na Mazowsze na ktorym mieszkam ale przy zjazdach jest super, pod gore tez ok chociaż mam problemy z dociążeniem przedniego koła.

 

No i teraz tak: 

z tego co czytałem 29' są dobre dla wysokich i dłuższe. Na tym mi przede wszystkim zależy.

głównie jeżdżę po lesie, po płaskim +ew skarpy bo nic więcej na mazowszu niema , ostatnio tez startuje w Mazovi. Damper sie przydaje szczegolnie na zjazdach, ale duzo tego nie jest. Ale tez raz do roku jeżdze na tydzień w góry i wtedy ten damer jest zbawinny, pod gore go blokuje a w druga strone zapewniea  bezpieczenstwo i wygode szczegolnie przy 60km maratonach, wycieczkach.

 

Co byscie polecali zrobić?

kupić rame 29' fulla czy sztywny 29' carbon np. da radę? i będzie tłumił trochę?

osprzęt ten który mam jest ok i troche skzoda go sprzedawac za pół ceny, chociaż w błocie mógłby trochę lepiej działać.

 

No i chciałbym jednak cos lżejszego teraz rowerek wazy mysle że po 14kg. 

chciałbym zbic do ok 12.

Najlepszy byłby lekki full 29 ale ceny czegos takiego to od 10tys w wzyż a na tyle nie moge sobie pozwolić, myśle że optymalnie 5-6tys to maks.

 

Sprzedać fulla 26 i kupić sztywniaka 29? jaki rozmiar? jakie firmy mają b.długie ramy?

Czy kupić rame 29 np carbonowa i przełozyć osprzęt?

 

Co polecacie? 

 

 

Specyfikacja tego co mam teraz:

 

Rama: Alu 7005 Podwójnie cieniowana (22")
Amortyzator: Rock Shox Reba SL 100mm Poplock
damper: DT Swiss SSD 190 L Długość skoku: 100mm
Koła: Shimano XT / Rigida Taurus
Hamulce: Formula Oro K18 180/160mm
Mechanizm korbowy: Shimano FC-M580
Manetki: Shimano LX SL-M580 Rapidfire
Przerzutka tylna: Shimano XT RD-M772 Shadow
Przerzutka przednia: Shimano XT FD-M770
Kaseta: Shimano CS-HG50 9-cio rzędowa
Łańcuch: Shimano CN-HG53
Mostek: Race Face Ride
Kierownica: Race Face Ride
Sztyca: RFR Pro Light MTB
Stery: Ritchey Logic
Opony: Schwalbe Nobby Nic
Siodło: Velo Scape
Pedały: Aluminiowe
Waga: 12,80 kg

 

Fany rowerek, zciagniety z bike discount bo w polsce mieli wtedy 1500 drozej. 

Ale przy dluzszych wycieczkach okazał sie mało wygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiary z kalkulatora:

Wygląda na to że potrzebuje roweru z tth 650 i przekrokiem 85cm

 

Czy myslicie że pomiędzy 640 a 650 długości ramy będzie róznica?

 

z 650 znalazłem tylko santacruza ale sama rama kosztuje 3,5tys

sa jeszcze carbonowe GT zaskar z dlugoscia 645

 

640 ma kross b9 ale sama rama 2500zł i prawie 2 razy ciezsza niz santa cruz

kona hei hei była by idelanym rozwiązaniem ale wazy ponad 14kg seryjnie - to rama jest taka ciężka czy badziewny osprzęt?

da się kupić samą ramę hei hei?

rozumiem tez ze jest szansa na lepsza cene na konę skoro w marcu kosztowała 4tys a teraz 6tys 

 

Standover Height Range 34.3 - 35.0 inches 34.3 - 35.0 inches 34.3 - 35.0 inches Virtual Top Tube Length 26.0 - 26.4 inches 25.5 - 25.9 inches 25.2 - 25.6 inches Stem Length 11.5 - 13.1 cm 9.0 - 11.4 cm 5.5 - 8.9 cm BB-Saddle Position 84.5 - 86.1cm 80.0 - 86.1 cm N/A Saddle-Handlebar 61.8 - 63.4 cm 59.9 - 61.7 cm N/A   arrow.gif About this fit arrow.gif About this fit

arrow.gif About this fit
 

 

Ja mam nieco inny problem, kupiłem kilka lat temu radona fulla QLT team only 7.0

 

Mam 198 wzrostu, 100kg wagi i dosyc ktorkie nogi 91 cm za to długie ręce i plecy.

 

Fany rowerek, zciagniety z bike discount bo w polsce mieli wtedy 1500 drozej. 

Ale przy dluzszych wycieczkach okazał sie mało wygodny i przedwszystkim za którki, musze sie wyginac w pałąk i nie moge wyprostoowac pleców chociaz ramy wiekszej już się nie da. 

Osprzet fajny, reba troche upierdliwa ale działa dobrze, damper też. Rowerek trorchę przy ciężki jak na Mazowsze na ktorym mieszkam ale przy zjazdach jest super, pod gore tez ok chociaż mam problemy z dociążeniem przedniego koła.

 

No i teraz tak: 

z tego co czytałem 29' są dobre dla wysokich i dłuższe. Na tym mi przede wszystkim zależy.

głównie jeżdżę po lesie, po płaskim +ew skarpy bo nic więcej na mazowszu niema , ostatnio tez startuje w Mazovi. Damper sie przydaje szczegolnie na zjazdach, ale duzo tego nie jest. Ale tez raz do roku jeżdze na tydzień w góry i wtedy ten damer jest zbawinny, pod gore go blokuje a w druga strone zapewniea  bezpieczenstwo i wygode szczegolnie przy 60km maratonach, wycieczkach.

 

Co byscie polecali zrobić?

kupić rame 29' fulla czy sztywny 29' carbon np. da radę? i będzie tłumił trochę?

osprzęt ten który mam jest ok i troche skzoda go sprzedawac za pół ceny, chociaż w błocie mógłby trochę lepiej działać.

 

No i chciałbym jednak cos lżejszego teraz rowerek wazy mysle że po 14kg. 

chciałbym zbic do ok 12.

Najlepszy byłby lekki full 29 ale ceny czegos takiego to od 10tys w wzyż a na tyle nie moge sobie pozwolić, myśle że optymalnie 5-6tys to maks.

 

Sprzedać fulla 26 i kupić sztywniaka 29? jaki rozmiar? jakie firmy mają b.długie ramy?

Czy kupić rame 29 np carbonowa i przełozyć osprzęt?

 

Co polecacie? 

 

 

Specyfikacja tego co mam teraz:

 

Rama: Alu 7005 Podwójnie cieniowana (22")
Amortyzator: Rock Shox Reba SL 100mm Poplock
damper: DT Swiss SSD 190 L Długość skoku: 100mm
Koła: Shimano XT / Rigida Taurus
Hamulce: Formula Oro K18 180/160mm
Mechanizm korbowy: Shimano FC-M580
Manetki: Shimano LX SL-M580 Rapidfire
Przerzutka tylna: Shimano XT RD-M772 Shadow
Przerzutka przednia: Shimano XT FD-M770
Kaseta: Shimano CS-HG50 9-cio rzędowa
Łańcuch: Shimano CN-HG53
Mostek: Race Face Ride
Kierownica: Race Face Ride
Sztyca: RFR Pro Light MTB
Stery: Ritchey Logic
Opony: Schwalbe Nobby Nic
Siodło: Velo Scape
Pedały: Aluminiowe
Waga: 12,80 kg

 

Fany rowerek, zciagniety z bike discount bo w polsce mieli wtedy 1500 drozej. 

Ale przy dluzszych wycieczkach okazał sie mało wygodny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg tych danych to faktycznie 20" za duża będzie, 18" powinna pasić

 

Witam

 

Kupiłem Radona z ramą 18''. Pasuje idealnie :)

Dzisiaj przetestowałem rower na Skandii w Bytowie. Zrobiłem pierwsze 35 km. Sprzęt spisał się świetnie. Jestem naprawdę zadowolony.

Jedyne co muszę zrobić do dolać oleju do przedniego hamulca bo klamka chodzi za miekko - mogę praktycznie dobić do kierownicy.

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...