Skocz do zawartości

Buksu

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    47
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Buksu

  1. Ha. Ktoś myśli, że mając 80mm skoku i Sag 1,5 cm to amor będzie pluszakiem. To są ustawienia na wyścigi. U mnie amor obudził się przy sag 25% czyli tak jak jeżdżą w US. Metoda ustawień: walimy równo na obie komory uzyskując obrany sag. Później w teren z pompką i się bawimy. Geometria, teren, preferencje wszystko ma wpływ. Nikt nie powinien podpowiadać z wartościami ciśnień. Ja dopiero po 2-cach poznałem amor. Aha wartości ciśnień na goleni są zawyżone. Szkoda marnować skoku kosztem "miękkości", więc powinno się pompować "-" do momentu zmniejszania się skoku. Pozdrawiam.
  2. Na RK 2.2 zwijaną przesiadłem się z ciężkich Kenda Nevegal E-stick 2.1. Powiem, że opory toczenia trochę lepsze . Rower to Giant Trance 3. Jednak gdy tylko rano na treningu nie odparuje rosa to trzeba uważać - szczególnie na korzeniach. Jednak może i Nevegale ciężkie były lecz miało się więcej pewności. Na podjazdach już tak ochoczo nie wstaje na pedały. Jednym słowem opona dobra na suche warunki. Średnio trzyma w zakrętach i szybko zapycha się błotem. Z tymi rewelacyjnymi opiniami byłbym ostrożny. Race Kingi dobrze radzą sobie w piachu. Co do zużycia to ważę 78kg. Jazda to xc,am. Nie jeżdżę po asfalcie. Cały czas to lasy w których to zawsze wybieram największe knieje . Opony mam ok 1000km i większych śladów zużycia nie widzę. Martwi mnie tylko ilość kapci jakie łapie i to przy 3,5 atm. Cena powinna być trochę niższa. Teraz dylemat powraca czy Maxxis Crossmark 2.1 czy Racing Ralph 2.1, a może Rocket Ron . Pozdrawiam.
  3. Witam. Mam pytanko. Co to za model http://rowerowysklep.pl/czesci-amortyzatory-amortyzator-rockshox-reba-rl-dual-air-wht-poplock-o_l_183_7537.html ?? Z tego co wiem modele z oznaczeniem rl to 2011. Dzwoniłem do sklepu powiedziano mi, że jest to model z ubiegłego roku. Chyba nie zależy mi na regulacji wolnej kompresji. Jednak słyszałem, że cytuję : "Od strony technicznej po raz pierwszy w modelu Rock Shox Reba wprowadzono tłumienie wolnej kompresji rozróżniające bujanie amortyzatora pod wpływem pedałowania od najazdu na przeszkody. Będzie ono dostępne w każdej z wersji". Posiadam Torę Solo Air i rower Trance 3 2008r. Ważę 80 kg. Zastosowanie XC/AM. W następnym tygodniu chcę kupić w/w amortyzator. Jednak nie wiem czy nie lepszym wyjściem będzie zakup przez sklep internetowy modelu 2011 np. http://www.cyklotur.com/x_C_Sz2__T_amortyzator-reba-rl-2011-ROCK-SHOX.html?PT=53180345&PZTA=8&HNT=T&PD=53010584&WSZDZ=T . Mam tlylko pewne obawy w związku z docięciem nowej sterówki. Nigdy nie zmieniałem amortyzatora. Proszę o radę na temat opłacalności w/w zakupów i sugestię czy tłumienie powolnej kompresji to coś co przydaje się w praktyce. PS Mieszkam w Warszawie i AIRBIKE jest chyba jednym z najbardziej profesjonalnych sklepów w okolicy. Jaka szkoda, że nie osiedliłem się na południu Polski a tu pozostaje mi nudne i płaskie Mazowsze.
  4. To ja już nic nie rozumiem . Najlepiej chyba wyjaśnić to na przykładzie. Posiadam alex rims dp17 o wewnętrznej szerokości 17mm. Sugerując się opiniami zakupiłem Continental Race King 2.2 o średnicy 55mm. Czyli aby uniknąć niebezpiecznych naprężeń nie mogę przekraczać 3.5 bara. A tu cytuje "Tak wąskie obręcze bardzo słabo współpracują z szerokimi oponami chyba, że opona jest mocno napompowana..." . Moja waga to ok 85kg, a rower to full Giant Trance 3 2008. Roweru używam do ambitnego MTB - głównie po możliwie trudnych leśnych duktach. Preferuje sportową jazdę kosztem komfortu. Szeroką oponę wybrałem ze względu na dużą ilość piaszczystych obszarów powstających szczególnie latem w Puszczy Kampinowskiej. Więc jakie w tym przypadku zlecacie ciśnienie? Muszę szczerze przyznać się, że zawsze miałem problem z doborem tego parametru w oponach. Dlatego zakupiłem pompkę z manometrem i zacząłem eksperymentować. Wydawało mi się, że wysokie ciśnienie w fullu jest wskazane. Uzyskam w ten sposób niskie opory. Jednak przejeżdżając po korzeniach opony nie uginają się i jakby natrafiają na większy opór. Natomiast zmniejszając ciśnienie bardzo ciężko mi się pedałowało - do tego dochodził strach przed dobiciem. Proszę bardziej obeznanych o podzielenie się doświadczeniami w tej kwestii. Pozdrawiam.
  5. Jeden sezon z j3. Dobre na pierwsze hydrauliki. Oryginalna tarcza 160mm i klocki. Jednak po jednym sezonie z przednich okładzin nic nie zostało. Ważę 85kg i zasuwam po lasach na Mazowszu. Natomiast zauważyłem, że w przednim zacisku czasami tarcza ociera o klocki. Jakby jeden klocek poruszał się słabiej. Na ten sezon założyłem już koolstopy. Jednak po wymianie przednie koło nadal napotyka lekki opór. Gdy zrobi się cieplej postaram się ustawić ponownie zacisk i gdy po dotarciu klocków efekt będzie nadal występował oddaje na serwis. Jeżeli chodzi o moc i modulację to wydaje mi się zadowalająca. Po przesiadce z v-brake odczułem lekki wzrost siły i miażdżącą poprawę w modulacji. Dozowanie siły hamowania, wyłapywanie momentu blokady koła - rewelacja. Jeżeli chodzi o piski to występowały tylko gdy zatłuściłem tarcze. Słowem podsumowania: dobre na pierwsze hamulce hydrauliczne; szczelne; silne dla lekkich osób,dobra modulacja; łatwa wymiana klocków, które jednak szybko odchodzą.
  6. Buksu

    Kampinos III

    "Płaskie" Mazowsze nie jest takie nudne.
  7. Buksu

    Kampinos IV

    Fajne korzenie no i dookoła bagno. Niezły klimat. Jedna z moich ulubionych tras.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...