-
Liczba zawartości
464 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
7
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez chester_jds
- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- Dalej
-
Strona 2 z 19
-
Tuszę, że osadzenie gwintu osi przelotowej autora zaniepokoiło.
-
[Szukam] Rower używany do 1000 złotych
chester_jds odpowiedział lapaour → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Można kupić tańszy rower (używany) i za chwilę wydać więcej na doprowadzenie go do stanu dobrego, niż kupno roweru nowego. Stąd uwaga o minimum znajomości obsługi, diagnostyki i minimum warsztatowego u siebie, by zminimalizować te ewentualne koszty. I o ile używka będzie za 5 kafli, a doprowadzenie do stanu perfect kolejny tysiąc, to nie jest to duży procent wartości, o tyle używka za kafla i kolejne pół na serwis każe się zastanawiać nad sensownością tego. Jak wyżej kol. @dragonek powiedział, "odrada" dotyczy osób nie mających pojęcia jak ocenić stan techniczny i nie posiadających bazowego zestawu narzędzi warsztatowych. -
[Gravel] Felt Broam 60 terkotanie na luzie
chester_jds odpowiedział yes.mr.president → na temat → Rowery/ramy
Łomatko... co się dzieje podczas pedałowania? Siła przenoszona przez łańcuch "ciągnie" kasetę. Ponieważ kaseta jest na osi a oś umocowana w ramie, siła powoduje obrót kasety i dalej koła. Więc jeśli ten rower miałby QR to pierwsze, co bym sprawdził, to czy zamykacz odpowiednio mocno zamyka, czy może oś tam nie jest za luźna i ocieranie (obstawiłbym tarczę o klocki, ale w wyjątkowym przypadku mogłaby to być i opona o jakiś element ramy) nie występuje jak oś jest ciągnięta łańcuchem, a jak łańcuch nie ciągnie, oś ustawia się minimalnie inaczej i już tarcza ociera. Ale tu, jak widzę na fotce, jest oś przelotowa więc nie powinno się tak odkształcać (tak czy owak sprawdź czy oś nie jest luźna). I innych pomysłów nie mam. Upewnij się że bez względu na bieg z tyłu podczas pedałowania to nie występuje tylko podczas wolnych obrotów. Możesz też ustawić zacisk tylnego hamulca i po tej operacji sprawdzić, czy dalej się to dzieje. Ostatecznie rama zawsze minimalnie pracuje i jeśli zacisk ustawiony był na mikrometr, to ta minimalna praca mogłaby już spowodować, że w określonych warunkach ociera/ nie ociera. Bez większych szans na sukces (ocieranie za wyraźne), ale czasem rozwiązanie przychodzi z nieoczekiwanej strony. -
[Gravel] Felt Broam 60 terkotanie na luzie
chester_jds odpowiedział yes.mr.president → na temat → Rowery/ramy
Czyli jak pedałujesz to tego szurania/ocierania nie ma? -
["inżynierowie"] a zagrożenie dla rowerzystów
chester_jds odpowiedział sznib → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
A po drugiej stronie granicy: https://wyborcza.pl/7,75399,15992582,gina-kosiarki-rowery-samochody-niemcy-szukaja-sposobu-na.html -
Film chodzi i słychać lekkie huczenie przy obracającym się kole bez zapodania napędu.
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
chester_jds odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
- zestaw do ekstrakcji i wprasowywania łożysk; - czujniki kadencji/ prędkości do geoida (wszedłem w ten system i konwertuję wszystkie rowery do tego, więc wszędzie idzie duo czujników na każdy egzemplarz); - przyrząd do wciskania szpilek do przewodów hamulcowych oraz ucinania ich. Miałem takie coś ale z tworzywa i przy próbie zaoszczędzenia na szpilce i jej wyciągnięciu złamałem ten cienki koniuszek praski. W efekcie kupiłem narzędzie aluminiowe. -
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
chester_jds odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
["inżynierowie"] a zagrożenie dla rowerzystów
chester_jds odpowiedział sznib → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Bronię swojego prawa do kupienia sobie bugatti, którym będę jeździł 50 km/h w obszarze zabudowanym i 140 km/h na autostradzie. Bo mnie na to stać i nie łamię żadnego prawa. W przeciwieństwie do jazdy nawet 10 km/h po ddr pojazdem niehomologowanym i nieprzeznaczonym do tego. Kwestia, czemu samochody mają o wiele wyższą prędkość niż limity większości krajów (tak, wiem, formalnie nie ma ograniczenia w Niemczech na autostradach - i może to jest przyczyna?) to inna kwestia i o lobby motoryzacyjnym i pokrewnych można sprokurować inną dyskusję (tylko po co? wolę już trollowanie o upstroke'u i spd-ach, przynajmniej to jest w tematyce forum). Ale nazywanie hipokrytą każdego kto ma np. porsche jest krzywdzące, bo nie każdy tym porsche musi łamać przepisy. Nazywanie hipokrytą każdego, kto ma pseudorower jest czym innym (i słusznie uzasadnionym - niech se kupi legalny motor i jeździ po drodze, albo legalny rower, jeśli jeździ po ddr). Zresztą nawet gdyby założyć kaganiec na auta np. 140 km/h, to nie spowoduje to, że nie da się łamać przepisów. I naprawdę nie chce mi się o tym rozprawiać, bo to bez sensu. Gdyż dyskusja o czym innym tu jest, w tym wątku. Możesz mi drogi @sznib wyjaśnić, w jaki sposób przeszedłeś od tematyki zalinkowanego filmu do tego: ? Albowiem obejrzałem zalinkowany film i wiesz, co mi się skojarzyło? Problem masowej kradzieży rowerów w Niemczech w latach 90., przez oczywiście Polaków. Nie wiem, czy to wtedy byli inżynierowie i lekarze z owej Polski (oni wszak wówczas nie mieli tu lekko), niemniej owszem, "zajumany" w RFN rower można było względnie łatwo nabyć w kraju nad Wisłą. Ba, sam do końca mam wątpliwości co do jednego ze swoich ówczesnych rowerów, który kupiłem jako używany z "prywatnego importu z Niemiec". A ja w latach 90. i 2000. pozbyłem się też kilku rowerów drogą kradzieży. I to w czasach, gdy ciemnoskóry człowiek to było takie wydarzenie, że połowa ulicy się za nim odwracała, więc nie mógłby sobie tak ukraść roweru niezauważony. Zresztą wówczas obcokrajowcy w Gdańsku to albo dosyć dawni mieszkańcy łagodzący swoje Heimweh wycieczką luksusowym autobusem po dawnym Vaterlandzie, albo bogaci studenci z krajów arabskich, swoją drogą bardzo fajni ludzie, którzy wprawdzie nie do końca przestrzegali obowiązujących ich religijnych nakazów, ale z pewnością puknęliby się w głowę na myśl o kradzieży roweru. Kradli nasi ziomkowie. Kradli i wciąż kradną, w trzeciej dekadzie XXI wieku takoż. Kradzież roweru to nie tylko zajumanie, to dalsza paserka, upłynnienie i tak dalej. To wymaga minimalnej struktury, więc póki nie osadzi się tu jakaś macka szajki międzynarodowych rowerokradziejów, bardziej wciąż będę obawiał się współrodaków, niż inżynierów i lekarzy z bliskiego wschodu czy Afryki. Swoją drogą kto wie, może dość wyważony ton gostka z tego video jednak dotyczył (też?) naszej nacji, dość obficie zalewającej Albion... Ja wiem, że łatwiej wskazać winnego "odmieńca" (a kolor skóry najłatwiej odróżnić), ale sorry - Twoje nawiązanie do paktu migracyjnego to już jakaś brunatno-konfederacka podpucha. Zupełnie jakby ten film był tylko naprędce wyszukanym dość luźno związanym powodem, by upuścić nieco ksenofobicznego ciśnienia. Tym bardziej, że "ogólny spadek bezpieczeństwa, również dla nas, rowerzystów" to nieco słabe związanie. Wiadomo, że jak bezpieczeństwo spada "ogólnie", to dotyczy w jakimś stopniu każdego, rowerzystów również. Kradną ludzie, nie nacje. A mi się w ogóle nie chce o tym gadać i sam mam sobie za złe, że się odezwałem. -
["inżynierowie"] a zagrożenie dla rowerzystów
chester_jds odpowiedział sznib → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Bulls*it Panie @uzurpatorze. Coś nie jest legalne, bo odpowiednio "wygląda", tylko wówczas, gdy spełnia określone kryteria. Co jest rowerem elektrycznym, jest jasno zdefiniowane (instalacja max 48 V, max moc 250 W, idea wspomagania, a nie zastępowania pedałowania, owo wspomaganie odcinane przy max 25 km/h). Wszelkie "manetkowce", czy pojazdy o wyższych parametrach mocy, prędkości itp. to są w świetle prawa motorowery lub wręcz motocykle (to ostatnie w zależności od spełnienia znów określonych kryteriów) i wymagają homologacji, rejestracji, ubezpieczenia OC i oczywiście takim pojazdem poruszać trzeba się po jezdni, a nie drodze dla rowerów. I ich wygląd absolutnie nie ma nic do rzeczy. Podobnie sprawa wygląda z różnymi UTO. Hulajnogi pędzące 50 km/h to już też nie incydenty. Tylko tu prawdopodobieństwo wizyty na urazówce po szaleńczej jazdy takim pojazdem wyższe, więc w tym przypadku selekcja naturalna raczej dopada użytkownika, w przeciwieństwie do pseudoelektrorowerów, gdzie w przypadku kolizji z legitnym rowerzystą, to ten ostatni prawdopodobnie ucierpi bardziej (z powodu Newtona i istotnej różnicy pędów obu pojazdów). -
["inżynierowie"] a zagrożenie dla rowerzystów
chester_jds odpowiedział sznib → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
To nie to samo. Nie ma prawnego wymogu kagańca na auta, podczas gdy na rowery elektryczne jest. Więc póki jeździsz sobie grzecznie autem do 140 (130 to dawny limit, aktualnie drogi "A" od ładnych paru lat mają 140) homologowanym samochodem, który może i jechać 400, niczego nie łamiesz. Ale jeśli masz tzw. "rower na manetkę", to nawet jeśli nie przekraczasz 25 km/h, łamiesz prawo, użytkując takie coś na drodze dla rowerów. I problem z tymi elektromotorowerami/skuterami dotyczy nie tylko imigrantów, radzę przyjrzeć się dobrze, kto to użytkuje. A że dostawcami jedzenia są głównie imigranci, to już efekt zwykłej kaskady zawodów w kraju lepiej rozwiniętym, do którego napływają imigranci z krajów gorzej rozwiniętych. Polacy też takie zawody wykonywali wcześniej na Zachodzie. -
[okazje i promocje] w sklepach internetowych
chester_jds odpowiedział TheJW → na temat → Sklepy rowerowe
Jeśli to Ci jakoś pomoże... po małym gwałcie na AI (która najpierw uparła się, że to koła Fulcrum 🤥) w końcu udało się coś uzyskać. Ale wiadomo, pełnej gwarancji nie można nigdy mieć z tym stworzeniem Dla francuskiej marki Lapierre piasty te produkuje jako podwykonawca znany azjatycki potentat Fastace (często spotykana w katalogach jako edycja Fastace Lapierre Edition). To markowa piasta stosowana w fabrycznych, karbonowych kołach Lapierre przeznaczonych do MTB (np. w modelach XR czy Prorace) oraz wyższych modelach gravelowych/szosowych. [2, 3] Oto poprawne i precyzyjne dane techniczne dla tej konkretnej konstrukcji Lapierre/Fastace widocznej na zdjęciu: Mechanizm zapadkowy Piasta wykorzystuje klasyczny, bardzo głośny i trwały system 3 potrójnych zapadek (3 triple pawls). [2] Każda z trzech zapadek posiada potrójne ząbkowanie, co drastycznie zwiększa powierzchnię styku i zapobiega przeskakiwaniu napędu pod dużym obciążeniem (np. w rowerach MTB i E-MTB). Konstrukcja opiera się na pierścieniu o 30 punktach zaczepu (30 POE), zapewniając szybką reakcję na naciśnięcie korby. [2] Rodzaj i konfiguracja łożysk W całej piaście (wraz z bębenkiem) pracują 4 uszczelniane łożyska maszynowe (kartridżowe) o podwyższonej odporności na błoto i wodę: [2] W korpusie piasty: 2 łożyska maszynowe (najczęściej popularny standard 6903 lub podobny o średnicy dostosowanej do sztywnej osi Thru-Axle). [2] W bębenku freehuba: Kolejne 2 wysokiej klasy uszczelniane łożyska maszynowe, które dbają o płynny obrót kasety podczas jazdy bez pedałowania. -
[Renowacja] Trek Procaliber 8 2018 - full serwis
chester_jds odpowiedział Janisz → na temat → Renowacje rowerów i części rowerowych
@Janisz, kartę piasty znalazłem jako grafikę, pośród wielu fotek dacii duster Ale katalogi Treka (Bontragera) powinny być dostępne gdzieś online, w końcu to producent premium. https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-cross-country/procaliber/procaliber-8/p/21841/ ^ to strona tego modelu (wynika z tego, że to model z 2016 roku, bo jak wybierze się rocznik 2018 to idzie do tego) i tam masz odnośnik (w dziale serwis) do pdfa z fabrycznymi częściami ramy. W "specyfikacja" masz podaną nazwę każdej części/podzespołu. Więc łatwiej potem szukać zapasu jeśli coś jest do wywalenia bo pękło albo skorodowało., albo było wymienione a chcesz doprowadzić do stanu fabrycznego vintage Co ciekawe, szukając tak dla sportu katalogu części serwisowych w końcu posłużyłem się AI, która mi tak rzekła: Dostęp do pełnych schematów serwisowych (tzw. Exploded Views) i unikalnych numerów katalogowych (SKU) Trek dla modeli z rocznika 2018 jest fabrycznie ograniczony dla klientów detalicznych. Pełne rysunki techniczne z rozbiciem każdej osi, podkładki i łożyska są udostępniane przez producenta w zamkniętym portalu Trek B2B (Dealer Portal) dla autoryzowanych serwisów. Czyli nie jest aż tak różowo. Odesłało mnie też do: Podstawowe specyfikacje i instrukcje ogólne sprawdzisz na stronie internetowej, w zakładce Bike Tech Library - Trek Bikes. Znajdziesz tam tabele momentów dokręcania śrub oraz kompatybilności akcesoriów. Z tym, że tam wracamy do tego linku, co podałem wyżej więc nic ciekawego. Generalnie, jak posłużysz się dobrym AI i spromptujesz to odpowiednio, by zapewnić dobre dane na wejściu, to wyszuka Ci części krok po kroku. Np. przykładowe odpowiedzi: Łożyska piast: W tych piastach zastosowano standardowe maszynowe łożyska uszczelniane (Enduro/Bontrager). Zwykle w przedniej piastach Boost pracują łożyska 6902 (15x28x7 mm), a w tylnej kombinacja 6902 oraz 6903 (w korpusie bębenka). Albo: Zestaw naprawczy IsoSpeed (Hardware Kit): Oryginalny zestaw uszczelek, śrub i podkładek do rozdzielacza rury podsiodłowej. W bazie producenta figuruje on jako Trek ProCaliber IsoSpeed Parts Kit. Czy o łożyskach sterów: Zintegrowane, górne łożysko IS42/28.6, dolne IS52/40 (łożyska skośne 45°/45° dedykowane do rur tapered E2). I tak krok po kroczku możesz wszystko wyłapać, jeśli wyjdzie, że musisz coś wymienić. Ameryki nie odkrywamy, ale siły technologii w służbie człowieka -
https://sprint-rowery.pl/rower-crossowy-polygon-x-rwr-heist-x4 Chociaż za trzy klocki to mogliby dać co najmniej 10 z tyłu 🤷♂️
-
[Renowacja] Trek Procaliber 8 2018 - full serwis
chester_jds odpowiedział Janisz → na temat → Renowacje rowerów i części rowerowych
203 mm wyglądają bajerancko, ale niestety im większa średnica tym wszelkie najdrobniejsze odchyłki od płaszczyzny przekładają się na bicie poprzeczne, a co za tym idzie ocieranie o klocki. -
[Renowacja] Trek Procaliber 8 2018 - full serwis
chester_jds odpowiedział Janisz → na temat → Renowacje rowerów i części rowerowych
-
[Tylne Koło] Naprężenie na ramie carbonowej po dokręceniu tylnego zacisku koła
chester_jds odpowiedział PenigroX → na temat → Koła rowerowe
Ale samej ramy nie wykluczasz? Obejrzałeś dokładnie ramę w tym miejscu i bliskich okolicach? "Opukałeś" deikatnie na okoliczność niejednorodnych dźwięków? -
łańcuch [Napęd] Co robię źle woskując łańcuch?
chester_jds odpowiedział Scoobek → na temat → Napęd rowerowy
Tylko od czasu nowego prezydenta w juesej kupić Progolda prawie niemożliwe. Czystym przypadkiem w rowerach stosuję właśnie albo Squirta albo Progolda. -
[rower] Scott Addict Gravel 20 - 2026
chester_jds odpowiedział Eathan → na temat → Gravel/Przełajówki
To niestety musisz każdą omijać. Bo jeśli pęknie Ci rura przy obejmie a sztyca będzie nieoryginalna, to każdy producent ma powód, by odrzucić reklamację z tytułu zastosowania innej niż fabryczna części, o czym wyżej też wspomniał @Eathan. Ale to, że ma powód, nie oznacza, że z tego skorzysta. Ostatecznie kwestia napraw gwarancyjnych jest kompromisem pomiędzy wizerunkiem marki a kontrolą kosztów. Umowa gwarancyjna, praktycznie każda, jest tak skonstruowana, że bez ewidentnych wpadek, wad fabrycznych, wszystko inne można podciągnąć pod jedną z tych klauzul i odrzucić reklamację (o, a nawet jeśli to będą części fabryczne, to stwierdzą, że użyłeś niewłaściwych narzędzi, jak w którymś z niedawnych wątków na forum). A moje "bałbym się" było tylko figurą stylistyczną, nie musiałeś się czepiać słów. Gdybym zakładał, że każdy rower mi wyzionie ducha, każda rama pęknie a każdy widelec się połamie, to bym w ogóle rowerem nie jeździł. Stąd moje ostatnie stwierdzenie, że nie ma co zakładać tego (wedle badań 80-90% czarnych scenariuszy się nie ziszcza), tylko kupić ten rower, wymienić sobie koła i jeździć. -
[Nawgiacja] Jaka nawigacja do 600-700 zł? Gravel
chester_jds odpowiedział Spoconymanek → na temat → Akcesoria rowerowe
@Talrand no nie jest idealnie, ekran nieco skacze w geoidzie i jedyne, co można polecić, to przyjrzeć się układowi skrzyżowania/ronda zanim się tam wjedzie, by z góry wiedzieć, gdzie skręcić. Jeśli dopiero na nim chciałbyś spojrzeć, możesz się rzeczywiście zdziwić przy tym opóźnieniu obracania. To nie google maps na smartfonie. Z drugiej strony zdajmy sobie sprawę, ile to urządzenie kosztuje i wówczas value per money jest spora. W ubiegłą sobotę przejechałem z nawigacją 80 km (dwie różne trasy) w większości nieznanym terenie. Ani razu się nie zgubiłem, można docenić piknięcia urządzenia przed zmianami kierunku. Mapa tuż przed zmianą się zoomuje, z pewnością nie miałem powodów do narzekań. Zużycie baterii podobnie jak wyżej wspomniano. A dzisiaj jadąc w deszczu do pracy przekonałem się o faktycznej wodoodporności komputerka. Aha, ekrany komputerka są customizowalne w każdym trybie oddzielnie. Można sobie ustawić parametry, które mają być wyświetlane i jak mają być pokazane i gdzie mają być. W predefiniowanych trybach (turystycznym i szosowym) są już predefiniowane (ale można to zmienić). Można dodać inny (własny) tryb i sobie pod to zcustomizować ekrany. -
[rower] Scott Addict Gravel 20 - 2026
chester_jds odpowiedział Eathan → na temat → Gravel/Przełajówki
Przynajmniej się dowiedziałem, że to kanadyjski producent (fizycznie w sensie fabryki, bo headoffice w USA). Nigdy tego nie sprawdzałem, a sama nazwa wyglądała mi na bałkany (typu Słowenia), heh. Ale tam chyba najtańszy rower warty więcej, co moje wszystkie razem wzięte, więc to nie moje progi. I znów, kwestia uznawania czegoś jest kwestią interpretacji. Faktem jest, że producent nie nakazuje serwisowania i tu jest zdecydowanie pozytywna różnica (a ponieważ jak coś jest za darmo, to ktoś musiał za to zapłacić, to pewnie płaci się stosowną cenę za takie eleganckie podejście), ale znów w gwarancji masz: Cervélo does not warrant against: [...] Any modification of any frame or component. Cervélo’s warranty does NOT apply to: [...] 3rd party components not manufactured by Cervélo. Dodatkowo jest pełno klauzul, które zawsze mogą podlegać interpretacji, zupełnie tak samo jak u Scotta, na przykład: The warranty is void if the part is modified from its original condition in any manner or used outside normal intended use, as determined by Cervélo in its sole discretion. Czyli nie tylko Cervelo zastrzega sobie prawo do anulowania gwarancji w przypadku modyfikacji (dowolnej?) części, ale również zastrzega sobie wyłączne prawo do stwierdzenia, czy taka modyfikacja jego zdaniem nastąpiła. Ale na koniec, żeby nie było tak pesymistycznie. To, o czym ostatnie posty mówią, to kwestia ogólnych warunków gwarancji "na rower". Natomiast to, co raczej bardziej interesuje kupującego, to gwarancja na ramę. I wydaje mi się, że gwarancja na ramę jest obojętna na wymianę kół (o ile te koła nie są niewłaściwe i spowodują uszkodzenie ramy przez sam fakt ich zamontowania), więc z drugiej strony nie można podchodzić do tej sprawy tak najeżonym. Ile problemów z ramami dotyczy okolic osi? Niewiele w porównaniu z okolicami wejścia sztycy czy suportu. Dlatego bym się tym tak nie przejmował i te koła wymienił, jeśli stanowią problem. Bardziej bałbym się wymieniać sztycę, bo ewentualne pęknięcie tam ramy szybko zostałoby zdiagnozowane jako konsekwencja owej wymiany, a jakże. A jeśli kupiony rower będzie miał ewidentną wadę produkcyjną, to pewnie wyjdzie ona zanim te koła zdąży się wymienić. -
[rower] Scott Addict Gravel 20 - 2026
chester_jds odpowiedział Eathan → na temat → Gravel/Przełajówki
@Chociemir a zapodaj, co to za marka. Jestem ciekaw, co mówi ich umowa gwarancyjna. -
[rower] Scott Addict Gravel 20 - 2026
chester_jds odpowiedział Eathan → na temat → Gravel/Przełajówki
Oczywiście, że gwarancja jest dostępna i zapewne niewiele różni się od gwarancji innych producentów. W kontekście pytania @MSJ poniżej wyboldowałem klauzule, które mogą mieć zastosowanie w przypadku wymiany elementów roweru. Pamiętajmy, że zapis jest zawsze ogólny, a dopiero jego interpretacja oznaczać będzie określone konsekwencje. A nie wiem, czy wymiana kół warta będzie batalii w sądzie, by udowadniać, że wypełniło się bądź nie warunki gwarancji. Czytając poniższe można by wysnuć wniosek, że zlecenie wymiany kół (czy przeplecenia, whatever) autoryzowanemu dealerowi SCOTT nie powinno naruszyć praw do gwarancji. Subiektywny wyciąg z warunków gwarancji SCOTT w 2026 roku: Okres gwarancji rozpoczyna swój bieg od daty zakupu. Gwarancja jest udzielana wyłącznie pierwszemu nabywcy pod warunkiem rejestracji roweru SCOTT na stronie www.scott.pl w ciągu 10 dni od daty zakupu. Gwarancja udzielana jest jedynie w przypadku zakupu w pełni zmontowanego roweru dokonanego u autoryzowanego dealera SCOTT. Gwarancja wygasa po upływie okresu gwarancji. Warunkiem udzielenia pięcioletniej gwarancji na ramę oraz wahacze jest wykonywanie czynności sprawdzających zgodnie z „Harmonogramem obsługi oraz czynności serwisowych” oraz dokonywanie przeglądów serwisowych zgodnie z „Planem serwisowym” przez autoryzowanego dealera SCOTT. Niniejsza gwarancja nie obejmuje wad, które nie istniały przed przeniesieniem ryzyka na kupującego. Niniejsza gwarancja nie obejmuje produktów wykorzystywanych w działalności związanej z wynajmem. Niniejsza gwarancja nie obejmuje rowerów, które nie zostały kompletnie złożone i przygotowane do użytkowania przez autoryzowanego dealera SCOTT. Niniejsza gwarancja nie obejmuje żadnych uszkodzeń spowodowanych przez: normalne zużycie, wypadek, zaniedbanie, niewłaściwą obsługę, niewłaściwe użycie lub nadużycie, silę wyższą, niewłaściwy montaż, nieprzestrzeganie zalecanych procedur konserwacji i pielęgnacji, niewłaściwe lub nieprawidłowe wykonanie konserwacji lub naprawy przez podmiot, który nie jest autoryzowanym dealerem SCOTT, użycie niewłaściwych akcesoriów, części lub narzędzi oraz przeróbkę produktu. Niniejsza gwarancja nie obejmuje blaknięcia kolorów w wyniku ekspozycji na światło słoneczne. OGRANICZENIE GWARANCJI INNYCH PODZESPOŁÓW NIŻ SCOTT • Niniejsza gwarancja nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych użytkowaniem niewłaściwym lub niezgodnym z przeznaczeniem albo określoną przez producenta specyfikacją, uszkodzeń spowodowanych wypadkiem lub zderzeniem z innym pojazdem albo wskutek innych okoliczności, w których produkt był poddany siłom lub obciążeniom nieprzewidzianym przez konstrukcję, uszkodzeń spowodowanych zastąpieniem oryginalnych części przez nieoryginalne, brakiem przestrzegania dedykowanych interwałów serwisowych, uszkodzeń spowodowanych niewłaściwą instalacją okablowania, uszkodzeń powstałych na skutek obsługi przez podmiot inny niż autoryzowany dealer SCOTT. • Niniejsza gwarancja nie obejmuje produktów modyfikowanych. -
[Problem ogólny] Radon Jealous 8.0 AL
chester_jds odpowiedział eliminat → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Nie zapominajmy o samej ramie - pęknięcia ram metalowych też powodują trzaski przy pracy ramy. I suche gwinty w pedałach potrafią narobić problemu przy pedałowaniu..
- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- Dalej
-
Strona 2 z 19
