Skocz do zawartości

[amortyzator] Rock Shock Dart3 Air


mrmorty

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wygląda mój korek i tłoczek. Materiał stal nierdzewna. Wentyl w korek wklejony na poxylinie. Tłoczek jest wpuszczany w celu uzyskania większej komory, jest złożony na 2 oringach. Jakby się pokusił to bardzo łatwo można zrobić SoloAir tylko potrzebny dostęp do tokarki i materiał.

post-141052-0-42898300-1361654472_thumb.jpg

post-141052-0-64902900-1361654485_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Cześc wszystkim.

W poniedziałek jestem umówiony z tokarzem bo mam parę gadżetów rowerowych do zrobienia i przy okazji mam zamówienia na dwa komplety(korek i tłoczek) do przeróbki Darta na powietrze. Przyznam szczerze że nie znam cen ale na pewno nie będą tak wysokie jak te które zaśpiewał mi tokarz z Augustowa gdy powstawał ten projekt. Sądzę że zamkniemy się w cenie 50 zł za zestaw - korek, tłoczek i oringi do niego.

Zrobiłem kilka eksperymentów i rzeczywiście warto skrócic "nóżkę" tego tłoczka i zmniejszyc ilośc oleju w komorze do 2,5 cm bo wtedy mamy większą komorę powietrzną i amorek tak nie wariuje z progresją :)

Tak jak pisałem na tym procederze nie zarabiam ale też nie chcę urywac się z pracy by umówic się z tokarzem w celu wytoczenia jednej tylko rzeczy więc proszę pisac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, prześledziłem cały temat i mam kilka pytanie, czy na prowadnicę nakładamy gumowy "dobijak" czy jak to się tam nazywa, i czy ten niebieski tłoczek ma być osadzony tak jak na zdjęciu nr 1 tz czy ma wystawać to 4,5cm nad prowadnicę, ostatnie pytanie, jak będę dotaczał tłok na 3 oringi to o ile skrócić "nóżkę" docelowo ma 6 cm. Pozdrawiam

 

 

xPwlPSq.jpg

ccrm0RC.jpg

yO1dL96.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się chwilę nad tym zastanawiałem - Air Asist nie, bo to inny system, a samo słowo "air" przy temacie brzmi niemedialnie :P

Co do zmian - ostatnio przez gg instruowałem chłopaczka i wspólnie powstała RST Gila TnL Air, wszystko się da :)

 

Witam.

 

Właśnie odnośnie Rst Gila, jak to mniej więcej wygląda, są duże różnice w przeróbce czy praktycznie tak samo w końcu to amorek z niższej półki. Może bardziej sugerować się opisem przeróbki XCR'a ?

 

Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma potrzeby dawania odbijaka na prowadnicę;

gila - przeróbka jest niemalże identyczna. W XCR golenie wewnątrz w pewnym miejscu się zwężają a w Gili nie.

Kluczem do sukcesu jest hydrauliczny tłumik by mieć jakąś kontrolę powrotu.

Ok. Mam jeszcze dwa pytania:

 

* Używasz jeszcze tego amorka, jesli tak to jak się sprawuje? Chciałbym na swoim jeszcze z 1 sezon pośmigać.

* Co do zaworu, znalazłem takie coś http://www.cyklotur.com/czesci/amortyzatory-rowerowe/czesci-zamienne/p,zawor-powietrzny-titan-rst,22509.html   Jak myślisz sprawdziłby się w Gila  zamiast dorabianego u tokarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

O którym teraz rozmawiamy? Jeśli o RS Dart to można tak powiedzieć. Był dla mnie zbyt wiotki i właśnie sprzedałem go koledze sporo lżejszemu ode mnie. Kolega tak czy inaczej śmiga ze mną więc mam cały czas oko na ten widelec.

Jeśli chodzi o RST Gila to ja tylko dawałem instrukcje jak działać.

 

Musisz tak czy inaczej dorobić korek bo to podałeś to tylko zawór.

Jeśli chcesz korek do Darta to daj mi znać najpóźniej do wieczora i mogę zamówić jeszcze jeden korek bo został mi jeszcze jeden wentyl.

 

Cennik za korek w alu 30 zł, wentyl 5 zł, tłoczek na 3 oringi 10 zł plus wysyłka

 

w tej chwili mam zamówienia na 6 korków i tokarz dał mi znać że większość mojego zamówienia już wykonał i mam się zgłosić w piątek/sobotę. Nie wiem czy korki są w tej "większości" bo zamawiałem też tuleje montażowe do damperów itd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O którym teraz rozmawiamy? Jeśli o RS Dart to można tak powiedzieć. Był dla mnie zbyt wiotki i właśnie sprzedałem go koledze sporo lżejszemu ode mnie. Kolega tak czy inaczej śmiga ze mną więc mam cały czas oko na ten widelec.

Jeśli chodzi o RST Gila to ja tylko dawałem instrukcje jak działać.

 

Musisz tak czy inaczej dorobić korek bo to podałeś to tylko zawór.

Jeśli chcesz korek do Darta to daj mi znać najpóźniej do wieczora i mogę zamówić jeszcze jeden korek bo został mi jeszcze jeden wentyl.

 

Cennik za korek w alu 30 zł, wentyl 5 zł, tłoczek na 3 oringi 10 zł plus wysyłka

 

w tej chwili mam zamówienia na 6 korków i tokarz dał mi znać że większość mojego zamówienia już wykonał i mam się zgłosić w piątek/sobotę. Nie wiem czy korki są w tej "większości" bo zamawiałem też tuleje montażowe do damperów itd

 

 

Oczywiście interesowało mnie jak spisuje się ten Dart po twoich przeróbkach, ja chcę zastosować je do RST. Skoro kolega dalej go używa to zdał egzamin.

 

Co do korka to nie ma "ciśnienia", dopiero co przymieżam się do przeróbki i rozważam jeszcze zmianę sprężyny na miększą, muszę to  przeanalizować. Wrazie czego myślę że u siebie w mieście znajdę tokarza któy go wykona, ew. zgłoszę się do ciebie ;)

 

Jesteś w stanie zrobić zdjęcia i je tutaj wrzucić (Korka,tłoczka) i jeszcze ewentualnie wymiary?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Spieszę z informacją że odebrałem wczoraj kolejne tłoczki z korkami i wkrótce dotrą do szczęśliwych odbiorców :)

W kwestii gwintu to powiem że nie jest on metryczny a jakiś wredny calowy.

W kwestii dalszych zamówień - ceny będą zależały od ilości zamówień oraz materiału, no i "finezyjności" samych korków (najnowsza seria jest wykonana na wzór korka z mojego Manitou Drake - więc wygląda naprawdę dobrze). Ceny nie są astronomiczne bo zazwyczaj oscylują w okolicach 30 zł za korek, 10 zł za tłoczek oraz 5 zł za wentyl. Wentyle mi się już powoli kończą :)

 

Umówmy się też w ten sposób - nie chcę biegac do tokarza z jednym zamówieniem, bo dla niego to jest zawracanie gitary. Jeśli znajdzie się 2 chętnych to wtedy działamy.
Obecnie mam sezon rozjazdowy więc nie śledzę tematu na bieżąco. Proszę pisac na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Spieszę z informacją że odebrałem wczoraj kolejne tłoczki z korkami i wkrótce dotrą do szczęśliwych odbiorców :)

W kwestii gwintu to powiem że nie jest on metryczny a jakiś wredny calowy.

W kwestii dalszych zamówień - ceny będą zależały od ilości zamówień oraz materiału, no i "finezyjności" samych korków (najnowsza seria jest wykonana na wzór korka z mojego Manitou Drake - więc wygląda naprawdę dobrze). Ceny nie są astronomiczne bo zazwyczaj oscylują w okolicach 30 zł za korek, 10 zł za tłoczek oraz 5 zł za wentyl. Wentyle mi się już powoli kończą :)

 

Umówmy się też w ten sposób - nie chcę biegac do tokarza z jednym zamówieniem, bo dla niego to jest zawracanie gitary. Jeśli znajdzie się 2 chętnych to wtedy działamy.

Obecnie mam sezon rozjazdowy więc nie śledzę tematu na bieżąco. Proszę pisac na priv.

 

 

Ja dzisiaj odebralem przesylke i wlasnie mam rozebranego widelca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Z tego co pamiętam to lewa goleń wewnątrz nie ma tej samej średnicy na całej długości i był problem z dotoczeniem korka.

Polecam raczej dedykowany temat i konsultacje z Rafałem.

 

W kwestii Dartów - w Polskę poszło już ponad 20 zestawów ode mnie ale nie pojawiła się żadna opinia. Może ktoś coś naskrobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Moj darcik solo-air dział całkiem fajnie, ale po około 1000km rozszczelnił mi się tłoczek uszczelniający (ten na 3 uszczelki), ciśnienie z komory uciekło na dół i wywiało/ popsuło mi uszczelkę kurzowo-olejową. Próbowałem połatać ją silikonem itd ale nic z tego. Zna ktoś jakiś sklep gdzie te uszczelki można by dostać w miarę przystępnej cenie? bo w rowerowym powiedzieli mi 110zł za komplet, a to jest przecież 50% wartości amorka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...