Skocz do zawartości

[płyny hamulcowe] Dlaczego DOT nie zastąpi oleju, a olej DOT'a


Andrew

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Zdemontuj klocki i sprawdź czy w okolicy tłoczków nie ma wycieku płynu. Jak jest uszczelki do wymiany, bez oryginalnego klucza to lipa, można próbować kawałkiem płaskownika, ale nie polecam bo można obrobić śrubę. Czyli albo kupić klucz, albo dać na serwis. Jak w okolicy tłoczków jest sucho to źle odpowietrzony układ. Zobacz też czy nie ma wycieków oleju w miejscu gdzie przewody wchodzą w klamki, może cieknąć jak są za słabo wkręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Czy ktoś z was wymieniał może olej w hydraulikach Giant Root? Po spuszczeniu oleju i określeniu jego barwy ( coś koło czerwonego) stwierdzam iż jest to mineralny olej. Mam racje?

 

O ile się nie mylę to na klamkach jest napisane jaki olej powinno się lać, poszukaj dobrze

Jeździłem na MPH 2.5 a potem na Giant Root i jest to największy niewypał jaki może być, Bardzo szybko zmieniłem je na XT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

siemka

jak odroznic dot 4 od 5.1 ? oba maja podobno jasno zolty kolor wiec wizualnie nic nie wyszło

a drugie pytanie jesli mialbym w swoich juicy3 dot4 a chcialbym wymienic go na 5.1 to jak wypompowac ten stary plyn hamulcowy ? mieszac nie mozna wiec jakos bede musial sie go pozbyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinusz: nic

chodzi o to, ze nie wiem czym mam zalane hample (kupowane x lat temu na allegro)

mam je zapowietrzone wiec chce je naprawic

mam tylko nadzieje, ze gosciowi od ktorego kupowalem nie przyszlo do glowy wlac tam dot5

 

w sumie nawet gdyby byl tam dot5 to czym go wyplukac z ukladu hamulcowego ? przepompowac normalnie tak jak @jasinski21444 napisal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Słuchajcie, tak sobie siedzę, robię przegląd narzędzi, płynów, części, no i tak patrzę  na olej mineralny. Któregoś razu bardzo mi się żeby kupić płyn hamulcowy, bo skracałem przewód i sporo pociekło, no i będąc w kilku rowerowych dostałem tylko w jednym taki o to płyn. Pisze jak byk mineralny, jak kupowałem to mówiłem że potrzebny mi do shimano. Był po całe 10 zeta to wziąłem bez zastanowienia bo mi się spieszyło. Teraz czytając etykietkę się zaniepokoiłem, czy po prostu kupiłem coś nie teges, czy może firma to gunwo i sami nie wiedzą co sprzedają. "W pełni mineralny najwyższej jakości płyn do układów hamulcowych w rowerach, motocyklach i quadach. Doskonale smaruje i chroni części układu przed korozją. Pozostaje neutralny dla uszczelnień i stopów metali. Przeznaczony do wszystkich typów układów gdzie instrukcja obsługi nakazuje stosowanie płynu DOT4 lub DOT3."

4222566675.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

Dobra pany jestem tym co zrobił niemożliwe :

Hayesy sol1e : wyrzygały się przez klamki w zimę ( zeżarte klamki -- to wiele hayes-ów na DOT-cie tak zrobiło-- czego to efekt nie wiem bo to nie ja go używałem wcześniej)

A że ten zestaw spowalniaczy i tak na złom to zostały zalane z braku laku :

Kujawskim z pierwszego tłoczenia XD 

No dobra na poważnie to : Oliwką z oliwek.. XDDDD ( co bylo pod ręką byle mieć na okres wymiany hebli coś zwalniającego )

I powiem wam że jak na 1 tłoczkowy układ to w stosunku do V-ek to niewiele mniej skuteczne ( sporo walki z dotarciem przodu było )

P.s 2 zasada odpowietrzanie : Dawno temu za górami i lasami mówili że tłoczymy olej/dota od zacisku do manetki..

W 2 stronę też idzie i nie ma problemów z powietrzem..

Ot taka prowizora jak trzeba na szybkiego mieć hamulce a kurier nowych jeszcze nie przywiózł..

Ps. Nie naśladować mnie chyba że heble i tak lecą na złom..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

W zeszłym sezonie z braku oleju mineralnego wlałem do hempli olej do amortyzatorów, wyglądał podobnie i miał podobną gęstość. Miałem szybko wymienić ale jako, że wszystko działało to zostawiłem. Dziś przyszedł czas żeby odpowietrzyć i wymienić olej. Po wtłoczeniu nowego w zacisk, z klamki zaczęła lecieć czarna ciecz wymieszana z olejem, sam olej miał dużo pęcherzyków powietrza, które nie chciały się przemieszczać. Musiałem przelać cały hamulec żeby się tego pozbyć, udało się go w końcu odpowietrzyć, działa tak jak wcześniej czyli bez szału (shimano br m315). Podsumowując olej do amora nie jest zbyt dobrą opcją do hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...