Skocz do zawartości

[bezpieczeństwo] gaz pieprzowy


rObO87

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam sie z Mentosem w 100% A Ty GdyniaBiker moze kiedys sprobujesz sie zastanowic nad tym co napisal, rozwazyc za i przeciw bo na razie widac w Tobie bute i niechec do przemyslenia tematu (czyli obrone status quo).

Trochę ostro reaguję czasem i przyznaję, że to może być kwestia młodości. Ale ja właśnie proponuję rozważenie różnych punktów widzenia i przemyślenie tematu, nie narzucam nawet sprecyzowanych poglądów. Żałosne, że nie widzisz różnicy. Jestem gotów rozważyć cudze zdanie. Nigdy też nie wypowiadam się bez przemyślenia. Jeśli chodzi o bezmyślną obronę status quo, to mogę powiedzieć, że też nie trafiłeś, bo jestem nonkonformistą i nie zamierzam tego nikomu udowadniać na forum, po prostu mam własne poglądy i zasady i choć bywa to nieprzyjemne, kieruję się nimi w życiu, często idąc pod prąd :P

Acha, jeszcze jedno Verul - znajdź choćby 1 miejsce w moim poście, gdzie powiedziałem coś niezgodnego z prawdą, lub mój argument był bez sensu!

Nikt się nie obraża
Cieszę się, trochę za ostro się wyraziłem może, ale poglądów nie cofam :D
Ale fakt, podstawówkę dopiero skończyłeś.
Miły przytyk z Twojej strony :D ale gimnazjum skończyłem. Drobna różnica..

Dziwi mnie czasem, że ocenia się cudze poglądy przez pryzmat wieku.. Wiesz, nie uważam się za kogoś lepszego, ale widziałem wielu ludzi choćby na forum, którzy choć dużo starsi, nie prezentowali przymiotów dojrzałości.. Niby "gówniarze" klną, nie przestrzegają ortografii, zasad na forum, nie znają się na rowerach itd. Otóż niektórzy dorośli pasują do tego opisu, a młodsi, którym to zarzucają, nie.

a kreujesz się na chodzącą obiektywną mądrość, nie zauważając własnej nietolerancji. Ja właśnie cały czas o tym, że są inne punkty widzenia, które mogę i krytykuję
Nie kreuję się na obiektywną mądrość :P Przykre, że jak taki "smarkacz" jak ja coś Ci zrzuci, to zamiast przyjąć to na klatę, zbywasz mnie zarzucając, że uważam się za chodzącą mądrość i że mój wiek nie pozwala mi nic sensownego powiedzieć :(

Oczywiście jestem gotów dyskutować, więc proszę powiedz mi, gdzie widzisz moją nietolerancję, a będę Ci naprawdę wdzięczny za zwrócenie na to uwagi. na razie wydaje mi się, że możesz mi zarzucać głupotę, ale nietolerancję wyłącznie sobie..

Pamiętaj, że ktoś może mieć konserwatywne a nie chore socjalistyczne poglądy jak ty.
Proszę, skończ z tym socjalizmem, ok? Masz jakąś manię :D Ja mam swoje poglądy, każdy ustalony oddzielnie, a nie ich zbiór jakiegokolwiek pochodzenia! Chociaż brzydzę się większością polityki, to wiem, że nie mam wiele wspólnego z socjalizmem.
Nijakość jest do bani, lepiej być wyrazistym chodź może i kontrowersyjnym
Kontrowersyjny pogląd, ale go podzielam :D
Zobaczysz, dorośniesz, zmądrzejesz (nie w rozumieniu głupoty), i pozmieniasz jeszcze nie raz swoje ***poglądy

Zobaczysz, nie zmądrzeję ;)

rozumiem Cię, iż z racji cielęcego wieku myślisz tak jak myślisz
Będzie Ci miło, jak napiszę "rozumiem Twoje chore poglądy z racji Twojego starczego wieku" :D ??? Nie napiszę tak. Jeśli rozmowa ma mieć sens, to proszę odpuść sobie przytyki do wieku, bo to zły sposób oceny.
I przyznaję - sam myślałem podobnie, nawet na postkomunistów głosowałem w liceum
Fajnie, a ja nie. Oczywiście nie mogłem jeszcze brać udziału w wyborach, ale jeśli chodzi o "młodzi głosują" itp, o popieranie kogoś, to w moim przypadku nie są to postkomuniści :) Bo akurat w moim przypadku ten wiek wystarcza mi do sensownych, świadomych wyborów. I zostawmy politykę, bo zrobi się nieprzyjemnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gdzie wy jeździcie że tyle dresów można spotkać... tak przeglądam ten temat i dochodzę do wniosku że w Polsce niczym na Ukrainie można dostać w co drugiej "bramie" czy na jakiś wsiach w łeb i obudzić się następnego dnia gdzieś w lesie...

nie przeczę że takie sytuacje mogą się zdarzyć no ale chyba to nie jest aż tak częste??

sorry za uogólnienie ale PRZESADZACIE...

poza tym: "gaz nie działa, a pałka to zbędne gramy"

 

ktoś już użył swojego gazu?? i co drech się zwijał z bólu, przeprosił i oddał rower?? czy może wypróbowaliście gaz na jakimś wiejskim szczeko-burku(-a wystarczyło przyspieszyć...)

 

litości...

 

PS najpiękniejszy jest wiek co poniektórych "bojowych" ;)

...a przy okazji pomyśleliście że jak jakiemuś "wygolonemu" psikniecie w oczy i zaczniecie uciekać to jest 50%(i większe) prawdopodobieństwo że chwilkę później wsiądzie do jakiegoś samochodu(tak, tak czasem łysi mają samochody) i zrobi wam z tyłka garaż??

 

Czasami zwykła rozmowa potrafi zdziałać cuda;) -trzeba być eco-friendly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Mentos? Za przeproszeniem ale pleciesz androny wplatajac do dyskusji kwestie politycznej poprawnosci, socjalizmu. Kompletnie nie masz pojecia o swoich dyskutantach kim sa, jakie maja poglady etc. i narzucasz niektorym osobom socjalistyczne poglady. Dla Twojej wiadomosci jesli juz jakos ja mialbym sie okreslac ideowo to najblizej mi pewnie by bylo do konserwatywnego liberala. Moze Ty miales w cielecym wieku chore z dzisiejszej perspektywy dla Ciebie poglady ale uwierz, ze nie kazdy mlody musi miec tak samo jak Ty. Z tym socjalizmem to troche przypominasz Janusza Korwin-Mikke, ktory kazdego kto ma odmienne od niego poglady nazywa socjalista i na tym epitecie konczy dyskusje...

 

Co do przykladu z palka - ze ktos moze nam ja wyrwac. Przykro mi ale tutaj Ty pomyslales jak socjalista, ktore prowadzi teoretyczne dywagacje a nie opiera sie jak konserwatysta na doswiadczeniu. Poprzegladaj chociazby fora (dobrze tu ktos zacytowal sfd.pl) gdzie siedza ludzie obeznani w tematyce walki na ulicy - kazdy rozsadny w takiej sytuacji przede wszystkim kaze unikac starcia, a na pewno nikt nie bedzie doradzal uzycia palki osobie, ktora po prostu sie nie potrafi nia poslugiwac :P

 

Co do sytuacji kiedy jest 10 napastnikow i 1 ofiara... hmm poprzegladaj archiwa gazet - pare lat temu byla taka sytuacja na warszawskim Brodnie. Kolo 10 osob zaatakowalo policjanta (w cywilu). Pozniej prokurat stwierdzil (cos w tym stylu) ze policjant spanikowal i mimo braku zagrozenia uzyl broni... Policjant powtorze...

 

Verul - uwierz nowa szczeka moze wiecej kosztowac niz nawet bardzo dobry rower. Ja jezdze co prawda TYLKO na Levelu A4 ale na rower zapracowalem sam i calkowicie samodzielnie jego zakup sfinansowalem. Wiec to nie jest tak, ze ktos mi dal pieniadze na ten rower i teraz lekka reka zamierzam go komus oddac...

 

Swoja droga strasznie przeinaczacie opozycyjne do Waszego podejscie. Ja nikogo nie namawiam do oddania roweru kazdemu napotkanemu dresowi. Ja tylko zwracam uwage na swego rodzaju naiwnosc w mysleniu osob, ktore mysla, ze jak woza ze soba gaz/palke to beda bezpieczne, nikt im nie ukradnie roweru, bez problemu poradza sobie z napastnikami.

 

Fajnie, ze niektorzy z Was pisza: niezaleznie od okolicznosci bede bronil swojej wlasnosci... chcialbym to jednak zobaczyc w rzeczywistosci a nie tylko czytac deklaracje skladane na jakims forum internetowym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze wyjasniles o co Ci chodzi. Ja nie mysle w sposob ze mam gaz = jestem bezpieczny tylko bezpieczniejszy. A bronic trzeba chocby po to by oni sie nie przyzwyczajali ze kazdy im tak latwo odda. I ja na deklaracjach nie poprzestaje, bo jak juz pisalem mialem okazje swoje przekonania zweryfikowac (pech chcial ze za kazdym razem wtedy gaz zostawal w domu) i nie uleglem.

Co do umiejetnosci uzycia palki jak najbardziej sie zgadzam, sam przeciez napisalem ze jak bym takowa nabyl to bym sie ja uczyl poslugiwac a nie po prostu wsadzil do kieszonki na rower i jazda.

 

A teraz pytanie: jedziecie i widzicie ze 3 dresow napadlo rowerzyste. Co robicie?

 

Ps: Off topikowo, to nie zauwazylem by JKM kazdego kto ma inne poglady niz on nazywal socjalista. Ma on o wiele wieszy zasob slow, no i czesto to sa po prostu socjalisci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gdzie wy jeździcie że tyle dresów można spotkać... tak przeglądam ten temat i dochodzę do wniosku że w Polsce niczym na Ukrainie można dostać w co drugiej "bramie" czy na jakiś wsiach w łeb i obudzić się następnego dnia gdzieś w lesie...

nie przeczę że takie sytuacje mogą się zdarzyć no ale chyba to nie jest aż tak częste??

sorry za uogólnienie ale PRZESADZACIE...

 

Czasami zwykła rozmowa potrafi zdziałać cuda;) -trzeba być eco-friendly

 

Od razu widać, że w swoim życiu przysłowiowo nigdy w "gębę" nie dostałeś... bo jakbyś kiedyś dostał na ulicy to inaczej byś teraz pisał. Jak trafisz na takich co nie rozmawiają tylko od razu walą po gałach a potem biorą co chcieli to ciekawe jak będziesz z perspektywy gleby z nimi rozmawiał, jeśli będziesz jeszcze w stanie. Może dużego doświadczenia nie mam, ale parę razy próbowano mnie okraść w tym jeden incydent gdzie 8 pijanych cwaniaków chciało się wyżyć i bez powodu szukając byle zaczepki zaatakowali mnie wraz z 3 znajomych. Szkoda, że nie widziałeś jak jeden z moich kumpli wyglądał w szpitalu na obdukcji... a najlepsze to było stwierdzenie policji - niestety kamery które był w centrum dosłownie 25metrów od nas na nic się nie zdały... dlaczego? Bo nie dało się zidentyfikować sprawców, takie oto mamy nowoczesne sprzęty w Polsce...

 

Fajnie, ze niektorzy z Was pisza: niezaleznie od okolicznosci bede bronil swojej wlasnosci... chcialbym to jednak zobaczyc w rzeczywistosci a nie tylko czytac deklaracje skladane na jakims forum internetowym :P

 

Deklaracji niektórzy z nas nie muszą pisać, bo życie samo weryfikuje po paru incydentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ogólnych przypadków bo każdy jest indywidualny. Kiedyś czytałem, że większość kradzieży jest ze świadomością dobrowolnego oddania a nie uszkodzenia okradanego, ale ogółu nie ma. Gorzej w sytuacji o której pisze Selvan82 kiedy chłoptasie chcą się w dziesiątkę na kimś wyżyć. Niewątpliwym plusem w takiej sytuacji jest właśnie posiadanie roweru a nie pałki

gaz nie działa, a pałka to zbędne gramy"(-a wystarczyło przyspieszyć...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo krytyki ze strony socbzdeciarzy :) temat i tak mi się podoba i każdy rowerzysta coś może z niego wartościowego wyniesie.

Jest jak najbardziej pożyteczny bo uzmysławia wszystkie aspekty pałko gazowe obronne chodź niektórzy niedorośli (by było polityczno poprawnie) nadal nie mogą przeboleć, że ktoś jednak myśli inaczej niż oni, chodź mówią, że to rozumieją.

A ha GdyniaBajker - zapomniałem, że teraz jest młodsza i starsza podstawówka (obie chyba obowiązkowe). Ja mając 16 lat podstawówkę właśnie skończyłem i zaczynałem swą jakże wspaniałą edukację w liceum (nie było żadnych gimnazjów jakbyś nie wiedział). No ale wtedy Cię jeszcze na świecie nie było i tu piję do tego, że nie możesz i nie zrozumiesz nigdy absurdów socjalizmu którego faktycznie nie cierpię (chodź byłem wówczas nastoletnim gówniarzem na utrzymaniu starszych) - nawet pamiętam takie śmieszne hasła solidarności z murów za komuny " będą czasy gdy na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści" :P. A, i nie wal tyle podzielonych cytatów bo raz wypatrzają kontekst a dwa ciężko zrozumieć co ty tam masz na myśli. No i nie wplataj, że ktoś coś powiedział gdy powiedział to ktoś inny.

A politykę lubię wiązać z różnymi tematami bo to właśnie ona kierunkuje prawo w tak absurdalne przepisy, które ofierze każą się bać bardziej niż bandziorowi - taki jest właśnie socjalizm panoszący się w Europie jak zaraza. I w ten właśnie sposób wiąże się ona z naszym tematem rowerowo obronnym. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

MENTOS, odnoszę wrażenie że masz manię na punkcie socjalizmu.....ale mniejsza z tym ;)

Ton twojej wypowiedzi nie znosi sprzeciwu, a nazywanie homoseksualistów pedałami jest zwyczajnym prymitywizmem, tak samo jak poglądy w sprawach życia i śmierci. Zabić jest bardzo prosto, trudniej z tym żyć. Pamiętajmy też, że będąc młodym popełniamy wiele błędów, jednak dostajemy szansę by je naprawić/zmienić się. Taki dresik, któremu strzelisz w łeb tej szansy mieć nie będzie. Akurat przykład bardzo absurdalny, bo skro wystarczy postrzelić w nogę a Ty wolisz w łeb........ no cóż, zalecam co tygodniową wizytę na siłowni albo u psychologa.

 

Nie mylcie proszę tolerancji z jawną akceptacją postaw prymitywnych, wulgarncyh i powszechnie uznanych jako złe.

Pozdrawiam ;)

 

PS

 

Nie ważne kto co mówi, lecz co mówi. Tak dla Mentosa specjalnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było żadnych gimnazjów jakbyś nie wiedział
I po co to? Wiem doskonale. To Ty się pomyliłeś, nie ja.
nie wal tyle podzielonych cytatów bo raz wypatrzają kontekst a dwa ciężko zrozumieć co ty tam masz na myśli
Jakbym nie "walił", to nie mógłbym się konkretnie odnosić do Twoich wypowiedzi. Poza tym kontekst można najwyżej wypaczać ;)
A ha GdyniaBajker
GdyniaBiker, szanowny Mentosie.
chodź niektórzy niedorośli (by było polityczno poprawnie) nadal nie mogą przeboleć, że ktoś jednak myśli inaczej niż oni, chodź mówią, że to rozumieją.
Mentos - myślałem, że można z Tobą rozmawiać. Naprawdę jesteś żałosny w tym pokazywaniu jaki to jesteś mądrzejszy, bo starszy ;) A to Ty nie szanujesz i nie rozumiesz cudzego zdania. Dowód? Zbywasz mnie traktując lekceważąco i z góry, bez szacunku, ale jak proszę o przykład nietolerancji, którą mi zarzucasz, to Ci się pomysły kończą i nadajesz te same bzdury o wieku i socjaliźmie!
temat i tak mi się podoba i każdy rowerzysta coś może z niego wartościowego wyniesie
Tylko, że Ty nic już nie wnosisz, bo się powtarzasz i obrażasz innych, zamiast poprzeć swoje wypowiedzi argumentami i odpowiedzieć na pytania. Jeśli dalej będziesz to robił, okażesz swoją porażkę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MENTOS, odnoszę wrażenie że masz manię na punkcie socjalizmu.....ale mniejsza z tym :P

Ton twojej wypowiedzi nie znosi sprzeciwu, a nazywanie homoseksualistów pedałami jest zwyczajnym prymitywizmem, tak samo jak poglądy w sprawach życia i śmierci. Zabić jest bardzo prosto, trudniej z tym żyć. Pamiętajmy też, że będąc młodym popełniamy wiele błędów, jednak dostajemy szansę by je naprawić/zmienić się. Taki dresik, któremu strzelisz w łeb tej szansy mieć nie będzie. Akurat przykład bardzo absurdalny, bo skro wystarczy postrzelić w nogę a Ty wolisz w łeb........ no cóż, zalecam co tygodniową wizytę na siłowni albo u psychologa.

 

Nie mylcie proszę tolerancji z jawną akceptacją postaw prymitywnych, wulgarncyh i powszechnie uznanych jako złe.

Pozdrawiam ;)

 

PS

 

Nie ważne kto co mówi, lecz co mówi. Tak dla Mentosa specjalnie ;)

 

Ciekawe, nie znoszę sprzeciwu a z Wami cały czas gadam ??? I nie wiem co znaczy mania socjalizmu i co Ci to przeszkadza ;) . Mnie on krzywdy nie wyrządził bo byłem głupim i naiwnym nastoletnim gówniarzem wówczas (nawet myślącym jak Wy co już wspominałem), ale postawę "prymitywną, wulgarną i powszechnie uznana jako zło" jaką jest socjalizm trzeba tępić jak faszyzm :)

 

Czytaj też ze zrozumieniem, i zobacz kto napisał może o strzelaniu w łeb a potem komentuj dobrze ?. Ja i to zaznaczając "żartuję" poparłem ten przykład jako coś przejaskrawianego, związanego z szerszym konspektem ułomności naszego prawa faworyzującego przestępców, ale widać masz problem i z czytaniem i ze zrozumieniem. A pedał to słowo jeżeli już obraźliwe a nie wulgarne a to ogromna różnica gdy nie kieruję go wobec konkretnej osoby. Zadzwoń do swego przyjaciela "homoseksualisty" pana Niemca - pewnie poczuje się obrażony bo ktoś na forum użył tego "wulgarnego" słowa. :P

A tolerancja polega kolego szanowny jeden i drugi na tym, że ktoś może mieć inne zdanie niż Wy jakby to było takie trudne do pojęcia. No ale wielce dojrzali ludzie z gimnazjum będący na garnuszku rodziców wszystkie rozumy pozjadali i prymitywami rzucając wcale nie oceniają i mienią się chodzącą tolerancją wyroki ferują. "Do szkoły się uczyć bo od tego serfowania w głowach Wam się przewraca" jakby to moja nieżyjąca już babcia powiedziała " :D :D :D. Sami sobie świadectwo wystawiacie, że ledwo co od "cycka" Was odstawili. Nie urażając innych nastolatków, którzy za takich wszechwiedzących i supertolerancyjnych się nie uważają. No ale "cycek" to przecież wulgarne słowo i będzie się zaraz do czego dowalić.

 

Weźcie sobie proszę i na koniec bo robi się mało na temat jedną radę do serca - dorośniecie zobaczycie, sami będziecie się z siebie i swoich poglądów z lat cielęcych śmiać, cierpliwości tylko trochę.

 

P.S.

 

tak tych dresów bronicie, zastanawiające :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawo Godwina zadziało więc teoretycznie powinno się zamknąć temat, ale myślę że lepszym sposobem będzie zakończenie OT.

Proszę porzucić moralizatorstwo, tematy tolerancji, wieku, babć i socjalizmu. wracamy do omawiania produktów robiących krzywdę bliźnim;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na youtube ochotnicy testowali na sobie gaz pieprzowy. Polecam. Jeden obraz jest wart wiecej niz 4 strony "teorii".

 

Osobiscie wydaje mi sie ze areozol, to lepsze rozwiazanie od żelu (szczegolnie na psy). Latwiej trafic.

 

Ten pistolet hukowy tez jest ciekawy.. Moze nawet lepszy niz gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Dawno się nie logowałem naawet na forum więc niewykluczone, że to mój pierwszy post - dlatego witam wszystkich :-)

 

Chciałem to napisać z temacie o złodziejach w Lasku Wolskim w Krakowie, ale niestety zamknięty, a na razie nie zakładam nowego tematu - jak się pomysł przyjmie to wtedy założę.

 

Przechodząc do sedna sprawy:

 

Chciałbym wystosować petycję do wszelki władz i organizacji w mieście mających wpływ na bezpieczeństwo m.in. w lasku wolskim.

Chodzi o spowodowanie aby głównie w lasku wolskim pojawiły sie patrole policyjne, najlepiej również na rowerach. Skoro w zimie znajdują się funkcjonariusze na nartach, którzy jeżdżą po stokach narciarskich to dlaczego w lecie nie miałoby ich być na rowerach w tych najbardziej niebezpiecznych miejscach. Jestem pewien, że znaleźli by się chetni funkcjonariusze do takiej pracy.

 

 

Jak wiadomo do petycji potrzeba poparcia - ludzi, czyli nas wszystkich z forów rowerowych.

Chciałbym przygotować taką petycję zebrać podpisy ("wirtualne"- imię nazwisko, miast i np PESEL), po czym wysłać ją do Rady Dzielnicy, Komendy Policji i gdzie się jeszcze da. Może odniosło by to jakiś skutek.

 

Co o tym myślicie??

 

PS. Trafiłem kiedyś na stronę gdzie każdy mółg zalożyć konto i przygotować petycję i zbierać podpisy. Może uda mi się ją znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu ta ;)http://www.petycje.pl/index.php

Szkoda, że dotyczy to tylko okolic Krakowa, będzie ciężko, ale cóż, trzeba próbować..

Zazdroszczę Wam tych policjantów na nartach :) U mnie tylko po plaży rzadko jeżdżą na koniach...

Ale proponuję rzeczywiście założyć osobny temat, bo tu to jest OT, a i mniej ludzi czyta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To ja wtrace swoje 3 grosze...

 

Sobota - Bialoleka - ul Chudoby - sporo takich starych domkow, sporo nowych odstawionych domow - widac, ze nowe miasto miesza sie z wsia. Na drodzze dwa wiejskie burki, oczywiscie kundelki. Bylem na rowerze z dziewczyna. Juz z daleka bylo widac, ze psy szukaja zaczepki, wiec wyjalem gaz z kieszeni. Dojezdzajac do psow, przepuscilem dziewczyne, zeby ominela te burki i pojechala dalej. W momencie gdy ja zaczalem przyspieszac burki rzucily sie za nami w pogon. Sam mam psa, wiec nie chcialem im zrobic krzywdy wiec psikalem gazem nie w nie tylko troche przed nimi. Gaz to Walther Pro Secur w plynie. Psy momentalnie zatrzymaly sie, jeden zaczal zlizywac substancje z asfaltu i w ciagu kilku sekund zwialy gdzie pieprz rosnie.

 

Ogolnie doswiadczenie bardzo niemile, bo nigdy nie wiadomo jakiej reakcji sie spodziewac. Jednak gaz zadzialal. Zasieg okolo 4 m, natomiast wersja w zelu ma nawet 6m. Dlatego goraco polecam. Termin przydatnosci do spozycia to okolo 3-4 lat, takze co roku nie trzeba wymieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ktoś napisał, że przed psem wystarczy przyśpieszyć. Tylko że taki burek potrafi biegać z prędkością do około 40km/h, a teren nie zawsze sprzyja takiemu przyśpieszeniu.

 

Veene2, dobrze piszesz, na większość wystarczy i obok psiknąć. Psy mają dużo czulszy węch i nie muszą dostać prosto w twarz. Jakiś czas temu koleżankę pogonił i chciał się za łydkę brać, puściła gazem nawet nie w ziemię, a w powietrze. Burek od razu zamilkł i schował się za siatkę ogrodzenia swojego domu.

Niestety mi też się oberwało, bo wjechałem w tą chmurę (wlokłem się jakieś 20m z tyłu), mało przyjemne doznanie, mimo że już się nieco rozwiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są psy i psy, wiadomo, nie wszędzie i nie każdemu się ucieknie, ale coś trzeba robić, jak jest w miarę płasko, to z psem na karku wyciągniesz te 50km/h :) Zwykle ze 40 starcza na średniego burka. Jak podjazd, czy coś, no to trzeba radzić sobie inaczej. A determinacji zwykle nie mają, ostatecznie nie gonią, by pożreć z głodu, czy żądzy krwi, większość nie gryzie, ale są wyjątki ;) A bronić się można i to raczej nie respektem.

 

Vistat, czujesz się "roweżystą"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że emituje to huk mocno ukierunkowany i nie wali po uszach strzelającego?

Dobre o tyle, że chyba mniejsza szansa się samemu tym uszkodzić, a gaz może się rozszczelnić, albo wybuchnąć...

 

Zdarzyło się Wam kiedyś, żeby potraktowany gazem pies, zamiast zwiać w podskokach, wkurzył się jeszcze bardziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do huku to jest taki tempy... Mój dad tego używał na wrony (sadownikiem jest :yes: )... Ale raz użyłem na kundelka i uciekał jak porąbany, więc się zastanawiam czy nie kupić egzemplarza dla siebie.

 

Co do kierunkowości to nie wiem, ale chyba coś w tym jest, bo po wystrzeleniu nie padam na ziemię :icon_mrgreen:

 

No właśnie... Co z tym gazem. Czy działa na wszystkie psy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...