Skocz do zawartości

Maciorra

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 115
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    13

Zawartość dodana przez Maciorra

  1. Do nowych Suntourów można lać olej, choć w małych ilościach. Zaletą braku oleju jest możliwość zrobienia szybkiego serwisu dolnych lag nawet na parkingu stawiając rower kołami do góry - nic nie pocieknie jak się je zdejmuje. Wady są wiadomo jakie:)
  2. Dla mnie Durolux EQ RC2 wygrał z Lyrikiem Ultimate z Chargerem 3. Charger 3 jest dobry na wygładzonych trasach z bandami, dużą ilością pompowania itp - daje fajne podparcie i jeździ wysoko w skoku. Gorzej jak się wjedzie na rąbankę... Ale Charger 3.1 już w drodze, więc na pewno będzie rewolucyjny i poprawi problemy z C3:P
  3. Co do debonairów i zasysania skoku - są też tacy, którzy twierdzą, że poprawiona wersja jest gorsza jeśli chodzi o czułość na małe nierówności, to tak żeby Ci dodatkowo namieszać w głowie:) Ja nie mam porównania, więc z pierwszej ręki wrażeń Ci nie opiszę.
  4. Jeśli manetka przyjdzie przykręcona do jakiegoś przystojnego roweru, to w zasadzie czemu nie?
  5. Tak, takie coś potrzebujesz, ale upewnij się u @ACTIVIA czy to na pewno ten, bo jest opisany jako shaft dla duroluxa i dla aurona jednocześnie. Nie wiem czy jest wspólny, czy są jakieś różnice:) Shaftu nie rozkręcałem i nie pamiętam jak jest skręcony, ale wymiana powinna być banalna, pewnie z kwadrans roboty, włącznie z ustawieniem zacisku hamulca. Wersje EQ mają powietrzną sprężynę negatywną ciśnienie wyrównuje się samo, stąd własnie potrzeba nowego shaftu przy zmianie skoku.
  6. W wersjach że sprezyną eq musisz wymienić shaft żeby wydłużyć skok.
  7. @Sobek82 włączyłbyś te wiatraki w tle i przewiał trochę tego pyłu saharyjskiego:)
  8. To żeby była równowaga w naturze polecę Formulę: z tych dwóch brałbym Cury. Bardzo dobrze wykonane, bezawaryjne, ładne (!), bardzo mocne (spokojnie konkurują z wieloma czterotłoczkowcami) i mają bardzo dobrą modulację. Jedne z lepszych hamulców jakie miałem. Klocki dostępne bez problemu, części zamienne też do kupienia w PL (drogo), łatwe do odpowietrzenia. Żeby nie było, że są bez wad: odległość między klockami a tarczą jest dość mała, więc dzwonią jak opętane, zwłaszcza z dużymi tarczami Magury nigdy nie miałem, klika razy miałem okazję popstrykać klamką i to jest dla mnie jakaś rozpacz:)
  9. OpenWRT jak najbardziej ma się dobrze, jest rozwijany i obsługuje coraz więcej sprzętu. Teraz niestety mam router na Broadcomie, więc siedzę na oryginalnym sofcie, ale mam nadzieję kiedyś wrócić do OpenWrt.
  10. @Mentos Pod względem ekologicznym przewaga olejów jest taka, że po otwarciu butelki może sobie chyba stać latami na półce, DOT po jakimś czasie pewnie wypije już za dużo wody i będzie się nadawal do utylizacji. Ale w sumie nie wiem jak długi jest ten czas. Pod innymi względami wydają się dość podobne - nie pić, nie wcierać w skórę, nie wdychać i nie wylewać w przyrodę, tylko oddać do punktu utylizacji...
  11. Żeby móc powiedzieć coś więcej o działaniu buttercups trzebaby mieć dwa identyczne widelce: tak jak tutaj https://nsmb.com/articles/uncle-dave-blind-tests-buttercups/ Ja żadnej magii nie czułem w czasie kiedy miałem Lyrika z tym wynalazkiem, oczywiście nie mam porownania do Lyrika bez buttercups, ale skłaniam się raczej do opinii, że więcej w tym marketingu niż czegokolwiek innego. Nie mam też porównania Chargera 2.1 i 3, ale C3 to wg mnie nie jest dobry tłumik na rąbankę. Swojego Lyrika sprzedałem bez żalu po 3 miesiącach ( no dobra, z żalem że w ogóle go kupiłem:))
  12. A jak tam u Was przygotowania do Halloween?
  13. Obydwa mają wady i zalety. Wady będą Cię wkurzać, a zalety cieszyć;P
  14. @pecio Pełna zgoda. Pod względami które wymieniłem Sigma dla mnie wyprzedziła Garmina, ale wcale nie znaczy to że jest ideałem:)
  15. Nie wypowiem się odnośnie nawigacji i tego konkretnego modelu Roxa, bo sam mam 11.1, ale: Jeśli chodzi o wsparcie to w moim przypadku Sigma wypadła lepiej - na pytania zadawane suportowi miałem odpowiedzi na drugi dzień ( 3 razy), Garminowi zadałem pytanie raz i zostałem olany. Firmware Sigmy jak na razie nie wprowadził żadnych nowych błędów, w Garminie każdy update to był dreszczyk emocji co się zepsuje tym razem:)
  16. +1 do RATCHET ROCKET LITE DX+ najwygodniejszy multitool jakiego miałem. To, plus jakiś mały scyzor i nic mi więcej nie potrzeba.
  17. Może nie chce żeby żona czytała jego pamiętniki:)
  18. Też przemieliłem trochę różnych dystrybucji, ale najwięcej czasu spędziłem na stabilnym Debianie. Wszystkie te nowe i lśniące pakiety w Archu czy Fedorze co jakiś czas jednak sprawiają niespodzianki. A jeśli przypadkiem potrzebuję coś nowszego to postawienie vm czy innego distroboxa zajmie kwadrans:) Znikające ikonki z paska w Windowsie 11 też mnie wkurzają - na służbowym lapku znikają mi losowo kiedy podłączam i odłączam kompa do stacji dokującej w biurze. W domu mam inny model stacji i nic takiego się nie dzieje. Na Win 10 też ten problem nie występował...
  19. Wolftooth ma jakieś rozwiązania, ale ceny wolftoothowe:)
  20. Śniegu nawaliło tyle, że nie ma szans pojeździć, więc pociągnę wątek niedoróbek pingwinowych. Używam na domowych kompach linuksa od prawie 20 lat i o ile na początku mojej przygody z linuksem na desktopach faktycznie było sporo drobnych upierdliwości, tak teraz jakaś stabilna dystrybucja z KDE albo XFCE jak dla mnie jest miodzio. Windowsa 10 i 11 na pracowych lapkach połyka wygodą użytkowania. Więc jakie to te niedoróbki linuksa?;)
  21. Odrobinę sypnęło.
  22. Ale nie zapominajmy, że po każdym podjeździe powinien nastąpić zjazd, a tu już niekoniecznie niżej to lepiej:)
  23. Dzisiaj były grane skarby narodowe: zielony z Lipowskiej na Boraczą a potem niebieski z Rysianki do Sopotni. Miazga:) Na zdjęcia nie było czasu, więc focia gdzieś z hali Bieguńskiej.
  24. https://www.regatta.com/pl/meska-koszulka-fingal-edition-szary-rmt23738/ Nie typowo rowerowa ale doskonale się w niej jeździ. Tania, materiał cienki, więc dobra na upały. Mam 2 sztuki i jestem bardzo zadowolony.
  25. Sprzedam dwa komplety nowych, metalicznych klocków hamulcowych SRAM. Zdemontowane z nowych hamulców zaraz po zakupie, nie dotknęły tarczy:) Dwa komplety ze sprężynkami, bez pinów. Do modeli Code od 2011r. Cena 100zł za oba komplety, wysyłka paczkomatem w cenie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...