Skocz do zawartości

[studia] co studiujecie na jakich kierunkach... ?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Musze sie zdecydowac czy informatyka czy automatyka & robotyka

Dokładnie tak jak ja ;) jeszcze myślałem ewentualnie nad zarządaniem i inżynierią produkcji na wydziale informatyki i jeszcze jakiś w miare ciekawy kierunek muszę wybrać gdzie łatwiej się można dostać żeby była rezerwa jakaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to napisz jak wygląda ten kierunek oczami studenta, bo niedługo trzeba podjąć decyzję :)

 

Szczerze mówiąc kierunek ciężki. Nawet bardzo. Wiele zależy od przygotowania ze szkoły średniej. U mnie poczatkiem problemów była matematyka, a konkretnie: Analiza matematyczna, a potem Matematyka dyskretna. Te przedmioty sprawiły mi troszkę trudności, bo w szkole średniej niestety nauczanie było pod kątem zdania matury i to właściwie przesądziło o pominięciu kilku ważnych zagadnień matematycznych.

 

Wiele też zależy od prowadzących, bo dany przedmiot u jednego może okazać się najgorszym koszmarem Twojego życia, a u innego bajką. Niedawno tak miałem z jedym przedmiotem, którego za Boga nie mogłem zrozumieć. Prowadzący laboratorium wyszedł z założenia, że studenci mają się sami uczyć, a on ma tylko sprawdzać ich wiedzę (wejściówki). I tak nieco przyciśnięty przez dramatyzm ciągłych zaliczeń, sam się nauczyłem tego wszystkiego do tego stopnia, że wytykałem im błędy logiczne i merytoryczne w zadanich na zaliczeniu warunkowym.

Niestety nie zaliczyłem (uważam, że to poprostu było już od dawna przesądzone, zanim jeszcze usiadłem przed zadaniami) tego przedmiotu, stąd poprawianie semestru. Ale mimo to czuję się dumny z tego do czego sam doszedłem.

 

Jednym słowem ten kierunek jest ciężki, ale wiele zależy od Twoich prowadzacych. Jeśli zechcą, to Ci ułatwią, jeśli nie to lipa :/ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak mozesz cos wiecej o tym kierunku. Musze sie zdecydowac czy informatyka czy automatyka & robotyka

To już zależy od osobistych preferencji, też miałem kiedys taki dylemat ;).

Automatyka jest silnie powiązana z mechaniką, bardziej związana z hardwarem. Informatyka to raczej programowanie, zabawa softem. Na obu kierunkach podstawą jest matematyka i fizyka, reszta to kwestia specjalizacji na kolejnych latach. Na automie jest ten plus, że matma i fiza odpadają po pierwszym roku, kumpel na informatyce na UJ miał matme, analizę matematyczną i inne cuda do 4 roku. Niemniej jednak którego z tych kierunków byś nie wybrał, będzio to słuszny wybór ;-)

Dla faceta tylko kierunki techniczne, nie daj się wysłać na jakąś socjologię czy inne filozofie lub zarządzania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

kier: automatyka i robotyka na aei pol.ślaskiej, spec: robotyka, koncoweczka idzie wielkimi krokami :P

pytaliscie co lepiej - informatyka czy automatyka :D

nie chcialbym obrazac informatykow bo znam kilku i to fajni goscie ..... ale cale zycie siedziec przed monitorem i klepac w plastiki to nie jest moje marzenie :lol:

poza tym popatrzcie ilu ludzi konczy jakie kierunki. u nas na informatyce jest teraz plusminus 200 doktorantow, na robotyce moze z 5 B) porownajcie sobie konkurencje w obydwu zawodach...

a gdybym mial sie teraz cofnac o te 5 lat i wybierac na nowo? nie wszystko bylo proste, ale wybralbym tak samo :D

pozdrowko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas na informatyce jest teraz plusminus 200 doktorantow,

Ilu :eek: doktorantow ?? Chyba zdecydowanie duzo trzeba odjac z tej liczby ;)

Fakt ze konczylem inna "branze" :) - ale u mnie na wydziale zostalo 3 gosci , na innych wydzialach max po 5 a u was 200 ?? wow ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...