Skocz do zawartości

[9650g] Santa Cruz Blur XC by Dornif


Dornif

Rekomendowane odpowiedzi

Bar ends (rogi ) - PRO - 64g

Brakes (Front&Rear)): (Hamulec przedni i tylny) - Formula ORO F: 180mm, R: 160mm +adaptery – 843g

Cables: (Pancerze i linki ) - Accent - 60g

Cassette: (Kaseta) - XTR07, 11-34 – 231g

Chain: (Lancuch) - XTR - 275g

Crankset: (Korby) – truvativ noir, śrubku kcnc – 808g

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) - XT – 159g

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) – X0 '06, kółka kcnc – 201g

Fork: (Widelec) – Fox F100RLC – 1522g

Frame: (Rama) – Santa Cruz Blur XC 2008 17,5” ano – 2260g

Grips: (Gripy) - Author cut + korki – 22g

Handlebar: (Kierownica) – tioga taskforce 125g

Headset: (Stery) - dartmoor curio - 83g

 

Misc option ( inne ) - podkładki 2x5mm carbon, uszczelniacz – 68g

Pedals: (Pedaly) - Time Quartz - 260g

Seat: (Siodlo) - Selle Italia slr xp - 177g

Seatpost: (Sztyca) – ritchey wcs 30,9 x 400mm – 248g

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) – Santa Cruz – 24g

Shifters: (Manetki) - Sram X0 – 184g

Skewers: (Zaciski kol) – kcnc ti – 45g

Stem: (Mostek) – Syntace F99 – 109g

Tire (Front): (Opona przednia) - Schwalbe NN 2.1" - 457g

Tire (Rear): (Opona tylna) - Schwalbe NN 2.1" - 454g

Wheel Front: (Kolo przednie) – Mavic Crossmax SL 770g

Wheel Rear: (Kolo tylne) - -||- 915g

 

Legenda

- część zamówiona

- część w pudełku (*lub u kumpla, jak zaciski)

 

Suma: 10 354g.

 

Sory za cyrk z kolorkami i wpisywaniem zamówionej sztycy, ale nie miałem sumienia dać w rozpiskę 378 gramową kloco-sztycę bbb :(

 

Do zmiany jest jeszcze kiera, która była złamana i jest zbyt mocno przycięta. Oprócz tego wszystkie części przeniesione z Sabotaża (http://www.forumrowerowe.org/index.php?showtopic=44527), tylko napęd inny :)

Wagi nowe dla hamulców, których przewody zostały przycięte.

 

Rower jeszcze nie gotowy, ale z racji, że siedzę w domu uziemiony naderwanym mięśniem, to z nudów wpisałem ;]

Z rzeczy do zrobienia:

-przebicie sterów (w tej chwili rama ma wbite miski cane creek)

-dostanie i zamontowanie sztycy

-przekręcenie kasety

-zmiana przedniej przerzutki na coś <125g (mój cudowny 106 gramowy xtr ma za małą obejmę ;( )

 

Podsumowanie:

Rower jeździ bajkowo :D To zasługa ramy, ale na jej temat tu pisał nie będę. Waga... poniżej 10 da się zejść ale na oponkach typu furious fred. I chyba nawet spróbuję, zawsze chciałem mieć fula <10kg :D Ale do jazdy górskiej będzie docelowo tylko minimalnie lżej, koło 10,3. I tak już przyspiesza miodnie, a nie chcę strzelić jakiejś gafy, typu sztycy ~120g, której złamany koniec wbije mi się w d*** w najmniej oczekiwanym momencie. Fotki l8r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga ramy z damperem? Jesli tak to dość fajnie :) ile to ma w ogóle skoku? 115mm? Super rama, ale szkoda, że ma aż lub tylko 115 skoku i jest przystosowana do amorów 100mm wzwyż :thumbsup: Ale w sumie to i tak mnie na taką nie stać :D Wrzucaj fotki jak najszybciej !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ta rama ma tłumik? Waga jest iście fantastyczna. Kilka tematów wyżej każdy odradza koledze Nemo zakup ramy SC Blur lt, ale ty pewnie aż tyle nie zapłaciłeś :) Chciałbym się do czegoś przyczepić, ale po prostu nie ma do czego. Wszystko wyważone, bynajmniej nie jakoś super wylajtowane, aczkolwiek rower budżetowy to to nie jest :D Nawet opony i koła trzymają poziom, co rzadko zdarza się w tak lekkich rowerach.

 

Super projekt. Ciekawe jak wygląda, bo sama rama na sucho mi się nie podoba :thumbsup:

 

Pozdrawiam

 

P.S.Cholercia ja tu myślę jak zrobić fulla <12 kg, a tutaj takie projekty widzę, że nic tylko się zabić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy mam takie drobne pytanie bo albo ja mam problem ze wzrokiem albo nie uwzględniłeś wogóle dampera i dołączam sie do pytania czy skoro nie uwzględniłeś dampera w rozpisce to czy jest on wliczony w rame czy nie dodałeś tych paruset gram :thumbsup: i tak wogóle co to za damper :D a rowerek niczego sobie i waga superzasta :) POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A weź idź ty... jak jest czarny to sie poszczam z wrazenia jak zobacze foty... Kurna waży tylko lekko więcej niż mój zaskar... No i ta ramka-w większych rozmiarach do mnie nie przemawia ale w mniejszych jest booooska.

Foty foty foty foty foty foty foty błagam prędkoo...

Jak na razie dla mnie najładniejszym fullem XC/Maraton jest http://www.pinkbike.com/photo/1519127/ to o to cudo.

Może go przebijesz :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p2199809largehp4.th.jpgp2199810largeqh5.th.jpgp2199811largexq1.th.jpgp2199812largeuh3.th.jpgp2199813largeou4.th.jpgp2199814largelz4.th.jpg

 

Przy okazji zdjęć: jedna strona jest pomalowana (napis). Nie wiem jeszcze, czy zrobić to samo z drugą, dlatego proszę o opinie, jak to wygląda i komponuje się z resztą. Jest też druga opcja, wymiany siodełka na czarne/coś koło czarnego i olanie czerwonych dodatków (ew zostawienie tych najlżejszych) :thumbsup:

 

 

Skoku 100/115.

Wbrew pozorom jest to sprzęt budżetowy :) W sensie, że miał ograniczony, choć dość spory budżet :D Ale praktycznie nie ma w nim części kupionej po cenie katalogowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fox RP23, waga wliczona w wagę ramy :rolleyes: Przeoczyłem to w rozpisce, ale waga się zgadza. Ramę kupiłem używaną ale w stanie igła++, na anodzie nawet jednej rysy nie widać... Za 3800zł.

Czyli i tak i siak kupa kasy :thumbsup: Tyle że używka, z rowerami jak z samochodami, podobno po wyjeździe z salonu samochód jak i rower tracą już kilkanaście %.

 

Dawaj foty(nawet w stanie surowym), mi Santy jakoś nigdy się nie podobały(poza Nomadem i najnowszymi karbońcami :P ) może zmienisz moją opinię na ten temat.

 

Pozdrawiam

 

Edit. Ubiegłeś mnie z tymi zdjęciami. Korba mi nie pasuje, ja widziałbym tu coś srebrnego z czerwonymi śrubkami. Napis na ramie świetny :) Hehe ograniczony, ale spory budżet :D kto dziś kupuje po cenach katalogowych :P Skoku dość sporo jak na XC. Nie myślałeś o Sidzie z u-turnem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem teraz tak z ciekawości podliczenie cen i nie licząc uszczelniacza wychodzi równo 9500zł. Z uszczelniaczem 40zł * 60ml/250ml więcej :P Więc teoretycznie 500 więcej niż Nemo chciał przeznaczyć na LT.

 

Korba... Jak blaty się zjadą to mogę dać np takie z race face'a http://www.fullcycles.com/images/race-face-deus-xc-crank.jpg

 

Ooooo... A ta byłaby idealna: http://my.opera.com/badmadcyclist/blog/200...e-face-crankset

 

Ale niestety nie wybierałem korby pod kolor, tylko pod trwałość i funkcjonalność, o race face'ach są raczej złe opinie. A że kupowałem tuż po tym jak zdrożało shimano, to padło na noira.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misc option ( inne ) - podkładki 2x5mm carbon, uszczelniacz ? 68g

Z tego podkładki ważą 4g (2x5mm), a 64g to różnica między kołami z oponami, a tymi z powietrzem i uszczelniaczem.

Owszem, ~25-30ml uszczelniacza to nie jest ilość, która pozwala na bezpieczną jazdę i uszczelnianie dziur po gwoździach, tylko taka, która wystarcza by zwykłą zwijaną oponę uszczelnić na obręczy UST.

 

Rower ważyłem na wadze łazienkowej i pokazała 10.6, co by się zgadzało, bo między rozpiską a rzeczywistością powinna być różnica ok 250g (sztyca 130g, kaseta 40g, stery 50g). Pozostałe zgubione 30g to np mocowanie błotnika w sterówce amortyzatora, fakt, że damper podczas ważenia był bez powietrza, a wszystko było idealnie czyste (teraz nie było).

 

PS. zapomniałem o obleśnym neoprenie authora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z racji, że z błędu w mierzeniu przez tępego sprzedającego na alledrogo nie mam dalej sensownej sztycy pod 30,9mm - to proszę o radę. Thomson za 500zł niestety odpada, argument w tym zdaniu. Myślałem o czymś karbonowym, żeby tłumiło mniejsze drgania przy większych prędkościach, kiedy zawiecha nie nadąża, ale ciężko w tym rozmiarze o cokolwiek...

Jest coś wartego polecenia, żeby się nie złamało, ważyło <250g, fajnie tłumiło i kosztowało... przyzwoicie? Tylko nie mówcie, że takie rzeczy tylko w erze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...