Skocz do zawartości

[odtłuszczanie tarcz i klocków] Co jest dobre, a czego nie polecacie?


pawel1315

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda wódki, lepiej inaczej spożytkować :D

Do tarcz i klocków używałem benzyny - szkoda gadać, pomagało, ale niespecjalnie. W sumie tylko nitro i drobny papier ścierny daje rade w 'kryzysowych momentach', kiedy tylko partyzantka wchodzi w grę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym mniej specyfików lejecie na tarcze tym lepiej. Tarcza powinna się sama czyścić piachem i wodą. Nie powinno się dotykać tarcz paluchami. Moje tarcze zatłuściłem spuszczając powietrze z komory negatywnej amortyzatora. Klocki wypaliłem nad palnikiem kuchenki gazowej. Później sadzę lekko przetarłem papierem ściernym. Natomiast do tarcz kupiłem kiedyś Motorex Power Brake Clean 750ml. I mam go do dziś. To aktywny środek do czyszczenia tarcz hamulcowych. Nie wchodzi w reakcję z gumą, plastikiem czy lakierem. Importerem jest P.H.ROWER+SPORT ul.Gliwicka 7 47-240 Bierawa. Tarcze po krótkim ponownym dotarciu hamują zdecydowanie lepiej. Jednak są to ostateczne sposoby. Do tarcz nie powinno się stosować żadnych specyfików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poczytałem tu trochę i mam taki problem przez przypadek wstrzykłem WD-40 do hamulców tarczowych Tekro iqx i wogólę nic nie hamują próbowałem cytrynki i benzyny ekstrakcyjnej i też nic myślę nad tym motorexem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz klocki inne niż żywiczne, to wypal je w piekarniku. Jeśli masz żywiczne - wymień na nowe, najlepiej już metaliczne, czy ceramiczne ;)

Tarcze umyj dobrze wodą z płynem o mycia naczyń, potem dokładnie odtłuść czymś polecanym w tym temacie, od siebie polecam Würth Sabesto (koniecznie zwróć uwagę, czy to odtłuszczacz, bo z tej serii są też smary).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To ja się podłączę. Mam Elixir'y R. Po w błocie i wodzie hamulce straciły dużo mocy. Przez kilka chwil podczas jazdy były zanurzone w błotku. Rano przy czyszczeniu czyszcząc równie mocno ubłocony napęd przetarłem tarcze tą samą szmatką brudną od smaru. :icon_mrgreen::wallbash: Wiem zdolny jestem :icon_lol: . Jak myślicie, utrata sporej siły hamowania była spowodowana "nasmarowaniem" moich hamulców czy jazdą w zanurzeniu? Co teraz z nimi zrobić? Oddać do serwisu ( są jeszcze na gwarancji ), czy spróbować naprawić samemu? :whistling:

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACETON TECHNICZNY do kupienia w każdym sklepie chemicznym z farbami lub narzędziami,

Mi najlepiej poszło palnikiem podgrzać lekko tarcze, tłuszcz się wypalił a reszte zmyłem actonem,

oprócz tego zrobiłem takie przystawki do zacisku (mechaniczne) dzięki którym klocki maja 2 razy mniejszy skok ale za to dociskają z 2 razy większa siłą, teraz koło da się zablokować nawet na szybkim zjeździe na oponach 2,5 cala, aż się zdziwiłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACETON TECHNICZNY
kupiłem za 8zł : Powiem tak: działa i odtłuszcza. Polałem na tarcze ostrożnie... i szmatką wytarłem i tak dwa razy. Byłem zadowolony dopóki nie kupiłem w casto.r.amie odtłuszczacz do tarcz motocyklowych ale również do zastosowania w rowerowych. Cena ok 18zł połowa Motorexa do tarcz. Teraz to dopiero chodzą... W spray psikam tak samo po dwa razy i wycieram. Polecam bardzo !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam dowolny spray czyszczący do hamulców - rzeczywiście działa znakomicie, na dodatek został stworzony właśnie do tego celu, więc można nie obawiać się o jakieś efekty uboczne. Wygodne dozowanie (spray) dodatkowo ułatwia sprawę i jest całkiem wydajny. Super czyści też łańcuchy itp., tłuste/zaolejone elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Mod Team

Przejrzałem temat, nie znalazłem opinii. Używał ktoś produktów firmy Textar do odtłuszczania tarcz hamulcowych? Jakies opinie zasłyszane lub z własnego doświadczenia. Cena w internecie waha się w okolicach 20 zł. Mogę go kupić za 11 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Produkt Textar sprawdzony. Bardzo dobrze poradził sobie z odtłuszczeniem moich tarcz, które nie były jakoś specjalnie brudne. Moja dziewczyna niestety popsikała sobie na hamulce brunoxa co doprowadziło do zatłuszczenia wszystkiego. Po kilkukrotnym (3) płukaniu tarczy, a w ostatniej fazie spryskiwaniu i przecieraniu suchą szmatką tarcza doprowadzona do czystości. W połączeniu z nowymi klockami Juicy 3 odzyskały dawną świetność hamowania. Teraz pora rozejrzeć sie za lepszymi klockami, bo obecne szału nie robią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zainwestowałem w dość intensywnie ostatnio reklamowanego Muc-Offa, Disc Brake Cleaner, 400 ml ~30 zł, więc cena nie jest powalająca.

W moim odczuciu produkt sprawuje się całkiem dobrze, niechcący prysnąłem na tarcze DOTem, na szczęście po intensywnym pryskaniu, czyszczeniu i po krótkim 'dotarciu' klocków wszystko jest tak jak było wcześniej, polecam (-:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tylko dodam od siebie, skoro temat już odświeżony.

Aceton działa, ale szału nie ma, zresztą ten w sklepach z farbami jest zanieczyszczony.

Zmywacz do paznokci nie ma już acetonu, tylko octan etylu, dobry rozpuszczalnik, ale nie wiem jak działa na hamulce.

Pomaga czasem delikatny papier ścierny. Choć jak usyfiłem swój pierwszy hamulec Brunoxem to już go nie odratowałem:P

Powietrze z komory negatywnej lepiej spuszczać przez zamorek w pompce, bo potrafi fajnie rzygnąć olejem po tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odtłuszczacze samochodowe/rowerowe/silnikowe - bardzo dobre

2. Benzyna ekstrakcyjna - tez dobra

3. WC picker czy coś podobnego z dużą dawką chloru - wręcz hardcore :) Uwaga tylko bo skórkę na łapkach też dobrze "odtłuszcza" a wręcz pali...

 

Wspominacie o papierze sciernym.... tak ale tylko bardzo drobny w rodzaju 400 i w górę... Wypolerowana powierzchnia tarczy która robi się jak lustro to nie jest dobry materiał cierny dla klocków dlatego warto czasem zmatowić takim bardzo drobnym papierem. Ale tylko takim delikatnym bo granulacja pomiędzy 30 a 150 przyniesie całkiem odwrotny efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...