Skocz do zawartości
Fixed Warsaw Gravel
Przez BiriaBiria, 07.05.2024
 • 0 wyświetleń
 • 1 komentarz
 • Kolor Stalowy
 • Rocznik 2024
 • Waga 14
 • Jednostka wagi kg
 • Skradziony Nie
 • Numer seryjny ramy --
 • Opis Rower złożony na ramie Warsow Fixed Gravel ("Polski Marin 4c" z stali HI-Ten). Dlaczego? Szukałem ramy stalowej, ale o dość nowoczesnej geometrii, która może się nadawać do bikepackingu i jest wygodna na dłuższe wypady. Wybór jest mocno ograniczony w kwocie do 1000zł, więc zaryzykowałem i nabyłem tą ramę. Jako że to eksperyment, tania rama z taniej stali to nie bawiłem się w koszty lakierowania, po prostu zabezpieczyłem ramę r-stopem, a później pomalowałem bezbarwnym sprayem matowym 2k (nie usuwając powierzchownego nalotu rudej, co mi się podoba).

  Eksperyment wyszedł pomyślnie, jeździ się bardzo dobrze. Tylna piasta XT jest cicha i odpowiednio serwisowana będzie niezawodna. Podróbka Surly Corner Bar (ALU) też spisuje się świetnie, kokpit jest wygodny, a manetka XT idealnie się tam wpasowuje i zmiana biegów to przyjemność. Zaciski hamulcowe znane, klamki M739 stare ale nowe (NOS) działają bardzo dobrze, ale muszę jeszcze poregulować, bo może być lepiej (to moje pierwsze hamulce mechaniczne). Rama w takim układzie dobrze amortyzuje nierówności, choć siodło do wymiany, za twarde, tym bardziej na dłuższe wypady.

  Z minusów:

  1) Przód na obecnym amorze stoi wyżej niż powinien, ale sag jest spory więc podczas jazdy mam może z 4cm skoku. Uginacz zostanie wymieniony na amortyzator RS Paragon Gold z zmniejszonym skokiem do 50mm. Pomimo wysoko umieszczonej główki ramy, można podjeżdżać strome górki z korzeniami itd. Choć wiadomo, że ten rower nie do tego służy ;) Zjazdy z stromych górek też spoko. Myślę że po wymianie amora będzie lepiej.

  2) Na tej ramie, przerzutka XT z średnim wózkiem nie ogarnia największej koronki niestety (51z), nawet z przedłużką haka. Także pozostaje mi jeździć z jednym przełożeniem mniej, lub wymienić kasetę na np. 11-46 i tak zrobię zapewne. Po za tym wszystkie przełożenia działają jak należy.

  3) Rama ma mało mocowań pod szpeje więc trzeba będzie kombinować, nic strasznego ale jednak.

  4) Podróbka kierownicy Surly ma niepotrzebnie zbyt długie chwyty, o jakieś 3 cm dłuższe niż oryginał. Trzeba je przyciąć.

  Piasta przód to DT Swiss 350 centerlock z adapterem DT pod 6 śrób.
  Piasta tył to XT m756
  Obręcze DT Swiss 533d 32
  Szprychy i nyple DT 2.0
  Przerzutka XT 1x11 M8000 + manetka M8000 (śerdni wózek z przedłużka haka)
  Korba XT m770
  Kaseta Shimano 5100 11-51
  Kiera chińczyk ALU na wzór Surly Corner Bar
  Zaciski hamulcowe Avoid BB7 mnt
  Tarcze Avid 180mm (P+T)
  Klamki XT m739
  Opony WTB Raddler 700x45c
  Stery FSA Orbit na maszynowych
  Łańcuch KMC 11rz
  Amortyzator to stary Suntour NRX D 65mm skoku (ale czeka już na montaż nowy RS Paragon Gold, skok będzie zmniejszony do 50mm)
  Sztyca UNO
  Siodło Syncros Belcarra (będzie wymiana na coś wygodniejszego)
  Linki i pancerze Jagwire + Shimano
KomentarzeIP.Board Collections by DevFuse
 • Najwyżej oceniane

 • Najnowsze komentarze

  • Radon Jealous AL 10.0
   Przez: filipog44 · 19.06.2024
   Zgadza się  Być może to takie dodatkowe zabezpieczenie, tak samo miałem w poprzednich hamulcach, Shimano SLX M7000
  • Radon Jealous AL 10.0
   Przez: KrissDeValnor · 18.06.2024
   Czyli jest tak, jak się domyślałem w pierwszym poście, ale nie byłem pewny, więc zapytałem. Skoro jest gwint, to blaszka/zawleczka jest raczej zbędna, no bo co się może stać ? 
  • Shockblaze R9 Elite 27,5 "
   Przez: filipog44 · 18.06.2024
   Czytałem komentarze na facebooku Wichu Workshop, że faktycznie czarna powłoka w nowych Foxach jest mało trwała Gdy zajrzysz, to daj znać w jakim jest stanie
  • Radon Jealous AL 10.0
   Przez: filipog44 · 18.06.2024
   Aaa, więc to o to chodziło Jest jedno i drugie - klocki trzyma śruba, ale dodatkowo na jej końcu jest też blaszka   Zawleczkę miałem w niższych modelach hamulców, np. Shimano M445 i Shimano M396, ale tam nie było z kolei blaszki. Zawleczka musiała być wygięta na końcu za pomocą kombinerek i w ten sposób trzymała się na swoim miejscu  
  • Shockblaze R9 Elite 27,5 "
   Przez: KrissDeValnor · 17.06.2024
   Nie wiem jak teraz, ale po 15 k golenie były w bardzo dobrym stanie, a po kolejnych 11 k mam pewne obawy... Teraz mam w nowszym rowerze Fox'a, który jest zdaje się delikatniejszy, bo po 3.7 k miał odbarwienia, a teraz po 8.6 k aż strach się bać... 
  • Radon Jealous AL 10.0
   Przez: KrissDeValnor · 17.06.2024
   Chodziło mi o tę zatyczkę - blaszkę trzymającą klocki, która przeważnie jest w niższych grupach, a tu spodziewałbym się samej śrubki, jednak chyba nie ma gwintu, a zatyczka trzyma bolec - gdyby był gwint, to zatyczka byłaby zbędna.
  • Shockblaze R9 Elite 27,5 "
   Przez: filipog44 · 17.06.2024
   Bardzo fajna i ładna maszyna  Podoba mi się też malowanie ramy.  Reba jeszcze z jasnymi goleniami, o ile dobrze pamiętam, ta anoda była wyjątkowo trwała  
  • Radon Jealous AL 10.0
   Przez: filipog44 · 17.06.2024
   Dziękuję za komentarz i miłe słowa! Element przy główce ramy to przelotka przewodu hamulcowego, zdjęcie robiłem tuż po wyjęciu roweru z kartonu, widocznie w fabryce ją przeoczyli, aktualnie jest już wykorzystana, przełożyłem przez nią przewód, aby był na swoim miejscu Odnośnie zatyczki tylnego hamulca - nie jestem pewien, którą zatyczkę masz na myśli? Czy chodzi o śrubę odpowietrzającą z nałożonym kapturkiem, czy o coś innego?  Waga również mi odpowiada, co prawda producent dekl
×
×
 • Dodaj nową pozycję...