Skocz do zawartości

[studia] co studiujecie na jakich kierunkach... ?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Jak w temacie na jakiej uczelni wydzial/kierunek moze specjalizacja i jak wam sie podoba ?

Duzo czasu poswiecacie na nauke? duzo wymagaja? wasze spostrzezenia ?

ja mam zamiar zlozyc niebawem papierki na wydzial inzynierii materialowej na PW , fajna opcja jest dobze zrobiona stronka tego wydzialu na której można dowiedzieć sie wszystkiego o wszystkich przedmiotach na każdym z poszczególnych 10 semestrów dla przykładu semestr 1 chemia oraz semestr 9 Elektronowa mikroskopia skaningowa i mikroanaliza rentgenowska :lol: brzmi groźnie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Lookas, kolejny inżynierek będzie na forum... fajnie. Ale dziwne, że to aż osobny wydział... na PŁ był Wydział Mechaniczny, i kierunki: Mechanka i Budowa Maszyn, Inżynieria Materiałowa, Automatyka i Robotyka... Tak się tylko zastanawiam, co się po materiałówce robi :roll:

Ale ogólnie spoko :grin:

 

A, o studiach jeszcze - ja już swoje skończyłem, ale mam ambitne plany przekfalifikowania się - albo w branży IT, albo MBA strzelić, albo technika dentystycznego zrobić, coby stworzyć rodzinną spółeczkę i kompleksowo kasować pacjentów żony :twisted: Co byście wybrali na moim miejscu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się kształcę na Akademii Medycznej w Gdańsku, Wydział Lekarski, rok 6-ty czyli ostatni. Potem stażyk i specjalizacja, prawdopodobnie z chirurgii dziecięcej. Studia trudne ale wdzięczne, zawód ciekawy i wymagający ciągłego rozwoju. Mało czasu na rowerek. Jeśli ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na AGH (Akademia Górniczo - Hutnicza) na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki (IMiR) , Kierunek - Mechanika i Budowa Maszyn i specjalizacjędopiero bede wybierał ale pewnie bedzie to : Informatyka w Inżynierii Mechanicznej :P

 

Szczerze mówiąć to myślałem że bedzie prosto , ale jest to cholernie wymagający kierunek - nie ma łatwo :-( Mimo wszystko gdybym miał wybierać - podjąłbym tąsamą decyzję :P no i do tego AGH :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, połączenie zdolności manumalnych z teorią - toż to normalna obróbka skrawaniem - mini frezareczki, tokareczki, szlifiereczki - połączenie mojej specjalności z praktyką :P

 

A co do MiBM - nie było tak źle. Do 2 roku nas męczyli, a potem, jak poszły PKM i słynne "bałwanki", to już górki było :P. A zaczynało nas około 500, skończyło z 70 :twisted:

 

Ty, Turim, Ty nie ściemniaj, obroniłeś się, czy się bedziesz bronić? Bo jak się obroniłeś, to mały wpier paier ci się należy - nawet browarka nie było :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższa Szkoła Pedagogiczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Katowicach.

Pedagogika specjalność doradztwo zawodowe, a od października uzupełniające na pedagogice pracy...

 

wszystko ujdzie, ale chyba nie mam ochoty pracować z "miłymi" paniami w urzędzie pracy, bo po paru miesiącach serce i wątroba do wymiany przez picie tak ogromnych ilości kawy i braku jakiegokolwiek ruchu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sigreg

Witam,

 

Automatyka i Robotyka na Pol. Sląskiej, kier. sterowniki i systemy sterowania. Zaczynaly 74 osoby skonczylo ... 12 :roll:

Sytuacja z zycia wzieta, wchodzi profesor na wyklad do auli na 300 osob, a tam ... 4 osoby

- Panowie, co to ma znaczyc ?? To chyba jakis zart !

- Nie Panie profesorze, to jedna trzecia roku

 

Zajecia organizacyjne z laborek na poczatku semestru

- Dobrze, no to podzielcie sie tak na trzy sekcje po 10 osob

- :lol:

 

Ta sama aula na 300 osob, inny wyklad, w pierwszym rzedzie komplet - 12 osob.

- No, w koncu widze u Panstwa pelna sale

 

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Administracja na wydziale prawa UJ , studia ciezkie, szczegolnie przedmioty zwiazane z prawem europejskim. Jak ktos lubi sie katowac polecam. Studia sa dobre dla systematycznych osob, ja do nich nie naleze tak wiec w czasie sesji jest jazda na maxa, nauka 24 h przed egz non stop i takie tam, litry kawy, nieprzespane nocki. A i jedno co mnie dobilo po 2 latach studiowania ze na tych studiach szczescie to jakis 80% a wiedza tylko 20%, choc moze to tylko moje spostrzezenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informatyka/IZ na politechnice.

PS. jest ktos z Pwr kto jezdzi na rowerku i beidze bral sport-rowery gorskie/turystyka rowerowa ??

naki zalezy od przedmiotu - generalnie 0/1 ;] albo zapie***sz albo sie opie***sz :P

 

Troche sie ucze bo to byl 1 rok :D ale moja nauka jest baaaaardzo nieefektywna :P - np. pisze jakis programik przy okazji przeglądając forum :P( w przerwach jak mi sie ładują strony dopisuje cos tam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policealna szkoła fotograii Fotomednia www.fotomedia.com.pl . Jest to 2,5 roczne studnium po którym będe miał tytół technika fotografa :P

A od tego roku (szkolenego) zaczynam nauke w Wyszej Szkole Turtytki i Hotelarstwa w Gdańku www.wstih.edu.pl/aktualnosci.php na kierunku Zarządzanie przedsiębiorstwem turystycznym. Studia w trybie zaocznym zębym miał czas na rower :P Obecnie pracuje na budowie i szkukam pracy żeby zarobić na studnia :-( 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to i ja się pochwalę :P

 

1 lipca 2005 r. zakończyłem swoją edukację

 

posiadam tytuł inżyniera (kierunek inżynieria środowiska) na Wydziale Inżynierii i Kształtowania Środowiska Akademii Rolniczej we Wrocałwiu

i magistra na tym samy wydziale - specjalność technika sanitarna

 

jak było - na początku ciężkawo, potem jeszcze ciężej, dopiero na magisterce nastały dobre czasy

 

ps. mieszkałem 4 lata w akademiku i tego nic nie przebije :P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to troche przyszlosciowy temat, bo poki co dostalem sie na dwa kierunki i musze cos wybrac, te kierunki to informatyka na IZ i elektronice na PWr i nie mam zielonego pojecia co wybrac, pewnie zaczne od pazdziernika dwa i w trakcie zrezygnuje :D

 

Szu moze za rok wybiore ktoras z tych opcji, szkoda, ze nie mozna na pierwszym roku juz sobie czegos wybrac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Politologia specjalność Marketing Polityczny; zaocznie i uzupełniająco - już tylko został rok. A to wszystko na UAM w Posen sie odbywa.

CIEKAWOSTKA: na tym samym kierunku tylko że na dziennych studiuje (chyba jeszcze) posłanka BEGER :D pewien prof. za punkt honoru postawił sobie nie przepuścić jej na kolejny rok :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja studiuje na IMIRze na AGh. dokladniej MiBM - wspanialy kierunek dla kobiety  poki co nie mozna narzekac. ale zobaczymy jak sie historia dalej potoczy...

 

No to witam na Imirze :D fajna sprawa - tez jestem na MiBM :D teraz ide na 3-ci rok :) u mnie w grupie jest tylko jedna dziewczyna :D ale wiem że Twój rocznik bardziej "obrodził" w damy :) jakbys potrzebowała jakichś materiałów to daj znac :)

 

Pozdrawiam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak masz szczescie ze masz chociaz jedna :grin: u nas dam faktycznie zatrzesienie :wink: na moim roku bylo 5, a teraz chyba zostana 4 - przynajmniej tak slyszalam... na aumatycznym roku podobno wiecej bylo no ale w koncu jaka dziewczyna chcialaby mechanike studiowac :P co do materialow to pewnie kiedys skorzystam :niach: z pewnoscia sie zglosze.

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...