Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
-
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
revolta odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
Myślę że cena nawet rewelacyjna bym powiedział -
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
vincek odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
Ogre w dobrej cenie, trzepak XL OLX -
keltu obserwuje zawartość → [do 1700zł] dla córki 11 letniej, ok 150 cm wzrostu
-
[do 1700zł] dla córki 11 letniej, ok 150 cm wzrostu
keltu odpowiedział skaskiczka → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Ten Attabo wygląda ok, Riverside będzie za ciężki dla dziecka. Jeśli jest taka możliwość to przymierzyłbym się do https://sportamg.pl/pl/p/Rower-dzieciecy-mtb-Corratec-Bow-24-lekki-8.5-kg-turkusowy-2026/1142 V'ki zamiast tarczówek ale za to jest bardzo lekki ~8,5 kg. ^ Będzie troszkę za mały. - Dzisiaj
-
A i broń panie Boże przed tym Vengerem. Miałem go. Wykonanie słabe ale głównym problemem jest ta wyściółka i siateczka - strasznie toporna i gruba. Ten kask nadaje się na wiosne , jesień, temp do 15C. Mocno się w nim pociłem. Na lato na pewno nie polecam. Uvexy mają (jeśli mają) cienką siateczkę a ja w swoje (poza eclipsem) jeśli już - wklejam cieniutkie, przycięte czarne siatki do okien.
-
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
marvelo odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
Mocowanie bezpośrednio do ramy jest pewniejsze;-). Na obu tych ramach jeździłem też przez pewien czas z barankiem (już takim aluminiowym i z klamkomanetkami szosowymi). Oczywiście mostki były krótsze, ale bez problemu mogłem ustawić satysfakcjonującą mnie odległość do kierownicy. Ostatecznie jednak skończyły z prostymi kierownicami, bo tak mi jest wygodniej. -
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
przecietny.kolarz odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
Złap sobie prostą kierownicę którą teraz masz tak żeby wyszło to powiedzmy 400 mm. Potem się zastanów czy dodając 20 cm do przodu nadal by było wygodnie. Owszem, węższy chwyt skraca długość roweru, ale nie o tyle. Nie wiem czy jeździłeś na baranku czy nie, ale czasami zmiana mostka o 1-2cm bardzo zmienia pozycję i to jak trzymasz kierownicę (skrótowo: czy jest wygodnie czy nie). A my tutaj rozmawiamy o około 15 cm przy niewiadomej długośći ramy. Czasami są rowery bazujące na tej samej ramie w wersjach z płaską kierownicą i barankiem. Jaki byłby sens tego, że taki rower z płaską kierownicą miałby być krótszy niż ten z barankiem? -
vincek obserwuje zawartość → [Nerka] Thule Rail 4 z bukłakiem
-
Sprzedam używaną nerkę Thule Rail 4 z bukłakiem. Bukłak użyty tylko dwa razy, a sama nerka 4 razy. Cena dla osób z forum 150 zł + paczkomat Ogłoszenie: Vinted
-
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
przecietny.kolarz odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
Oprócz ewidentnego zabrudzenia czymś tłustym, nigdy mi nic nie skrzypiało. Miałem całkiem niezły przekrój hamulców różnego rodzaju. -
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
gnomon odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
ja tam nie wiem, kto kogo robi w uja....mam w użyciu kilka rowerów na tarczach, żaden nie skrzypi....kilka to jest chyba 7 czy 8 sztuk - chyba pełna gama MTB od MT200 do 8100 i podobnie w szosach, tarcze od jakis rt10 do rt99 czy tam CL800 - zero próblemów, jak zliczyc przebiegi do kupy to ze 100tys km bedzie na nich wsystkich. Wszystko jest na klockach Shimano, albo półmetaliki albo żywica - ew gdzieś może byc jakis jagwire półmetal. Nic mi nigdy nie skrzypiało poza przypadkami zapaćkania klocka olejem. -
KNKS obserwuje zawartość → [ocena pozycji na rowerze] Pozycja na rowrze szosowym
-
[ocena pozycji na rowerze] Pozycja na rowrze szosowym
KNKS odpowiedział sakul → na temat → Problemy zdrowotne
Pozycja jak najbardziej prawidłowa. Pokaz jeszcze foto samego roweru. -
Dzięki wielki panowie jak zwykle forum bardzo pomocne
-
[ocena pozycji na rowerze] Pozycja na rowrze szosowym
ernorator odpowiedział sakul → na temat → Problemy zdrowotne
-
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
ernorator odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
@KNKS może to taka wersja CrMo SL jak w Giantach i tylko tyle mu zostało ze sztycy. -
dfq obserwuje zawartość → [kask] problem z doboru kasku
-
Ideałem jest Giro Aries Spherical Mips - najbardziej otwarty z kasków Giro i odrobine szerszy na bokach od Uvexów. W takim jeżdżą na górskich etapach m.in. Kasia Niewiadoma, Sepp Kuss, Jonas Vinnegard (na płaskich jeżdżą w bardziej aero - eclipsach). Jest świetny. Polecam. Ewentualnie rozważ Heliosa, Aethera (Specialized Evade jest mniej przewiewny).
-
[2026] Stoll P32 - pierwszy seryjny XC na kołach 32"
Tyfon79 odpowiedział KrissDeValnor → na temat → Nowości
No, chyba była tak pewna, że zaliczyła niezłe glebisko na samym początku wyścigu tam gdzie akurat większe koło powinno? mieć sporą przewagę. Nie mniej teza słuszna. Do tego zdaje się jako jedyna jechała sobie znowu tym razem po suchym z gołymi łapciami i dostała od losu klapsa. Obserwowałem uważnie ten zjazd a także Leogang i nie widzę tutaj żadnej "przepaści" względem koła 29er a taka przepaść jest miedzy kołem 26er a 29er. Dalej zatem trzymam się wersji powolnego wciskania kitu marketingowego by sprzedawać nowe biorąc pod uwagę obecną technologię związaną z "jakością" kół. Gdzieś musi być lepiej, gdzieś gorzej wiec zależeć będzie od trasy ale finalnie bilans będzie nijaki względem 29er. -
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
KNKS odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
Nie zastanawiałeś się nad tym, żeby mając 162cm wzrostu, skupić się na ramach mniejszych niż XL ? Mógłbyś wtedy zamontować sztycę do siodła, zamiast montować siodełko bezpośrednio do ramy. 😉 -
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
detch odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
@marvelo regularnie zastanawiałem się nad zamontowaniem zwykłych klamkomanetek w ten sposób - fajnie, że zobaczyłem to na zdjęciu. Dla mnie chyba zbyt hardcore, ale szczerze mówiąc mam wszystkie części aby nawet dla beki to spróbować Dziękuję za inspirację -
[ocena pozycji na rowerze] Pozycja na rowrze szosowym
Tomek595 odpowiedział sakul → na temat → Problemy zdrowotne
PRAWIDLOWO -
[do 1700zł] dla córki 11 letniej, ok 150 cm wzrostu
dragonek odpowiedział skaskiczka → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
150 cm to już można szukać roweru dla dorosłego, w rozmiarze XS/S na kołach 27,5/28. Np: https://www.decathlon.pl/p/rower-crossowy-riverside-500-z-hamulcami-tarczowymi/_/R-p-300777?mc=8577925& Albo jeszcze z dziecięcych, na kołach 26, lekki bo bez amortyzatora: https://sportano.pl/p/925560/rower-dzieciecy-attabo-ease-26-10-1-kg-gen-2-turkusowy -
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
marvelo odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
Bzdury opowiadasz. Prawidłowy chwyt na baranku to ten "dropach". Dziesiątki tysięcy kilometrów tak przejeździłem: To, co pokazałem na powyższym zdjęciu to klamkomanetki mtb (stare Alivio 3x7, z klamkami pod hamulce cantilever) założone na stalowego baranka z Rometa Pasata (miał taką samą średnicę - 22.2 mm). Taki baranek ważył tonę, ale tanim kosztem miałem zmianę biegów pod ręką. I nie żartuję, ja tym rowerem naprawdę jeździłem trasy po 150-200 km, przeważającą część w chwycie dolnym. Na tej samej ramie, w zależności od zamontowanej sztycy (offset), mostka (długość i wysokość) i kierownicy (szerokość, zasięg) można przyjmować skrajnie odmienne pozycje. Nie ma pozycji uniwersalnej, ale spektrum pozycji w których da się jechać jest bardzo szerokie. -
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
Tomek595 odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
tak bardzo jest nam przykro 😅🤣😂 -
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
Tyfon79 odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
Problem wycia nie dotyczy tylko szosy czy graveli a tam ciężko szukać po lesie olejów w ściółce. Mi w nowym zestawie tarcz i klocków metalicznych wyć pod koniec dnia zaczął tył. Do tego przed ostatni zjazd ostatnio i spadła mi dramatycznie siła hamowania. Wnioski są takie, że robią nas w uja by ciągle wymieniać i by kasa się zgadzała. Dziś szczęśliwy ten kto ma całe życie klocka ciszę. Wystarczy wyciągnąć wnioski ile tu klocków przerabiacie. Bez jajec bo w Alpach nie mieszkamy a na nizinach nawet organiczne w szosie czy gravelu to powinny być min kilka sezonów. Jest też inna opcja czyli grupa ludków w tym ja co ma od jakiegoś czasu wiecznego pecha... -
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
Chociemir odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
-
Miałem Velocisa i pasował w miarę ok ale gniótł mi trochę czoło, po nim przesiadłem się na GIRO Synthe MIPS II i jest znacznie lepiej. Ciekawą opcją w podobnym kształcie jest Rudy Project Venger, ale to wg. komentarza wyżej zakup bez gwarancji 😕
-
[~9000] Rower szosowy
gandalf_kolorowy odpowiedział gandalf_kolorowy → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
@nossy A no wygląda na to że to że skopiowali opis z jakiejś zagranicznej strony i wrzucili w tłumacza bo tam im się coś rozjechało przy siodełku. SIEDZENIE: Gigantyczne podejście Czyli wychodzi na to że w PL nie dostanę innego przełożenia w tym konkretnym modelu dla tego Gianta i jak bym chciał inne to albo sam wymienię albo inny rower, ta Orbea ma 50/34, ale bliżej mi znacznie do Gianta. Ja jeżdzę głównie Beskid Śląski i Sądecki w zależności gdzie aktualnie przebywam, jakiś konkretnych podjazdów nie atakuję, to co się trafi na trasie to jadę, a teren taki że w którą stronę by nie pojechać zawsze będzie coś pod górę. Tutaj przykładowe podjazdy zrobione na Sensie 50/34, te same podjazdy zrobiłem też na Radon Crager 7.0, zakładam że na tym Giancie też przejadę, może cieżej kadencje będzie utrzymać sensowną, ale no nie wiem, nie znam się aż tak na tym. https://kolarsko.pl/baza.php?podjazd=692 https://kolarsko.pl/baza.php?podjazd=662 https://kolarsko.pl/baza.php?podjazd=1092 https://kolarsko.pl/baza.php?podjazd=991
