Maciorra
Użytkownik-
Liczba zawartości
1 115 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
13
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez Maciorra
-
[Rozmiar ramy/roweru] Bóle podczas jazdy
Maciorra odpowiedział shimaserduszko → na temat → Problemy zdrowotne
Przepraszam, ale będę obcesowy: niby dlaczego? Żeby większy ciężar spoczywał na kciuku a nie na dłoni? Nom, ale dowód zdjęciowy pokazuje, że nie masz na rowerze pozycji wymagającej zadzierania głowy, więc może Twoje bóle mają przyczynę pozarowerwą, a rower tylko potęguje problem? -
[Rozmiar ramy/roweru] Bóle podczas jazdy
Maciorra odpowiedział shimaserduszko → na temat → Problemy zdrowotne
Jak pisałem na długość nie widzę tu żadnego ekstremum:) Jeśli czujesz, że za bardzo musisz zadzierać głowę i temu przypisujesz bóle (to oprócz ćwiczeń i przyzwyczajenia się do pozycji) możesz też spróbować włożyć kierownicę z większym wzniosem. Reach/ETT od tego Ci się nie skróci, a pozycja trochę się podniesie... -
[Rozmiar ramy/roweru] Bóle podczas jazdy
Maciorra odpowiedział shimaserduszko → na temat → Problemy zdrowotne
Perspektywa sprawia, że rower wydaje się maleńki, gdyby żona kucnęła do zrobienia zdjęcia byłoby lepiej:) W każdym razie - patrząc na tabelkę, na Twój wzrost i zdjęcie na rowerze zdecydowanie nie wygląda mi na to, że jest dla Ciebie za długi. MZ jeśli kupisz mniejszy rozmiar, to będziesz się na nim zwijał w precelek. -
[Rozmiar ramy/roweru] Bóle podczas jazdy
Maciorra odpowiedział shimaserduszko → na temat → Problemy zdrowotne
Uno momento. Jeśli Twoja pozycja jest za bardzo wyprostowana, to co chciałeś osiągnąć zakładając krótszy mostek? Pisząc, że masz pozycję wyprostowaną masz na myśli, że leżysz na płasko i masz daleko do kierownicy, czy że siedzisz prosto i wysoko? -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
Maciorra odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Nie wiem jak CB bo nie używałem, ale Ratchet Rocket Lite DX (lubię krótkie nazwy...) to najfajniejszy multitool rowerowy jaki miałem od wczesnych lat 90;) -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
Maciorra odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Szczerze mówiąc przy wiejskich sklepikach zadarzało mi się wielokrotnie zostawiać rower nie przypięty na te 3 minuty. W mieście bym się bał. -
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
Maciorra odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@kipcior Kolego! Jeśli wierzyć różnym mądrościom z tego forum gravelem nie wolno jeździć po takich szlakach. Także ten. Uważaj sobie! -
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
Maciorra odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@siemalysy Oczywiście. Klasyk wersja minimum: z Rycerki Górnej ( parking przy żółtym szlaku) jedziesz żółtym na Wielką Raczę, podziwiasz panoramę a potem lecisz czerwonym na Przegibek - można rzec, że kultowy singielek. Potem możesz zjechać zielonym do Rycerki - górny odcinek to kolejny kultowy singiel, albo przedłużyć sobie na Rycerzową czerwonym i np. wrócić na Przegibek niebieskim (ale nie wiem w jakim teraz jest stanie) -
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
Maciorra odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Podsycha bo wczoraj padało, więc błota też trochę było, ale niezbyt wiele:) -
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
Maciorra odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Podsychający worek. Raczański. -
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
Maciorra odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Aaaaalbo (zdjęcie poglądowe) -
[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18
Maciorra odpowiedział Odi → na temat → NIERowerowe forum na max!
Wiadomka. U mnie w okolicy średnio na 10km wypada ze 100m w górę, ale spokojnie można nabić ponad 200m umiejętnie planując trasę. Czasem nawet tęsknię z jakimś płaskim krajobrazem, ale niezbyt często:) Natomiast 200km za jednym posiedzeniem bym nie trzasnął:) -
[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18
Maciorra odpowiedział Odi → na temat → NIERowerowe forum na max!
Gratki:) Ale 200 km i 400 m w pionie? Są na świecie takie płaskie miejsca? -
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
Maciorra odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Tylko koper? Potrzebujesz jeszcze ogórki, chrzan, czosnek, wodę i sól. No i słoik jakiś. Albo kamionkę. -
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
Maciorra odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Dzisiaj była niezła flara -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
Maciorra odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Dziedzic to ten na drugim planie? Jeśli tak to też tego nie widzę - chyba za niski na 29era. -
[Rower] Jaka jest różnica między górskim MTB a crossowym?
Maciorra odpowiedział Bercik10 → na temat → Rowery/ramy
Nie górski MTB to Mazowsze Touring Bike - kupujesz MTB, potem wkładasz do niego papierowe opony bez bieżnika, denerwujesz się, że nie da się włożyć tarczy 44z z przodu i szukasz blokady do amorka (amorków). -
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
Maciorra odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Pojechałem zobaczyć postępy natury w tworzeniu nowego jeziora:) -
Nie znam się na dj, ale: sądząc po parametrach jesteś nieletni, więc od bimbru trzymaj się z daleka:P Na serio: kup tańszy, także w serwisie - podpytaj w lokalnym serwisie ile będzie Cię kosztowało serwisowanie RS a ile Marcoka. Jakościowo pewnie nie ma między nimi znacznej różnicy.
-
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
Maciorra odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Tak, tłumaczenie dwuetapowe na pewno dokłada do pieca:) Ale chyba koniec offtopa, bo zaraz przyjdzie mod i wygoni mnie z lasu za zawracanie d... -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
Maciorra odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Wiadomka, ale a) widząc jaki ten angielski jest wszechobecny można jednak spróbować się go poduczyć nawet na własną rękę b) użyć lepszych narzędzi do tłumaczenia od tego odpadu którego używa aliexpress, bo na ali ryzykuje się na przykład takimi przygodami: https://pl.aliexpress.com/item/32870253346.html?spm=a2g0o.productlist.main.7.bed36eCy6eCyeh&algo_pvid=4a5d637a-f8c6-4e79-b13d-82d96ff5b61f&algo_exp_id=4a5d637a-f8c6-4e79-b13d-82d96ff5b61f-3&pdp_npi=3%40dis!PLN!76.16!19.33!!!!!%402145279016879382082485360d0790!65620199636!sea!PL!0&curPageLogUid=bzuafx3ZMsLx Audiofile zachwyceni:) -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
Maciorra odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
"Ceramic Full Metallic Resin Ice Cooling Tech Brake Pads" Ultymatywne klocki hamulcowe - wszystkie możliwe opcje w jednej. Offtop: Swoją drogą zawsze mnie zastanawia, jak ludzie mogą patrzeć na polskie opisy na Aliexpress i nie dostać raka wszystkiego: "ceramiczne pełne metalowe żywicy lodu chłodzenia Tech klocki hamulcowe" -
Swoją drogą ciekawe, czy następnym krokiem będzie skrzynia bez silnika, ale z elektroniczną zmianą biegów. O ile SRAM AXS jakoś mnie nie kręci, to taki elektronicznie sterowany Pinion...
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
Maciorra odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Trzeba tylko uważać przy pompowaniu wentyli presta - nie dokręcać wężyka do oporu, bo przy wykręcaniu wężyka można sobie wykręcić również wkład wentyla. Ale poza tym to świetne pompy. -
Fani motorowerów szykujcie portfele na nowe maszyny: Pinion pokazał silnik zintegrowany ze skrzynią, opcje 12 i 9 biegów... https://www.pinkbike.com/news/first-ride-pinion-e-drive-system.html
